Sony FE 70-200 mm f/2.8 GM OSS

0

Autor: Maciej Luśtyk

3 Luty 2016
Artykuł na: 6-9 minut
Kolejnym obiektywem z zaprezentowanej dzisiaj serii G-Master jest jasny tele-zoom o świetle f/2.8. Podobnie jak pozostałe pokazane dzisiaj modele ma odznaczać się wyjątkową ostrością i plastycznym bokeh. Wyposażono go także system stabilizacji obrazu.

Nowy teleobiektyw Sony FE 70-200 mm f/2.8 GM OSS ma wypełniać lukę w ofercie szkieł producenta, która sprawiała, że do systemu Sony wciąż niechętnie podchodzili zawodowi fotografowie ślubni, sportowi i wszyscy inni, którzy w swojej pracy potrzebują jasnego daleko zasięgowego zooma.

Szkło jako pierwszy zoom na rynku wyposażono w system “pływających” soczewek, umożliwiając ostrzenie z odległości już 96 cm. Oprócz tego w układzie optycznym znajdziemy soczewki asferyczne oraz elementy ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji, co gwarantować ma wysoką rozdzielczość obrazu i minimalizować występowanie aberracji chromatycznej. Z blikami i flarami doskonale radzić mają sobie z kolei powłoki Nano AR.

Za precyzję i szybkość ostrzenia odpowiada ultradźwiękowy napęd AF, a w uchwyceniu ostrych obrazów pomoże nam układ stabilizacji OSS (Optical Steady Shot). W sprzedaży pojawią się także dwa dedykowane obiektywowi telekonwertery o współczynniku powiększenia 1,4x oraz 2x. NIestety na razie producent nie udostępnia informacji o wymiarach ani wadze obiektywu.

Sony FE 70-200 mm f/2.8 GM OSS pojawi się na rynku w maju 2016 roku. Jego cena jeszcze nie jest znana. Zapewne jednak będziemy mieli do czynienia z podobnymi kwotami jak w przypadku analogicznych obiektywów innych producentów. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.sony.pl.

INFORMACJA PRASOWA:

Nowy teleobiektyw zmiennoogniskowy FE 70-200 mm F2,8 GM OSS (model SEL70200GM) pokrywa popularny zakres ogniskowych od 70 do 200 mm. Obiektyw ten zapewnia znakomite odwzorowanie obrazu, doskonałe działanie automatyki ostrości, a przy tym wyposażony jest w system stabilizacji obrazu, dzięki czemu jest doskonałym wyborem zarówno w przypadku fotografii ślubnej czy okolicznościowej, jak sportowej czy przyrodniczej.

Ten nowy, flagowy model teleobiektywu typu zoom pozwala robić wyjątkowo ostre i wyraźne zdjęcia w całym zakresie ogniskowych. Pozwala na to układ optyczny złożony z trzech zaawansowanych soczewek XA, Super ED i ED, a także powłoka Nano AR.

To pierwszy zmiennoogniskowy obiektyw α, który wyposażono w szybujący mechanizm ustawiania ostrości, dzięki czemu jego minimalna odległość ostrzenia wynosi zaledwie 0,96 metra, a automatyka ostrości działa optymalnie zarówno w czasie robienia zdjęć, jak przy nagrywaniu filmów. Obiektyw wyposażony jest w silnik SSM (Super Sonic Motor) i dodatkowo w dwa silniki liniowe, które pozwalają na szybkie przemieszczanie dużych elementów optycznych, co wymaga dużej dokładności i pozwala na bardzo precyzyjne ustawianie ostrości. Nowy model ma także wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot™, umożliwiający robienie ostrych, stabilnych zdjęć niezależnie od ogniskowej. Obrotowy uchwyt do statywu sprawia, że aparat można w razie potrzeby bardzo szybko odłączyć od statywu.

Teleobiektyw jest odporny na pył i wilgoć, a przednia soczewka pokryta jest dodatkowo fluorową powłoką. Na obiektywie znajdziemy także przycisk blokady ostrości i ogranicznik zakresu ogniskowania.

Firma Sony zaprezentowała także dwa nowe, kompaktowe telekonwertery 1,4x i 2x — odpowiednio modele SEL14TC i SEL20TC — które umożliwiają zwiększenie zasięgu obiektywu przy jednoczesnym zachowaniu jego eleganckiego wzornictwa i charakteru.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
7
0
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
14
0
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm odświeża systemowy ekwiwalent obiektywu 15-36 mm. Optyka pozostaje bez zmian, ale dzięki uszczelnieniom konstrukcja lepiej trafić ma w gusta...
0
0
Powiązane artykuły