Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/4G VR

Autor: Marcin Falana

24 Październik 2012
Artykuł na: 6-9 minut
Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/4G to nowy, pełnoklatkowy, telezoom ze stałym światłem f/4. Obiektyw został wyposażony w nowy system stabilizacji, który ma umożliwiać wydłużenie ekspozycji nawet o 5 EV. Obiektyw będzie dostępny od listopada w cenie 1430 euro.

Najnowszy telezoom Nikona - Nikkor 70-200mm f/4G, to obiektyw dedykowany do pełoklatkowych lustrzanek, chociaż znajdzie także zastosowanie w formacie DX. Nikon w tej konstrukcji chwali się nową stabilizacją obrazu, która ma pozwolić na wydłużenie ekspozycji nawet o 5 EV.

Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/4G VR

Nikkor 70-200mm f/4G będzie znacznie mniejszy i tańszy od swojego jaśniejszego brata 70-200 f/2.8. Obiektyw składa się z 20 elementów w 14 grupach. Oczywiście nie zabrakło też powłok Nanokrystalicznych, które zadbają o usunięcie blików i flar. Obiektyw będzie dostępny od listopada w cenie 1430 euro.

NazwaNikon AF-S Nikkor 70-200mm f/4 G VR
Typzoom tele
Konstrukcja20 soczewek w 14 grupach (w tym 3 soczewki ze szkła ED, 1 soczewka HRI i soczewki z powłoką nanokrystaliczną)
Stabilizacja obrazutak, VR
Autofokustak, ultradźwiękowy SWM z opcją korekty manualnej
Ogniskowa70 - 200 mm
Otwór maksymalnyF4
Dystans min.1 m (w całym zakresie)
Kąt34°20'; - 12°20'; (22°50'; - 8° po podłączeniu do aparatu z matrycą Nikon DX)
Przesłona9 listków
MocowanieNikon F
Powiększenieb.d.
Filtr67 mm
Osłonaw zestawie
Obudowab.d.
Wymiary78 x 178,5 mm
Waga850 g
Artykuł na FotopolisNikon AF-S Nikkor 70-200mm f/4G VR

Informacja prasowa:

AF-S NIKKOR 70-200 mm f/4G ED VR

Nikon zaprezentował zmiennoogniskowy teleobiektyw AF-S NIKKOR 70-200 mm f/4G ED VR

Firma Nikon zaprezentowała zmiennoogniskowy teleobiektyw AF-S NIKKOR 70-200 mm f/4G ED VR przeznaczony dla lustrzanek Nikon z matrycami FX. Nowy model wyposażono w zaawansowany układ optyczny zawierający elementy ze szkła ED, system stabilizacji VR nowej generacji oraz pierścieniowy silnik Silent Wave Motor (SWM).

Zakres ogniskowych oraz niewielka masa i poręczne wymiary sprawiają, że model AF-S NIKKOR 70-200 mm f/4G ED VR to idealne rozwiązanie dla fotografów szukających teleobiektywu zoom, gwarantującego najwyższą jakość obrazu.

Dzięki zaawansowanemu układowi optycznemu z 20 elementami ułożonymi w czternastu grupach oraz szerokiemu zakresowi ogniskowych od 70 do 200 mm obiektyw odznacza się dużą wszechstronnością, zapewniając doskonałe zdjęcia, zarówno w przypadku makrofotografii, jak i fotografii reportażowej czy krajobrazowej. Obiektyw szczyci się minimalnym dystansem ustawiania ostrości już od około 1 metra, jak również konsekwentnie doskonałym rysunkiem szczegółów przy ustawianiu ostrości od nieskończoności do pełnego zbliżenia, a nanokrystaliczne powłoki przeciwodblaskowe efektywnie redukują odbicia i "flary".

Niewielkie rozmiary i masa wynosząca 850 g sprawiają, że AF-S NIKKOR 70-200 mm f/4G ED VR doskonale sprawdza się nawet w trakcie fotografowania z ręki. Nieporuszony obraz zapewnia nowej generacji system redukcji drgań VR. Rekompensuje on drgania aparatu, umożliwiając stosowanie czasów ekspozycji dłuższych o 5EV[1] niż bez włączenia tego systemu. Precyzyjną i cichą pracę systemu AF kontroluje pierścieniowy silnik Silent Wave Motor (SWM).

