Samyang 20mm f/1.8 i 20mm T/1.9 ED AS UMC – szeroki kąt do pełnej klatki

0
Michał Chrzanowski
8 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Samyang po raz kolejny miło zaskoczył. Firma zaprezentowała dziś nowe obiektywy manualne dla lustrzanek pełnoklatkowych. Szerokokątna i jasna stałka będzie dostępna w wersji zarówno dla fotografów jak i filmowców.

Samyang 20mm f/1.8 ED AS UMC i filmowy 20 mm T/1.9 ED AS UMC to manualne szerokokątne obiektyw, które zostały zaprojektowane z myślą o pracy z pełnoklatkowymi lustrzankami. Jak zapewnia producent, nowe konstrukcje znajdą zastosowanie głównie w fotografii wnętrz i krajobrazów.

W obu przypadkach szkieł, mamy do czynienia z układem optycznym składającym się 13 elementów ułożonych w 12 grupach. Wśród nich, występują 2 soczewki asferyczne i 3 soczewki o wyjątkowo niskiej dyspersji, które mają minimalizować aberrację i niepotrzebne rozpraszanie światła, zapewniając tym samym wyjątkową ostrość na całej szerokości kadru.

Minimalna odległość ostrzenia wynosi 20 cm, co w połączeniu z ogniskową 20 mm i światłem f/1.8 może zagwarantować małą głębią ostrości, plastycznym rozmyciem oraz efektywnym zaakcentowaniem fotografowanego obiektu i odseparowaniem go od tła zdjęcia. Co więcej, duża jasność obu szkieł ułatwi także pracę w słabych warunkach oświetleniowych.

Niestety nieznane są cena i data pojawienia się na rynku nowych obiektywów Samyanga. Więcej szczegółów o tym jak i o innych szkłach formy możecie znaleźć na stronie www.samyang-foto.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Coraz mniej optycznych premier na lustrzanki o mniejszych matrycach? Tokina zdaje się tej tezie zaprzeczać, ale trochę trudno nazwać obiektyw zaprezentowany dla aparatów Nikon F i Canon EF-S...
10
0
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Szerokokątne nowości firmy Voigtlander mają zainteresować miłośników wyrafinowanej optyki opakowanej w klasyczny i elegancki design - dodatkowo niemiecki producent przedstawił nowe akcesoria.
0
0
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
9
4
Powiązane artykuły