Panasonic Lumix G 14-140 mm f/3.5-5.6 II ASPH Power O.I.S. - uniwersalny zoom otrzymuje uszczelnienia

Panasonic Lumix G 14-140 mm f/3.5-5.6 II ASPH Power O.I.S. - uniwersalny zoom otrzymuje uszczelnienia

Wraz z premierą bezlusterkowca Lumix G90, Panasonic zaprezentował także odświeżoną wersję popularnego obiektywu zoom o uniwersalnym zakresie ogniskowych 14-140 mm (24-280 mm dla systemu pełnoklatkowego). Nowością są uszczelnienia, która pozwolą na pracę w trudniejszych warunkach.

Lumix G Vario 14-140 mm f/3.5-5.6 ASPH Power OIS to jeden z ciekawszych “amatorskich” obiektywów w ofercie producenta. W kompaktowym korpusie zamyka on bowiem wyjątkowo uniwersalny zakres ogniskowych (ekwiwalent 28-280 mm), co pozwoli zarówno na uchwycenie dynamicznej akcji blisko aparatu, jak i wykonanie dużych zbliżeń.

W jego nowej wersji otrzymujemy ten sam co poprzednio układ optyczny, oparty o 14 elementów w 12 grupach (3 soczewki asferyczne, 2 soczewki ze szkła ED), 7-listkową przysłonę (maksymalne domknięcie do f/22) i możliwość ostrzenia z minimalnej odległości 30 cm. Całość wspierana silnikiem krokowym, który komunikując się z aparatem z prędkością 240 kl./s zapewnić ma szybką i skuteczną współpracę z systemem AF.

Do tego znany nam już system stabilizacji optycznej i równie kompaktowe gabaryty, co wcześniej (67 mm x 75 mm, 265 g). Nowością jest natomiast pojawienie się uszczelek, które zabezpieczą tubus przed kurzem i zachlapaniami i które pozwolą zabrać tę konstrukcję w znacznie mniej przewidywalny teren niż wcześniej.

Cena i dostępność

Szkło Lumix G Vario 14-140 mm f/3.5-5.6 II ASPH Power O.I.S. pojawi się w sprzedaży w maju 2019 roku w cenie 600 dolarów (około 2300 zł). Dokładnej polskiej ceny na razie nie znamy.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1