Sony DT 18-55 mm f3,5-5,6 SAM II

Autor: Patrycja Tuszyńska

20 Luty 2013
Artykuł na: 6-9 minut
Sony zaprezentowało następcę kitowego modelu DT 18-55 mm f3,5-5,6 SAM, który pojawił się na rynku w 2011 roku. Wersja druga charakteryzuje się odświeżonym wyglądem, nowymi elementami mechanicznymi oraz nowymi tylnymi soczewkami z powłokami antyrefleksyjnymi. Obiektyw będzie sprzedawany wraz z nową lustrzanką Sony Alpha SLT-A58.

Nowa odsłona kitowego obiektywu z 2011 czyli Sony DT 18-55 mm f3,5-5,6 SAM II charakteryzuje się odświeżonym wyglądem oraz nowymi elementami mechanicznymi, które poprawią wygodę użytkowania szkła. Silnik autofokusa pozostał niezmieniony, ale pojawiły się nowe tylne soczewki, które zostały pokryte powłokami antyrefleksyjnymi. Obiektyw będzie sprzedawany jako kit wraz z najnowszą lustrzanką Sony - modelem Alpha SLT-A58.

NazwaSony DT 18-55 mm f3,5-5,6 SAM II
Typzoom
Konstrukcja8 elementów w 7 grupach
Ogniskowa18-55 mm
Otwór maksymalnyf/3.5 - f/5.6
Dystans min.0,25 m
Powiększenie0,34x
Filtr55 mm
Wymiary72 x 69 mm
Waga222 g

Informacja prasowa:

Pełnoklatkowy telezoom 70-400 mm z serii G; pełnoklatkowy obiektyw Carl Zeiss Planar 50 mm F1,4; zoom standardowy DT 18-55 mm F3,5-5,6; pilot i nieduża, zewnętrzna lampa błyskowa.

70-400 mm F4-5,6 G SSM II: teleobiektyw zmiennoogniskowy nowej generacji odznaczający się lepszymi parametrami optycznymi i czterokrotnie szybszym działaniem automatyki ostrości
Carl Zeiss Planar T* 50 mm F1,4 ZA SSM: jasny obiektyw stałoogniskowy do aparatów z pełnoklatkową matrycą obrazu, który charakteryzuje się imponującą zdolnością rozdzielczą i reprodukcją kontrastów
DT 18-55 mm F3,5-5,6 SAM II: lekki, nieduży zoom standardowy 3x o odświeżonym wyglądzie, przeznaczony do aparatów z matrycą APS-C
HVL-F20M: nieduża lampa błyskowa z funkcją sterowania bezprzewodowego, pozwalająca na fotografowanie w świetle odbitym
RM-VPR1: przewodowy pilot ułatwiający sterowanie spustem migawki, nagrywaniem filmów i zoomem

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasjonatów i zawodowych fotografów, firma Sony powiększyła ofertę wymiennych obiektywów z mocowaniem typu A o trzy nowe modele.

Modele 70-400 mm F4-5,6 G SSM II i Carl Zeiss Planar T* 50 mm F1,4 ZA SSM pozwalają w pełni wykorzystywać możliwości pełnoklatkowej matrycy obrazu w aparacie a99. Z kolei lekki i nieduży zoom DT 18-55 mm F3,5-5,6 SAM II będzie doskonałą parą do każdego aparatu z mocowaniem typu A i matrycą APS-C.

W sprzedaży pojawią się również nowe akcesoria: przewodowy pilot do makrofotografii i innych zastosowań oraz zewnętrzna lampa błyskowa.

Teleobiektyw zmiennoogniskowy 70-400 mm F4-5,6 G SSM II

W 2013 roku w serii obiektywów G pojawi się zmodernizowany model 70 -400 mm F4-5,6 G SSM II, który podobnie jak jego poprzednik doskonale nadaje się do fotografowania sportu i dzikiej przyrody. Wprowadzono w nim szereg udoskonaleń konstrukcyjnych, między innymi w optyce i systemie automatyki ostrości. Silnik SSM otrzymał nowo opracowany układ scalony napędu, dzięki czemu automatyka ostrości działa około cztery razy szybciej niż w modelu dotychczasowym. Usprawniono także śledzenie ostrości, co ma zasadnicze znaczenie przy fotografowaniu i filmowaniu szybko poruszających się obiektów.

