Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

System Leica T wzbogaci się o 2 nowe obiektywy stałoogniskowe

0

Autor: Maciej Luśtyk

22 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Zwykle nie piszemy o plotkach, jednak informacja ta wydaje się niemal pewna, gdyż pochodzi bezpośrednio z materiałów producenta. Jak informuje serwis leicarumors.com, w broszurze promocyjnej zaprezentowanego dwa dni temu obiektywu Leica SL pokazano dwa nowe obiektywy do systemu Leica T: Summilux - TL 35mm f/1.4 ASPH i APO-Macro-Elmarit-TL 60mm f/2.8 ASPH.

Informacja o nowych obiektywach pojawiła się przy okazji zdjęcia rodziny stałoogniskowych obiektywów systemu Leica T. Obok dostępnego już obiektywu o ogniskowej 23 mm, pojawiły się także dwa nowe jasne szkła: Leica Summilux - TL 35mm f/1.4 ASPH i Leica APO-Macro-Elmarit-TL 60mm f/2.8 ASPH oferujące ekwiwalent 50 i 90 mm. Produkty mają pojawić się w sprzedaży w 2016 roku. Pierwsza pojawi się 35-tka, której premiera planowana jest na wiosnę. Obiektyw makro zobaczymy z kolei pod koniec przyszłego roku.

Pozostaje pytanie czy nowe obiektywy do systemu T oznaczają chęć rozwijania systemu i pojawienie się nowych aparatów z matrycą APS-C, czy może też szkła zostaną wprowadzone z myślą o nowym aparacie Leica SL (typ 601), który także jest z nimi kompatybilny. Obojętnie jaka jest odpowiedź, jesteśmy bardzo ciekawi ich możliwości.

Aktualny zestaw obiektywów Leica T znajdziecie na stronie leica-camera.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Irix wypuścił kolejną zapowiedź swojego pierwszego obiektywu do średnioformatowego systemy GFX. Wygląda na to, że producent chce zawojować ten segment jasnością...
0
0
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Latem producent zaktualizował linię budżetowych obiektywów kinematograficznych VDSLR. Teraz uzupełnia ją model...
2
0
Sigma potwierdza: są plany wprowadzenia obiektywów do systemów Canon RF i Nikon Z
Sigma potwierdza: są plany wprowadzenia obiektywów do systemów Canon RF i Nikon Z
Nowe bezlusterkowe systemy zachwycają możliwościami, ale są bardzo drogie. Jest jednak szansą, że już niebawem się to zmieni. Chęć produkcji szkieł z mocowaniami RF i...
16
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)