System Leica T wzbogaci się o 2 nowe obiektywy stałoogniskowe

System Leica T wzbogaci się o 2 nowe obiektywy stałoogniskowe
Zwykle nie piszemy o plotkach, jednak informacja ta wydaje się niemal pewna, gdyż pochodzi bezpośrednio z materiałów producenta. Jak informuje serwis leicarumors.com, w broszurze promocyjnej zaprezentowanego dwa dni temu obiektywu Leica SL pokazano dwa nowe obiektywy do systemu Leica T: Summilux - TL 35mm f/1.4 ASPH i APO-Macro-Elmarit-TL 60mm f/2.8 ASPH.
Informacja o nowych obiektywach pojawiła się przy okazji zdjęcia rodziny stałoogniskowych obiektywów systemu Leica T. Obok dostępnego już obiektywu o ogniskowej 23 mm, pojawiły się także dwa nowe jasne szkła: Leica Summilux - TL 35mm f/1.4 ASPH i Leica APO-Macro-Elmarit-TL 60mm f/2.8 ASPH oferujące ekwiwalent 50 i 90 mm. Produkty mają pojawić się w sprzedaży w 2016 roku. Pierwsza pojawi się 35-tka, której premiera planowana jest na wiosnę. Obiektyw makro zobaczymy z kolei pod koniec przyszłego roku.
Nowe obiektywy: Leica Summilux - TL 35mm f/1.4 ASPH oraz Leica APO-Macro-Elmarit-TL 60mm f/2.8 ASPH
Pozostaje pytanie czy nowe obiektywy do systemu T oznaczają chęć rozwijania systemu i pojawienie się nowych aparatów z matrycą APS-C, czy może też szkła zostaną wprowadzone z myślą o nowym aparacie Leica SL (typ 601), który także jest z nimi kompatybilny. Obojętnie jaka jest odpowiedź, jesteśmy bardzo ciekawi ich możliwości.

Aktualny zestaw obiektywów Leica T znajdziecie na stronie leica-camera.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0