Venus Optics Laowa 7,5 mm f/2 MFT to szeroki kąt na jaki czekali użytkownicy systemu M 4/3

Autor: Michał Chrzanowski

2 Maj 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Zapowiedziany w połowie ubiegłego roku jest w końcu dostępny w przedsprzedaży. Laowa 7,5 mm f/2 MFT to obiektyw, o którym marzył niejeden fotograf krajobrazu – zapewnia producent.

Venus Optics można śmiało nazwać jednym z najbardziej rewolucyjnych producentów optyki ostatnich lat. W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy firma zaprezentowała garść wyjątkowych szkieł i z sezonowej ciekawostki przeistoczyła się w rozpoznawalnego na rynku gracza. Obecnie firma ani myśli zwalniać tempa. W jej ofercie możemy znaleźć obiektyw, który może okazać się świetnym rozwiązaniem dla fotografów krajobrazu korzystających z aparatów z matrycą Mikro Cztery Trzecie.

Laowa 7,5 mm f/2 MFT to najnowsze dziecko Venus Optics. Jak zapewnia producent jest to obecnie najszerszy obiektyw jaki będziemy w stanie znaleźć w systemie M 4/3. Poza tym w pełni manualna stałka ma odznaczać się ponadprzeciętną jakością obrazu. Odpowiadać ma za to zaawansowany układ optyczny składający się z 13 elementów rozłożonych w 9 grupach. Wśród nich znajdziemy trzy soczewki ze szkła ED i dwa elementy asferyczne. Ta manualna stałka o ekwiwalencie ogniskowej 15 mm (w przeliczeniu na pełną klatkę) zapewnia kąt widzenia 110 stopni, powiększenie 0,11x i ostrzenie już od 12 cm. To wszystko zamknięto w bardzo kompaktowym tubusie, który mierzy 50 x 55 mm i waży zaledwie 170 g.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć wykonanych tym obiektywem.

Venus Optics Laowa 7,5 mm f/2 MFT jest już dostępna w przedsprzedaży. Za obiektyw przyjdzie zapłacić około 500 dolarów. Stałka będzie występować w dwóch wersjach – w kolorze czarnym i srebrnym. Więcej o tej konstrukcji możecie dowiedzieć się na stronie www.venuslens.net.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - lepsza rozdzielczość, szybszy autofokus, lżejsza obudowa
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - lepsza rozdzielczość, szybszy autofokus, lżejsza obudowa
Sigma prezentuje drugą generację standardowego reporterskiego zoomu do aparatów bezusterkowych Sony E i L-Mount. Nowa Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II Art to usprawnienia w każdym...
12
Fujifilm XF 16-50 mm f/2.8-4.8 R LM WR - nowy kit w systemie X teraz szerszy, ale bez stabilizacji
Fujifilm XF 16-50 mm f/2.8-4.8 R LM WR - nowy kit w systemie X teraz szerszy, ale bez stabilizacji
W systemie Fujifilm X pojawi się nowy uniwersalny zoom. XF 16-50 mm f/2.8-4.8 R LM WR oferuje uniwersalny zakres ogniskowych i uszczelniania, ale bez stabilizacji obrazu.
1
Powiązane artykuły