iPhone i MacBook – idealne narzędzia pracy dla fotografów i twórców treści wideo

Autor: Redakcja Fotopolis

20 Grudzień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli zainwestujesz w najwyższej klasy MacBooka i iPhone’a do obróbki fotografii możesz znacząco ułatwić sobie pracę. Zwłaszcza, jeśli jesteś fotografem lub twórcą treści wideo i szukasz laptopa o ponadprzeciętnej wydajności. Produkty Apple są powszechnie cenione za swoje możliwości w zakresie edycji zdjęć i wideo. Co dokładnie przemawia za zakupem iPhone’ów i MacBooków? Dowiesz się z poniższego artykułu.

iPhone 15 Pro i Pro Max

Najnowsze iPhone’y w sklepie Lantre – iPhone 15 Pro i Pro Max są wyjątkowo dopasowane do potrzeb profesjonalnych fotografów i twórców filmowych. Ich aparat główny działa domyślnie w rozdzielczości 24 MP, oferując wyjątkową jakość obrazu. Został on stworzony specjalnie dla modeli Pro i zapewnia większą elastyczność w pracy, umożliwiając użytkownikom wybór między różnymi popularnymi ogniskowymi – 24 mm, 28 mm i 35 mm.

Oba modele są wyposażone w nowy teleobiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym, który jest idealny do fotografowania z większej odległości. Z kolei model iPhone 15 Pro posiada teleobiektyw x3. Obie wersje zapewniają wyjątkową jakość zbliżeń i zdjęć z daleka. Teleobiektyw w iPhone 15 Pro Max zawiera unikalną konstrukcję tetrapryzmatyczną ze zintegrowanym modułem 3D automatycznej stabilizacji matrycy, co zapewnia jeszcze lepszą stabilizację obrazu i autofokus. Co jeszcze sprawia, że warto zastanowić się nad tymi modelami iPhone’ów?

  • Udoskonalony tryb Noc – lepiej wyostrza szczegóły i ożywia barwy, a nowy, inteligentny HDR zapewnia bardziej realistyczne odwzorowanie tonów skóry i lepsze renderowanie cieni i świateł.
  • Czip A17 Pro – oferuje nie tylko lepszą wydajność w grach, ale także znacznie poprawia jakość i możliwości wideo, zwłaszcza w słabym oświetleniu i podczas dynamicznych scena.
  • Kompatybilność z USB-C – stanowi znaczącą zmianę w porównaniu do poprzednich modeli. Ma to duże znaczenie dla fotografów i twórców treści wideo. Dzięki USB-C możesz bezpośrednio nagrywać wideo lub transferować zdjęcia na zewnętrzne nośniki danych, lub bezpośrednio na MacBooka. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w kontekście profesjonalnej pracy, ponieważ umożliwia szybki i wygodny transfer dużych plików, co jest kluczowe przy pracy z wysokiej jakości materiałami wideo i foto. Możliwość bezpośredniego połączenia iPhone'a z MacBookiem lub zewnętrznym dyskiem SSD bez potrzeby korzystania z dodatkowych adapterów czy oprogramowania znacznie ułatwia proces edycji i archiwizacji materiałów.
  • Wsparcie dla formatów profesjonalnych – obsługa formatów takich jak ProRAW 48 MP i HEIF 48 MP, a także możliwość nagrywania wideo ProRes bezpośrednio do pamięci zewnętrznej, czyni te modele idealnymi dla profesjonalnych fotografów i filmowców.
  • Integracja z oprogramowaniem zewnętrznym – dzięki integracji z oprogramowaniem takim jak Capture One, użytkownicy mogą błyskawicznie przesyłać zdjęcia z iPhone’a do Maca, co ułatwia zarządzanie profesjonalnymi projektami.

MacBook Pro i Air

Najlepszą przenośną opcją, bo lekką, dla fotografów i twórców filmowych jest MacBook Air M2. Podstawowa konfiguracja MacBooka z chipem M2 obejmuje 8-rdzeniowy procesor CPU i 8-rdzeniową jednostkę GPU, z opcją rozbudowy do 10-rdzeniowej GPU za dodatkową opłatą. Standardowo urządzenie to jest wyposażone w 8 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 256 GB, ale dla fotografów i twórców treści zalecana jest konfiguracja z co najmniej 16 GB RAM i 512 GB przestrzeni na dysku SSD.

MacBook Air M2 bez trudu radzi sobie z intensywnymi zadaniami związanymi z przetwarzaniem obrazu, mimo braku wentylatorów i bez widocznych oznak przegrzewania się pod obciążeniem. Wyraźny wyświetlacz, wygodny touchpad i klawiatura, a także dodatkowe wyposażenie w postaci złącza Magsafe, dwóch portów USB-C i gniazda słuchawkowego 3,5 mm, sprawiają, że laptop ten oferuje skromne, ale funkcjonalne rozwiązania. Podsumowując, jest to imponująca maszyna do edycji zdjęć i filmów podczas podróży.

Z kolei MacBook Pro 16 z chipem M2 Max to prawdziwy kolos wśród laptopów, który z łatwością poradzi sobie z każdym zadaniem, jednocześnie zachęcając do wykonywania jeszcze bardziej skomplikowanych zadań. Moc obliczeniowa, jaką oferuje M2 Max, jest imponująca, szczególnie jeśli chodzi o tworzenie treści. Pełne wykorzystanie potencjału M2 Max będzie możliwe głównie dla tych użytkowników, którzy wymagają maksymalnej wydajności bez żadnych kompromisów. Dla fotografów i filmowców, którzy potrzebują większego MacBooka, ale mają ograniczony budżet, MacBook Pro z procesorem M2 Pro może być lepszym wyborem.

iPhone’y i MacBooki w Lantre stanowią doskonałe narzędzia dla fotografów i twórców treści wideo, dzięki wysokiej jakości aparatom w iPhone'ach, wydajnym procesorom w MacBookach, a także płynnej integracji między urządzeniami i szerokiej gamie profesjonalnych aplikacji do edycji obrazu i wideo.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Sony Xperia 1 VI - czy to najbardziej uniwersalny aparat w smartfonie?
Sony Xperia 1 VI - czy to najbardziej uniwersalny aparat w smartfonie?
Sony prezentuje kolejną generację swojego flagowego smartfona. Xperia 1 VI nie prowadza rewolucji, ale rozbudowuje konstrukcje o jeszcze większa funkcjonalność aparatu i naprawia błędy...
6
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to jeszcze smartfon?
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to...
Xiaomi zaprezentowało najnowszego flagowego smartfona. Model 14 Ultra obiecuje najlepsze do tej pory możliwości fotograficzne na rynku mobile i podpiera to imponującą specyfikacją. Z...
13
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla producentów
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla...
Software’owe sztuczki stosowane przez producentów smartfonów potrafią działać cuda. Ale nie zawsze takie, jakich pożądają użytkownicy. Glass Imaging wie jak sprawić, by smartfonowi...
6