Samyang 20mm f/1.8 i 20mm T/1.9 ED AS UMC – szeroki kąt do pełnej klatki

0

Autor: Michał Chrzanowski

8 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Samyang po raz kolejny miło zaskoczył. Firma zaprezentowała dziś nowe obiektywy manualne dla lustrzanek pełnoklatkowych. Szerokokątna i jasna stałka będzie dostępna w wersji zarówno dla fotografów jak i filmowców.

Samyang 20mm f/1.8 ED AS UMC i filmowy 20 mm T/1.9 ED AS UMC to manualne szerokokątne obiektyw, które zostały zaprojektowane z myślą o pracy z pełnoklatkowymi lustrzankami. Jak zapewnia producent, nowe konstrukcje znajdą zastosowanie głównie w fotografii wnętrz i krajobrazów.

W obu przypadkach szkieł, mamy do czynienia z układem optycznym składającym się 13 elementów ułożonych w 12 grupach. Wśród nich, występują 2 soczewki asferyczne i 3 soczewki o wyjątkowo niskiej dyspersji, które mają minimalizować aberrację i niepotrzebne rozpraszanie światła, zapewniając tym samym wyjątkową ostrość na całej szerokości kadru.

Minimalna odległość ostrzenia wynosi 20 cm, co w połączeniu z ogniskową 20 mm i światłem f/1.8 może zagwarantować małą głębią ostrości, plastycznym rozmyciem oraz efektywnym zaakcentowaniem fotografowanego obiektu i odseparowaniem go od tła zdjęcia. Co więcej, duża jasność obu szkieł ułatwi także pracę w słabych warunkach oświetleniowych.

Niestety nieznane są cena i data pojawienia się na rynku nowych obiektywów Samyanga. Więcej szczegółów o tym jak i o innych szkłach formy możecie znaleźć na stronie www.samyang-foto.pl.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
7
0
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
14
0
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm odświeża systemowy ekwiwalent obiektywu 15-36 mm. Optyka pozostaje bez zmian, ale dzięki uszczelnieniom konstrukcja lepiej trafić ma w gusta...
0
0
Powiązane artykuły