System Leica T wzbogaci się o 2 nowe obiektywy stałoogniskowe

System Leica T wzbogaci się o 2 nowe obiektywy stałoogniskowe
Zwykle nie piszemy o plotkach, jednak informacja ta wydaje się niemal pewna, gdyż pochodzi bezpośrednio z materiałów producenta. Jak informuje serwis leicarumors.com, w broszurze promocyjnej zaprezentowanego dwa dni temu obiektywu Leica SL pokazano dwa nowe obiektywy do systemu Leica T: Summilux - TL 35mm f/1.4 ASPH i APO-Macro-Elmarit-TL 60mm f/2.8 ASPH.
Informacja o nowych obiektywach pojawiła się przy okazji zdjęcia rodziny stałoogniskowych obiektywów systemu Leica T. Obok dostępnego już obiektywu o ogniskowej 23 mm, pojawiły się także dwa nowe jasne szkła: Leica Summilux - TL 35mm f/1.4 ASPH i Leica APO-Macro-Elmarit-TL 60mm f/2.8 ASPH oferujące ekwiwalent 50 i 90 mm. Produkty mają pojawić się w sprzedaży w 2016 roku. Pierwsza pojawi się 35-tka, której premiera planowana jest na wiosnę. Obiektyw makro zobaczymy z kolei pod koniec przyszłego roku.
Nowe obiektywy: Leica Summilux - TL 35mm f/1.4 ASPH oraz Leica APO-Macro-Elmarit-TL 60mm f/2.8 ASPH
Pozostaje pytanie czy nowe obiektywy do systemu T oznaczają chęć rozwijania systemu i pojawienie się nowych aparatów z matrycą APS-C, czy może też szkła zostaną wprowadzone z myślą o nowym aparacie Leica SL (typ 601), który także jest z nimi kompatybilny. Obojętnie jaka jest odpowiedź, jesteśmy bardzo ciekawi ich możliwości.

Aktualny zestaw obiektywów Leica T znajdziecie na stronie leica-camera.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1