Samsung pracuje nad 5x zoomem optycznym w smartfonie

Samsung pracuje nad 5x zoomem optycznym w smartfonie

Już niebawem najnowsze generacje smartfonów Samsunga mają korzystać z teleobiektywu o 5x optycznym przybliżeniu obrazu. Firma rozpoczęła właśnie masową produkcję nowych modułów.

Mieliśmy już bitwy na liczbę aparatów w smartfonach. Teraz wygląda na to, że powoli zbliżamy się do kolejnego starcia producentów. Po Huawei, który we flagowcu P30 jako pierwszy wykorzystał peryskopowy moduł teleobiektywu oraz po firmie OPPO, która w modelu Reno zaimplementowała 10x zoom optyczny, swoją własną technologię opracowuje Samsung, który jest już na ostatniej prostej.

Samsung po fazie testów rozpoczął właśnie produkcję nowego modułu teleobiektywu, który ma poszczycić się 5x optycznym przybliżeniem obrazu. Do tego pryzmat ma zostać zintegrowany pionowo, dzięki czemu całość ma być wyjątkowo cienka - zaledwie 5 mm - co nie powinno wpłynąć na design i estetykę przyszłych generacji smartfonów. Poniżej możecie zobaczyć próbkę możliwości nowego systemu. Pierwsze zdjęcie zostało wykonane na ustawieniach standardowych, drugie to 2x przybliżenie, natomiast trzecie to ujecie z 5x optycznego zooma.

Pierwsze plotki sugerują, że 5x tele ma zostać wykorzystane w nadchodzącej generacji urządzeń Galaxy Note, jednak te informacje nie zostały jeszcze w żaden sposób potwierdzone. Warto także wspomnieć, że Samsumng stworzył nową 64-megapikselową matrycę ISOCELL Bright GW1, której możliwości zobaczymy w praktyce najpewniej już na początku przyszłego roku.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0