Samyang 24mm f/1.4 ED AS UMC

Firma Samyang poinformowała o planach wprowadzenia do swojej oferty obiektywu 24mm f/1.4 ED AS UMC. Manualna stałka może przypaść do gustu zarówno posiadaczom lustrzanek z matrycą APS-C jak i "full frame".
Obiektyw 24mm f/1.4 ED AS UMC to najnowsza propozycja koreańskiego Samyanga. Manualna stałka może przypaść do gustu zarówno posiadaczom lustrzanek z matrycą APS-C, gdzie będzie "reporterskim standardem" (około 36 milimetrów), jak i "full frame". Szerokokątny Samyang składa się z 13 soczewek ustawionych w 12 grup. 4 soczewki zostały wykonane z niskodyspersyjnego szkła ED, a 2 są soczewkami asferycznymi. Producent zastosował też wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne UMC.


Samyang 24mm f/1.4 ED AS UMC będzie dostępny z mocowaniami Canon, Cztery-Trzecie, Nikon AE, Pentax, Samsung NX oraz Sony Alpha. Obiektyw jest na razie w fazie planów. Do sprzedaży trafi dopiero pod koniec tego roku, lub na początku następnego. Cena zostanie podana później.


Poniżej prezentujemy specyfikację techniczną i informację prasową na jego temat:

NazwaSamyang 24mm f/1.4 ED AS UMC
Typmanualny obiektyw szerokokątny
Konstrukcja13 elementów w 12 grupach, cztery soczewki ze szkład o niskim współczynniku dyspersji, dwa elementy asferyczne
Stabilizacja obrazubrak
Autofokusbrak
Ogniskowa24 mm
Otwór maksymalnyf/1,4
Dystans min.0,25 m
MocowanieCanon, Cztery-Trzecie, Nikon AE, Pentax, Samsung NX oraz Sony Alpha
Filtr77 mm
Osłonaw zestawie, tulipanowa
Obudowaplastik
Wymiary95 x 83 mm (dla mocowania Nikon)
Artykuł na FotopolisSamyang 24mm f/1.4 ED AS UMC


Kraków 12.08.2011

Firma Delta, wyłączny przedstawiciel marki Samyang w Europie ma zaszczyt poinformować o planowanym wprowadzeniu na rynek nowego obiektywu Samyang 24mm f/1.4 ED AS UMC.

Konstrukcja optyczne obiektywu oparta jest o układ 13 soczewek w 12 grupach. Warto podkreślić, że 4 soczewki wykonane zostały ze szkła o niskiej dyspersji (ED), natomiast dwie kolejne to soczewki asferyczne. Oczywiście zastosowano również wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne typu UMC, które zapewniają doskonałą transmisję światła. Samyang 24 mm F1.4 ED AS UMC zaprojektowany został z myślą o współpracy z lustrzankami najpopularniejszych marek, wyposażonych w matryce formatu małoobrazkowego lub mniejszego i będzie dostępny z mocowaniem dla systemów: Canon, Cztery-trzecie, Nikon AE, Pentax, Samsung NX oraz Sony Alpha.

Ogniskowa 24mm doskonale sprawdza się dla większości występujących na rynku formatów matryc. Dla aparatów wyposażonych w "pełną klatkę" stanowi doskonały jakościowo obiektyw szerokokątny, świetnie spisujący się przy fotografii ulicznej, krajobrazowej a także architekturze. Z kolei użytkownicy aparatów z matrycą typu DX otrzymają obiektyw który doskonale nada się do spokojnego reportażu czy fotografii plenerowej. W przypadku zaś aparatów systemu 4/3 otrzymujemy uniwersalna i jasną konstrukcję będącą odpowiednikiem ogniskowej 50mm.

Obiektyw powinien pojawić się w sprzedaży pod koniec bieżącego roku, lub na początku roku 2012. Dokładna cena zostanie podana w późniejszym terminie. Już niedługo natomiast będziemy mogli zaprezentować Państwu zdjęcia przykładowe wykonane tym obiektywem.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
3
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4