Samsung pracuje nad 5x zoomem optycznym w smartfonie

0

Autor: Michał Chrzanowski

24 Maj 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Już niebawem najnowsze generacje smartfonów Samsunga mają korzystać z teleobiektywu o 5x optycznym przybliżeniu obrazu. Firma rozpoczęła właśnie masową produkcję nowych modułów.

Mieliśmy już bitwy na liczbę aparatów w smartfonach. Teraz wygląda na to, że powoli zbliżamy się do kolejnego starcia producentów. Po Huawei, który we flagowcu P30 jako pierwszy wykorzystał peryskopowy moduł teleobiektywu oraz po firmie OPPO, która w modelu Reno zaimplementowała 10x zoom optyczny, swoją własną technologię opracowuje Samsung, który jest już na ostatniej prostej.

Samsung po fazie testów rozpoczął właśnie produkcję nowego modułu teleobiektywu, który ma poszczycić się 5x optycznym przybliżeniem obrazu. Do tego pryzmat ma zostać zintegrowany pionowo, dzięki czemu całość ma być wyjątkowo cienka - zaledwie 5 mm - co nie powinno wpłynąć na design i estetykę przyszłych generacji smartfonów. Poniżej możecie zobaczyć próbkę możliwości nowego systemu. Pierwsze zdjęcie zostało wykonane na ustawieniach standardowych, drugie to 2x przybliżenie, natomiast trzecie to ujecie z 5x optycznego zooma.

Pierwsze plotki sugerują, że 5x tele ma zostać wykorzystane w nadchodzącej generacji urządzeń Galaxy Note, jednak te informacje nie zostały jeszcze w żaden sposób potwierdzone. Warto także wspomnieć, że Samsumng stworzył nową 64-megapikselową matrycę ISOCELL Bright GW1, której możliwości zobaczymy w praktyce najpewniej już na początku przyszłego roku.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1