Canon ostrzega przed podrobionymi obiektywami

Autor: Maciej Luśtyk

16 Grudzień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Po tym jak w zeszłym roku usłyszeliśmy o podrobionych aparatach Nikona, nic już nas nie zdziwi. Tym razem ofiarą fałszerstwa padły produkty Canona, a dokładnie popularny obiektyw EF 50 mm f/1.8 II.

Canon EF 50 mm f/1.8 II to chyba najbardziej popularny obiektyw w ofercie producenta.Ze względu na niewielką ceną i niezłą jakość optyki jest lubiany przez amatorów, ale w swoich torbach nosi go także wielu zawodowców. Nic dziwnego, że stał się on celem fałszerzy.

Mogłoby się wydawać, że tak skomplikowane konstrukcje jak obiektywy będą niemal niemożliwe do podrobienia. Pomysłowość fałszerzy nie zna jednak granic - po tym jak w zeszłym roku na rynek wypłynęły podrobione modele aparatów Nikona, trudno się już czemukolwiek dziwić.

Jak informuje Canon, fałszywe obiektywy z zewnątrz są niemal identyczne z oryginalnymi i różnią się właściwie jedynie konstrukcją obwodów elektrycznych i niektórych części. Jak więc rozpoznać podróbkę? Odpowiedzi powinniśmy szukać na bagnecie obiektywu, a dokładnie w wytłoczonej na jego krawędzi nazwie firmy. W przypadku oryginałów widoczny jest odstęp między członami “Canon” oraz “Inc”. Na fałszywkach całość będzie wyglądać jak jeden wyraz.

oryginał

podróbka

Canon informuje, że nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne awarie powstałe przez używanie obiektywu oraz zachęca do kupowania swoich w autoryzowanych sklepach i rejestrowanie ich w bazie producenta. My zastanawiamy się jak fałszywki wypadają na tle oryginałów. Czy ktoś z Was miał okazję nimi fotografować?

Więcej informacji znajdziecie pod adresem usa.canon.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 75-300 mm f/4-5.6 - nowy zoom na początek przygody z fotografią sportu i przyrody
Canon RF 75-300 mm f/4-5.6 - nowy zoom na początek przygody z fotografią sportu i przyrody
Popularny lustrzankowy zoom dla amatorów fotografii wchodzi na rynek w wersji do bezlusterkowców. Nowy Canon RF 75-300 mm f/4-5.6 ma oferować duży zasięg i małą wagę, choć jest większy i cięższy...
2
Tamron szykuje obiektyw 18-300 mm do systemów Canon RF i Nikon Z
Tamron szykuje obiektyw 18-300 mm do systemów Canon RF i Nikon Z
Tamron poinformował, że pracuje nad wprowadzeniem na rynek obiektywu 18-300 mm F3.5-6.3 Di III-A VC VXD w wersjach z mocowaniami Canon RF i Nikon Z. To świetna wiadomość dla amatorów,...
1
Sony FE 50-150 mm f/2 GM - unikalny zoom do fotografii portretowej (ale poradzi sobie nawet ze sportem)
Sony FE 50-150 mm f/2 GM - unikalny zoom do fotografii portretowej (ale poradzi sobie nawet ze...
Sony prezentuje pierwszy na świecie zoom 50-150 mm ze stałym światłem f/2. Szkło odznaczać ma się ponadprzeciętną optyką i jak na swoje możliwości zachowuje także przystępne wymiary....
18