Samsung pracuje nad 5x zoomem optycznym w smartfonie

0
Michał Chrzanowski
24 Maj 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Już niebawem najnowsze generacje smartfonów Samsunga mają korzystać z teleobiektywu o 5x optycznym przybliżeniu obrazu. Firma rozpoczęła właśnie masową produkcję nowych modułów.

Mieliśmy już bitwy na liczbę aparatów w smartfonach. Teraz wygląda na to, że powoli zbliżamy się do kolejnego starcia producentów. Po Huawei, który we flagowcu P30 jako pierwszy wykorzystał peryskopowy moduł teleobiektywu oraz po firmie OPPO, która w modelu Reno zaimplementowała 10x zoom optyczny, swoją własną technologię opracowuje Samsung, który jest już na ostatniej prostej.

Samsung po fazie testów rozpoczął właśnie produkcję nowego modułu teleobiektywu, który ma poszczycić się 5x optycznym przybliżeniem obrazu. Do tego pryzmat ma zostać zintegrowany pionowo, dzięki czemu całość ma być wyjątkowo cienka - zaledwie 5 mm - co nie powinno wpłynąć na design i estetykę przyszłych generacji smartfonów. Poniżej możecie zobaczyć próbkę możliwości nowego systemu. Pierwsze zdjęcie zostało wykonane na ustawieniach standardowych, drugie to 2x przybliżenie, natomiast trzecie to ujecie z 5x optycznego zooma.

Pierwsze plotki sugerują, że 5x tele ma zostać wykorzystane w nadchodzącej generacji urządzeń Galaxy Note, jednak te informacje nie zostały jeszcze w żaden sposób potwierdzone. Warto także wspomnieć, że Samsumng stworzył nową 64-megapikselową matrycę ISOCELL Bright GW1, której możliwości zobaczymy w praktyce najpewniej już na początku przyszłego roku.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Samsung Galaxy S10 Lite i Note 10 Lite - topowy aparat w cenie średniaka? Nie licz na to
Samsung Galaxy S10 Lite i Note 10 Lite - topowy aparat w cenie średniaka? Nie licz na to
O wersjach Lite flagowych smartfonów Samsunga słyszymy już do kilku lat, jednak dopiero teraz producent zdecydował się oficjalnie wprowadzić je na rynek. To jednak nie...
3
0
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Obiektywy superszerokokątne są ostatnio pozycją obowiązkową niemal we wszystkich flagowych smartfonach. Niestety efekty dalekie są od tego, co możemy uzyskać przy...
8
1
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firmy FiLMiC nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Aplikacja FiLMiC Pro, znacznie rozszerzająca możliwości kamery w iPhone’ach, to chleb powszedni wszystkich, którzy...
9
4