Konstrukcja optyczna pozostała taka sama jak w poprzednim modelu, nowością jest natomiast zastosowanie firmowych powłok optycznych Sony Nano AR - około pięciu razy skuteczniejszych od standardowych powłok przeciwodblaskowych. W rezultacie efektywnie osłabiają one refleksy i zapewniają nieprzeciętny kontrast odwzorowywanego obrazu.

Carl Zeiss Planar T* 50 mm F1,4 ZA SSM

Nowy Planar T* 50 mm F1,4 ZA SSM to kolejny - obok obiektywów Distagon 24 mm, Planar 85 mm i Sonnar 135 mm - stałoogniskowy model Carl Zeiss wyposażony w mocowanie typu A. Najważniejszą cechą tego obiektywu standardowego jest oczywiście wyjątkowo duża jasność F1,4, tak ważna przy fotografii portretowej i zdjęciach w słabym oświetleniu.

Dla zapewnienia optymalnej współpracy z pełnoklatkowym aparatem Sony a99, obiektyw ma nową konstrukcję optyczną. Zawiera 8 elementów w 5 grupach, w tym dwie soczewki asferyczne. Wyjątkowa zdolność rozdzielcza i kontrast w całym zakresie ustawień przysłony idą w parze z płynnym, cichym działaniem automatyki ostrości. Dzięki systemowi tylnego ogniskowania, nastawianie ostrości nie zmienia długości obiektywu. Podczas zdjęć w plenerze atutem okaże się odporna na pył i wilgoć obudowa.

Obiektyw zmiennoogniskowy DT 18-55 mm F3,5-5,6 SAM II

Ten lekki i nieduży obiektyw zmiennoogniskowy zwraca uwagę odświeżonym, nowoczesnym wyglądem. Jest następcą popularnego modelu DT 18-55 mm F3,5-5,6 SAM, wprowadzonego w 2011 roku. 3-krotny zoom pokrywa zakres często stosowanych ogniskowych: od szerokiego kąta 18 mm po standardową perspektywę 55 mm (27-82,5 mm w przeliczeniu na format małoobrazkowy). Obiektyw zawiera taki sam jak w poprzednim modelu silnik SAM automatyki ostrości oraz nowe tylne soczewki, które skuteczniej chronią przed powstawaniem refleksów. Unowocześniono również elementy mechaniczne, co przyczyniło się do poprawy ogólnej wygody użytkowania.

Nowe akcesoria do aparatów i kamer Sony

Nieduża i poręczna lampa błyskowa HVL-F20M jest przeznaczona do aparatów ze stopką Multi Interface. Znakomicie doświetla portrety, wnętrza i inne ciemne sceny. Pewnym zaskoczeniem w tak małym fleszu może być rozbudowany zestaw funkcji, jakiego nie powstydziłoby wiele urządzeń profesjonalnych. Lampa może między innymi pracować w trybie bezprzewodowym w systemach z wieloma źródłami światła; pozwala także na wykonywanie zdjęć w świetle odbitym i na automatyczną kompensację balansu bieli, która ułatwia uzyskanie wierniejszej kolorystyki obrazu. Aby ją włączyć, wystarczy unieść głowicę - a po zakończeniu zdjęć z powrotem ją opuścić.

Przewodowy pilot RM-VPR1 jest przystosowany do współpracy z coraz liczniejszą rodziną aparatów Alpha z mocowaniem typu A i typu E, aparatów Cyber-shot i kamer Handycam wyposażonych w uniwersalne wielozłącze Multi Terminal. Poza wyzwalaniem migawki umożliwia nastawianie zoomu oraz rozpoczynanie i zatrzymywanie nagrywania filmu. Użytkownicy aparatów α mogą ponadto skorzystać z funkcji blokady spustu migawki, przydatnej przy długich ekspozycjach w trybie B. Pilot jest dostarczany w komplecie z dwoma kablami: jednym służącym do łączenia z aparatami i kamerami ze złączem Multi Terminal, a drugim przeznaczonym do wyzwalania migawki w starszych aparatach Alpha z mocowaniem typu A, które są wyposażone tylko w złącze zdalnego sterowania.

Szczegółowe informacje o nowych obiektywach i akcesoriach można znaleźć pod adresem http://www.sony.pl/hub/obiektywy

Wprowadzanie nowych obiektywów i akcesoriów na rynek europejski rozpocznie się wiosną 2013 r.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
0
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)