Pentax Star - oto zupełnie nowa seria wysokiej jakości obiektywów

0
Michał Chrzanowski
27 Październik 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Modele HD PENTAX-D FA 50 mm f/1.4 SDM AW i HD PENTAX-DA 11-18 mm f/2.8 to pierwsi reprezentanci nowej generacji obiektywów z serii Star, przeznaczonych do fotografii o bardzo wysokich rozdzielczościach.

Firma Ricoh ogłosiły wprowadzenie do oferty Pentax zupełnie nowej generacji obiektywów z serii Star. Zapowiedziane obiektywy HD PENTAX-D FA 50 mm f/1.4 SDM AW i HD PENTAX-DA 11-18 mm f/2.8 staną się pierwszymi modelami nowej serii i mają prezentować najwyższą jakość spośród linii optyki do lustrzanek cyfrowych Pentax. Nowe konstrukcje zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić doskonałą rozdzielczość oraz wyjątkową wytrzymałość i funkcjonalność - zaznacza producent.

Pentax HD PENTAX-D FA 50 mm f/1.4

Ten pełnoklatkowy standardowy obiektyw został wyposażony w nowo opracowany pierścieniowy silnik ultradźwiękowy SDM (Supersonic Direct-drive Motor), dzięki czemu mamy cieszyć się szybką i cichą pracą AF - nawet w trudnych warunkach. Efektywnie ostrzyć będziemy już z odległości 40 cm. Poza tym tubus obiektywu został uszczelniony, a struktura AW (All–Weather) ochroni wnętrze przed wilgocią i pyłem podczas fotografowania w niekorzystnych sytuacjach pogodowych.

Pentax HD PENTAX-DA 11-18 mm f/2.8

Z kolei ten model został zaprojektowany do pracy z lustrzankami Pentax wyposażonymi w matryce APS-C. Zapewnia ekwiwalent ogniskowych 17-27,5 mm (dla pełnej klatki) i stałe światło f/2.8. Jak obiecuje producent, zoom ma gwarantować doskonałe parametry optyczne - nawet przy maksymalnym otworze przysłony. Również i w tym przypadku mamy do czynienia z pyłoszczelną i odporną na czynniki atmosferyczne konstrukcją.

Jak ta razie to wszystkie informacje, którymi podzielił się producent. Pentax HD PENTAX-D FA 50 mm f/1.4 ma pojawić się w sprzedaży na wiosnę przyszłego roku. Natomiast model HD PENTAX-DA 11-18 mm f/2.8 na półki sklepowe ma trafić w lecie 2018 roku.

Premierowe produkty będą prezentowane podczas Photo Plus Expo 2017 w Nowym Jorku (26-28 października) i SALON de la PHOTO w Paryżu (9-11 listopada). Więcej informacji znajdziecie na stronie www.ricoh.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
3
0
Meyer Optik Görlitz wraca na rynek z trzema odświeżonymi obiektywami
Meyer Optik Görlitz wraca na rynek z trzema odświeżonymi obiektywami
Po długich finansowych perypetiach Meyer Optik Görlitz wznawia działalność pod nowym kierownictwem i prezentuje trzy nowe, a raczej lekko odświeżone obiektywy, które...
12
2
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Nowy kompaktowy szerokokątny zoom do systemu L-Mount ma być propozycją, która spodoba się zwłaszcza fotografom krajobrazu i niektórym reportażystom. Szkło ma być też...
6
0
Powiązane artykuły