Sony FE 70-200 mm f/2.8 GM OSS

0
Maciej Luśtyk
3 Luty 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Kolejnym obiektywem z zaprezentowanej dzisiaj serii G-Master jest jasny tele-zoom o świetle f/2.8. Podobnie jak pozostałe pokazane dzisiaj modele ma odznaczać się wyjątkową ostrością i plastycznym bokeh. Wyposażono go także system stabilizacji obrazu.
Nowy teleobiektyw Sony FE 70-200 mm f/2.8 GM OSS ma wypełniać lukę w ofercie szkieł producenta, która sprawiała, że do systemu Sony wciąż niechętnie podchodzili zawodowi fotografowie ślubni, sportowi i wszyscy inni, którzy w swojej pracy potrzebują jasnego daleko zasięgowego zooma.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Szkło jako pierwszy zoom na rynku wyposażono w system “pływających” soczewek, umożliwiając ostrzenie z odległości już 96 cm. Oprócz tego w układzie optycznym znajdziemy soczewki asferyczne oraz elementy ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji, co gwarantować ma wysoką rozdzielczość obrazu i minimalizować występowanie aberracji chromatycznej. Z blikami i flarami doskonale radzić mają sobie z kolei powłoki Nano AR.

Za precyzję i szybkość ostrzenia odpowiada ultradźwiękowy napęd AF, a w uchwyceniu ostrych obrazów pomoże nam układ stabilizacji OSS (Optical Steady Shot). W sprzedaży pojawią się także dwa dedykowane obiektywowi telekonwertery o współczynniku powiększenia 1,4x oraz 2x. NIestety na razie producent nie udostępnia informacji o wymiarach ani wadze obiektywu.

Sony FE 70-200 mm f/2.8 GM OSS pojawi się na rynku w maju 2016 roku. Jego cena jeszcze nie jest znana. Zapewne jednak będziemy mieli do czynienia z podobnymi kwotami jak w przypadku analogicznych obiektywów innych producentów. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.sony.pl.

INFORMACJA PRASOWA:
Nowy teleobiektyw zmiennoogniskowy FE 70-200 mm F2,8 GM OSS (model SEL70200GM) pokrywa popularny zakres ogniskowych od 70 do 200 mm. Obiektyw ten zapewnia znakomite odwzorowanie obrazu, doskonałe działanie automatyki ostrości, a przy tym wyposażony jest w system stabilizacji obrazu, dzięki czemu jest doskonałym wyborem zarówno w przypadku fotografii ślubnej czy okolicznościowej, jak sportowej czy przyrodniczej.

Ten nowy, flagowy model teleobiektywu typu zoom pozwala robić wyjątkowo ostre i wyraźne zdjęcia w całym zakresie ogniskowych. Pozwala na to układ optyczny złożony z trzech zaawansowanych soczewek XA, Super ED i ED, a także powłoka Nano AR.

To pierwszy zmiennoogniskowy obiektyw α, który wyposażono w szybujący mechanizm ustawiania ostrości, dzięki czemu jego minimalna odległość ostrzenia wynosi zaledwie 0,96 metra, a automatyka ostrości działa optymalnie zarówno w czasie robienia zdjęć, jak przy nagrywaniu filmów. Obiektyw wyposażony jest w silnik SSM (Super Sonic Motor) i dodatkowo w dwa silniki liniowe, które pozwalają na szybkie przemieszczanie dużych elementów optycznych, co wymaga dużej dokładności i pozwala na bardzo precyzyjne ustawianie ostrości. Nowy model ma także wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot™, umożliwiający robienie ostrych, stabilnych zdjęć niezależnie od ogniskowej. Obrotowy uchwyt do statywu sprawia, że aparat można w razie potrzeby bardzo szybko odłączyć od statywu.

Teleobiektyw jest odporny na pył i wilgoć, a przednia soczewka pokryta jest dodatkowo fluorową powłoką. Na obiektywie znajdziemy także przycisk blokady ostrości i ogranicznik zakresu ogniskowania.

Firma Sony zaprezentowała także dwa nowe, kompaktowe telekonwertery 1,4x i 2x — odpowiednio modele SEL14TC i SEL20TC — które umożliwiają zwiększenie zasięgu obiektywu przy jednoczesnym zachowaniu jego eleganckiego wzornictwa i charakteru.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Na rynku optyki jak grzyby po deszczu wyrastają nowe przystępne cenowo konstrukcje. Do grona budżetowych manualnych stałek dołącza Yasuhara 35 mm f/1.8, która wedle...
8
0
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Przed tygodniem Sigma pokazała nowy reporterski zoom do systemu Sony E, który według zapowiedzi ma być najlepszym szkłem w swojej klasie. Okazuje się, że 
21
5
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
6
0
Powiązane artykuły