Pentax Star - oto zupełnie nowa seria wysokiej jakości obiektywów

0

Autor: Michał Chrzanowski

27 Październik 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Modele HD PENTAX-D FA 50 mm f/1.4 SDM AW i HD PENTAX-DA 11-18 mm f/2.8 to pierwsi reprezentanci nowej generacji obiektywów z serii Star, przeznaczonych do fotografii o bardzo wysokich rozdzielczościach.

Firma Ricoh ogłosiły wprowadzenie do oferty Pentax zupełnie nowej generacji obiektywów z serii Star. Zapowiedziane obiektywy HD PENTAX-D FA 50 mm f/1.4 SDM AW i HD PENTAX-DA 11-18 mm f/2.8 staną się pierwszymi modelami nowej serii i mają prezentować najwyższą jakość spośród linii optyki do lustrzanek cyfrowych Pentax. Nowe konstrukcje zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić doskonałą rozdzielczość oraz wyjątkową wytrzymałość i funkcjonalność - zaznacza producent.

Pentax HD PENTAX-D FA 50 mm f/1.4

Ten pełnoklatkowy standardowy obiektyw został wyposażony w nowo opracowany pierścieniowy silnik ultradźwiękowy SDM (Supersonic Direct-drive Motor), dzięki czemu mamy cieszyć się szybką i cichą pracą AF - nawet w trudnych warunkach. Efektywnie ostrzyć będziemy już z odległości 40 cm. Poza tym tubus obiektywu został uszczelniony, a struktura AW (All–Weather) ochroni wnętrze przed wilgocią i pyłem podczas fotografowania w niekorzystnych sytuacjach pogodowych.

Pentax HD PENTAX-DA 11-18 mm f/2.8

Z kolei ten model został zaprojektowany do pracy z lustrzankami Pentax wyposażonymi w matryce APS-C. Zapewnia ekwiwalent ogniskowych 17-27,5 mm (dla pełnej klatki) i stałe światło f/2.8. Jak obiecuje producent, zoom ma gwarantować doskonałe parametry optyczne - nawet przy maksymalnym otworze przysłony. Również i w tym przypadku mamy do czynienia z pyłoszczelną i odporną na czynniki atmosferyczne konstrukcją.

Jak ta razie to wszystkie informacje, którymi podzielił się producent. Pentax HD PENTAX-D FA 50 mm f/1.4 ma pojawić się w sprzedaży na wiosnę przyszłego roku. Natomiast model HD PENTAX-DA 11-18 mm f/2.8 na półki sklepowe ma trafić w lecie 2018 roku.

Premierowe produkty będą prezentowane podczas Photo Plus Expo 2017 w Nowym Jorku (26-28 października) i SALON de la PHOTO w Paryżu (9-11 listopada). Więcej informacji znajdziecie na stronie www.ricoh.pl.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7Artisans 50 mm f/1.05 - superjasny standard do bezlusterkowców, ale bez autofokusa
7Artisans 50 mm f/1.05 - superjasny standard do bezlusterkowców, ale bez autofokusa
Mamy kolejny jasny obiektyw od firmy 7Artisans. Pełnoklatkowy 50 mm f/1.05 do bezlusterkowców jest już dostępny w przedsprzedaży na czterech mocowaniach.
7
0
Canon RF 50 mm f/1.8 STM - nadchodzi pierwszy tani obiektyw do EOS R
Canon RF 50 mm f/1.8 STM - nadchodzi pierwszy tani obiektyw do EOS R
Canonowską lustrzankową 50-tkę, określaną często mianem „plastik-fantastik” znają chyba wszyscy. Teraz wreszcie konstrukcja zawitać ma także do bezlusterkowego systemu...
23
2
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
7
0
Powiązane artykuły