System Leica T wzbogaci się o 2 nowe obiektywy stałoogniskowe

System Leica T wzbogaci się o 2 nowe obiektywy stałoogniskowe
Zwykle nie piszemy o plotkach, jednak informacja ta wydaje się niemal pewna, gdyż pochodzi bezpośrednio z materiałów producenta. Jak informuje serwis leicarumors.com, w broszurze promocyjnej zaprezentowanego dwa dni temu obiektywu Leica SL pokazano dwa nowe obiektywy do systemu Leica T: Summilux - TL 35mm f/1.4 ASPH i APO-Macro-Elmarit-TL 60mm f/2.8 ASPH.
Informacja o nowych obiektywach pojawiła się przy okazji zdjęcia rodziny stałoogniskowych obiektywów systemu Leica T. Obok dostępnego już obiektywu o ogniskowej 23 mm, pojawiły się także dwa nowe jasne szkła: Leica Summilux - TL 35mm f/1.4 ASPH i Leica APO-Macro-Elmarit-TL 60mm f/2.8 ASPH oferujące ekwiwalent 50 i 90 mm. Produkty mają pojawić się w sprzedaży w 2016 roku. Pierwsza pojawi się 35-tka, której premiera planowana jest na wiosnę. Obiektyw makro zobaczymy z kolei pod koniec przyszłego roku.
Nowe obiektywy: Leica Summilux - TL 35mm f/1.4 ASPH oraz Leica APO-Macro-Elmarit-TL 60mm f/2.8 ASPH
Pozostaje pytanie czy nowe obiektywy do systemu T oznaczają chęć rozwijania systemu i pojawienie się nowych aparatów z matrycą APS-C, czy może też szkła zostaną wprowadzone z myślą o nowym aparacie Leica SL (typ 601), który także jest z nimi kompatybilny. Obojętnie jaka jest odpowiedź, jesteśmy bardzo ciekawi ich możliwości.

Aktualny zestaw obiektywów Leica T znajdziecie na stronie leica-camera.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1