System Leica T wzbogaci się o 2 nowe obiektywy stałoogniskowe

System Leica T wzbogaci się o 2 nowe obiektywy stałoogniskowe
Zwykle nie piszemy o plotkach, jednak informacja ta wydaje się niemal pewna, gdyż pochodzi bezpośrednio z materiałów producenta. Jak informuje serwis leicarumors.com, w broszurze promocyjnej zaprezentowanego dwa dni temu obiektywu Leica SL pokazano dwa nowe obiektywy do systemu Leica T: Summilux - TL 35mm f/1.4 ASPH i APO-Macro-Elmarit-TL 60mm f/2.8 ASPH.
Informacja o nowych obiektywach pojawiła się przy okazji zdjęcia rodziny stałoogniskowych obiektywów systemu Leica T. Obok dostępnego już obiektywu o ogniskowej 23 mm, pojawiły się także dwa nowe jasne szkła: Leica Summilux - TL 35mm f/1.4 ASPH i Leica APO-Macro-Elmarit-TL 60mm f/2.8 ASPH oferujące ekwiwalent 50 i 90 mm. Produkty mają pojawić się w sprzedaży w 2016 roku. Pierwsza pojawi się 35-tka, której premiera planowana jest na wiosnę. Obiektyw makro zobaczymy z kolei pod koniec przyszłego roku.
Nowe obiektywy: Leica Summilux - TL 35mm f/1.4 ASPH oraz Leica APO-Macro-Elmarit-TL 60mm f/2.8 ASPH
Pozostaje pytanie czy nowe obiektywy do systemu T oznaczają chęć rozwijania systemu i pojawienie się nowych aparatów z matrycą APS-C, czy może też szkła zostaną wprowadzone z myślą o nowym aparacie Leica SL (typ 601), który także jest z nimi kompatybilny. Obojętnie jaka jest odpowiedź, jesteśmy bardzo ciekawi ich możliwości.

Aktualny zestaw obiektywów Leica T znajdziecie na stronie leica-camera.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13