Samsung pracuje nad 5x zoomem optycznym w smartfonie

0
Michał Chrzanowski
24 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Już niebawem najnowsze generacje smartfonów Samsunga mają korzystać z teleobiektywu o 5x optycznym przybliżeniu obrazu. Firma rozpoczęła właśnie masową produkcję nowych modułów.

Mieliśmy już bitwy na liczbę aparatów w smartfonach. Teraz wygląda na to, że powoli zbliżamy się do kolejnego starcia producentów. Po Huawei, który we flagowcu P30 jako pierwszy wykorzystał peryskopowy moduł teleobiektywu oraz po firmie OPPO, która w modelu Reno zaimplementowała 10x zoom optyczny, swoją własną technologię opracowuje Samsung, który jest już na ostatniej prostej.

Samsung po fazie testów rozpoczął właśnie produkcję nowego modułu teleobiektywu, który ma poszczycić się 5x optycznym przybliżeniem obrazu. Do tego pryzmat ma zostać zintegrowany pionowo, dzięki czemu całość ma być wyjątkowo cienka - zaledwie 5 mm - co nie powinno wpłynąć na design i estetykę przyszłych generacji smartfonów. Poniżej możecie zobaczyć próbkę możliwości nowego systemu. Pierwsze zdjęcie zostało wykonane na ustawieniach standardowych, drugie to 2x przybliżenie, natomiast trzecie to ujecie z 5x optycznego zooma.

Pierwsze plotki sugerują, że 5x tele ma zostać wykorzystane w nadchodzącej generacji urządzeń Galaxy Note, jednak te informacje nie zostały jeszcze w żaden sposób potwierdzone. Warto także wspomnieć, że Samsumng stworzył nową 64-megapikselową matrycę ISOCELL Bright GW1, której możliwości zobaczymy w praktyce najpewniej już na początku przyszłego roku.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
2
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
Co robi lepsze zdjęcia? Najnowszy smartfon czy aparat za 50 tys. złotych? Odpowiedź wcale nie jest tak prosta, jak myślisz.
97
10
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Po zaprezentowanym w sierpniu DJI Osmo Mobile 3 myśleliśmy, że w kwestii gimbali do smartfonów nic nas już nie zaskoczy. Tymczasem Zhiyun pokazuje model o zbliżonych...
0
0