Venus Optics Laowa 7,5 mm f/2 MFT to szeroki kąt na jaki czekali użytkownicy systemu M 4/3

Autor: Michał Chrzanowski

2 Maj 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Zapowiedziany w połowie ubiegłego roku jest w końcu dostępny w przedsprzedaży. Laowa 7,5 mm f/2 MFT to obiektyw, o którym marzył niejeden fotograf krajobrazu – zapewnia producent.

Venus Optics można śmiało nazwać jednym z najbardziej rewolucyjnych producentów optyki ostatnich lat. W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy firma zaprezentowała garść wyjątkowych szkieł i z sezonowej ciekawostki przeistoczyła się w rozpoznawalnego na rynku gracza. Obecnie firma ani myśli zwalniać tempa. W jej ofercie możemy znaleźć obiektyw, który może okazać się świetnym rozwiązaniem dla fotografów krajobrazu korzystających z aparatów z matrycą Mikro Cztery Trzecie.

Laowa 7,5 mm f/2 MFT to najnowsze dziecko Venus Optics. Jak zapewnia producent jest to obecnie najszerszy obiektyw jaki będziemy w stanie znaleźć w systemie M 4/3. Poza tym w pełni manualna stałka ma odznaczać się ponadprzeciętną jakością obrazu. Odpowiadać ma za to zaawansowany układ optyczny składający się z 13 elementów rozłożonych w 9 grupach. Wśród nich znajdziemy trzy soczewki ze szkła ED i dwa elementy asferyczne. Ta manualna stałka o ekwiwalencie ogniskowej 15 mm (w przeliczeniu na pełną klatkę) zapewnia kąt widzenia 110 stopni, powiększenie 0,11x i ostrzenie już od 12 cm. To wszystko zamknięto w bardzo kompaktowym tubusie, który mierzy 50 x 55 mm i waży zaledwie 170 g.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć wykonanych tym obiektywem.

Venus Optics Laowa 7,5 mm f/2 MFT jest już dostępna w przedsprzedaży. Za obiektyw przyjdzie zapłacić około 500 dolarów. Stałka będzie występować w dwóch wersjach – w kolorze czarnym i srebrnym. Więcej o tej konstrukcji możecie dowiedzieć się na stronie www.venuslens.net.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
Chiński producent optyki zaprezentował niecodzienną premier. TTartisan 500 mm f/6.3 to pierwszy współczesny długi teleobiektyw z Kraju Środka - prawdopodobnie nie porazi nas jakością,...
5
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon zapowiada premierę nowego tajemniczego obiektywu (lub całej serii) o nazwie „Plena”. Czy będzie to kolejna wysokiej kasy portretówka pokroju modelu Noct?
13
Nowe obiektywy Samyang Xeen Meister - 14 mm T2.6 i 24 mm T1.3
Nowe obiektywy Samyang Xeen Meister - 14 mm T2.6 i 24 mm T1.3
Samyang rozbudowuje linię profesjonalnych obiektywów filmowych o dwa nowe szerokokątne modele o dużej światłosile.
12
Powiązane artykuły