Wraz z ogłoszeniem w 2012 r. aparatów z matrycą format FX Nikon D4, Nikon D800/D800E oraz Nikon D600, Nikon konsekwentnie wprowadza wysokiej jakości obiektywy NIKKOR, dzięki którym możliwe staje się skorzystanie z najlepszych osiągów wynikających zarówno z rozdzielczości, jak i jakości obrazu oferowanych przez te aparaty. Nikon będzie kontynuował rozwój i wzmacnianie linii obiektywów NIKKOR wprowadzając kolejne użyteczne i wysokiej jakości produkty odpowiadające potrzebom i oczekiwaniom zarówno fotografów zawodowych, jak i zaawansowanych miłośników fotografii tak, aby rozszerzać ich możliwości fotograficzne i formy ekspresji. Obiektyw AF-S NIKKOR 70-200 mm f/4G ED VR wzbogaci linię optyki firmy Nikon o stałym maksymalnym otworze względnym f/4, obok takich modeli, jak ultraszerokokątny AF-S NIKKOR 16-35 mm f/4G ED VR oraz standardowy AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR, tworząc uniwersalny zestaw obiektywów dla fotografów szukających sprzętu o najlepszym współczynniku jakości do ceny.

Podstawowe cechy obiektywu AF-S NIKKOR 70-200 mm f/4G ED VR

Teleobiektyw zmiennoogniskowy 70-200 mm przeznaczony do aparatów z formatem matrycy FX, który oferuje konsekwentnie doskonałe oddanie szczegółów przy ogniskowaniu od nieskończoności do maksymalnego zbliżenia.

Wbudowana redukcja drgań (VR) oferująca kompensację poruszenia aparatu, dzięki czemu efektywnie stosować można czasy ekspozycji dłuższe o 5 EV przy fotografowaniu z ręki w różnych sytuacjach.

Nanokrystaliczne powłoki przeciwodblaskowe efektywnie chronią przed wewnętrznym odbiciem światła mogącego powodować "duchy" i "flary".
Cichy silnik SWM dla uzyskania maksymalnie cichego automatycznego ustawiania ostrości.

Wyposażony w dwa tryby ustawiania ostrości: A/M (autofokus z doprecyzowaniem manualnym) oraz M (manualne ustawianie ostrości).
Fotografowanie w zbliżeniu możliwe z najmniejszego dystansu ustawiania ostrości od 1 m.

Mniejszy i lżejszy niż poprzedni obiektyw Nikona o zakresie 70-200 mm, mimo to nadal oferujący maksymalną jakość obrazu, sprawność działania oraz jakość wykonania, jakiej oczekuje się od obiektywu marki NIKKOR.

Działanie autofokusa wspomagane również z użyciem dwukrotnego telekonwertera na aparatach D4, D800, D800E lub D600, które obsługują działanie autofokusaod największego otworu względnego f/8.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Next77, dystrybutor obiektywów Irix informuje o specjalnej ofercie na obiektyw Irix 45 mm f/1.4. Do końca kwietnia model ten dostępny jest z 40-procentowym rabatem.
4
Irix Cine 65 mm T1.5 - jasna filmowa stałka już dostępna
Irix Cine 65 mm T1.5 - jasna filmowa stałka już dostępna
Zapowiadany od roku obiektyw Irix Cine 65 mm T1.5 w końcu trafia na rynek. Krótki filmowy teleobiektyw może pochwalić się kompaktową budową, dużą jasnością, wysokiej jakości optyką i...
6
Viltrox AF 56 mm f/1.7 - supermała i supertania portretówka do aparatów APS-C
Viltrox AF 56 mm f/1.7 - supermała i supertania portretówka do aparatów APS-C
Viltrox prezentuje najtańszy do tej pory obiektyw z systemem AF w swojej ofercie. Ekwiwalent 84 mm ma być świetną propozycją na pierwszy obiektyw portretowy.
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)