Niewinny flirt Lenovo i Hasselblada przerodził się w coś poważniejszego

1

Autor: Michał Chrzanowski

1 Wrzesień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Informacje o współpracy obu producentów od jakiegoś czasu pojawiały się w sieci. Teraz wiemy już znacznie więcej. Firma Lenovo zaprezentowała Hasselblad True Zoom - doczepiany do smartfonów Moto Z i Moto Z Force moduł, który znacznie rozszerza ich możliwości fotograficzne.

W połowie tego roku firma Lenovo zaprezentowała flagowe smartfony - Moto Z i Moto Z Force. Oba modele to modułowe urządzenia, które korzystają z rozwiązania MotoMods. Są to specjalnie zaprojektowane i wykonane moduły w formie paneli, które doczepiamy do tylnej ścianki smartfonów za pomocą złącza magnetycznego. Producent zaprezentował już kilka takich modułów. Do wyboru mamy projektor InstaShare, którym wyświetlimy 70 calowy obraz w jakości 480p, głośniki JBL Soundboost 6 oraz battery pack o pojemności 2220 mAh. Teraz oferta Lebovo zwiększyła się o kolejne bardzo ciekawe rozwiązanie - moduł Hasselblad True Zoom, który powinien przykuć uwagę entuzjastów fotografowania.

Hasselblad True Zoom to specjalny moduł, który doczepiany za pomocą magnesów na tylną ścianę smartfonów z serii Moto Z. Dzięki niemu otrzymamy, rozwiązanie z wyglądu przypominające niewielkich rozmiarów kompakt. Moduł Hasselblada został wyposażony w zaakcentowany grip wyłożony chropowatą fakturą. Znajdziemy na nim również xenonową lampę błyskową. Jednak najważniejszą funkcją jest 10x zoom o ekwiwalencie 25-250 mm i świetle f/3.5-6.5. Do tego otrzymujemy również optyczną stabilizację obrazu. Wszystko to sprawia, że ergonomia będzie przypominać tę spotykaną w niewielkich aparatach.

Wewnątrz plastikowego korpusu Hasselblad True Zoom znajdziemy 1/2.3-calową matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 12MP (jeden piksel ma wielkość 1.55 um). Co ciekawe, moduł ten umożliwi także zapisywanie zdjęć w postaci plików RAW oraz filmowanie w jakości Full HD 1080p (30 kl./s). Z kolei maksymalna czułość matrycy to ekwiwalent ISO 3200.

Hasselblad True Zoom będzie dostępny w sprzedaży w październiku w cenie $299. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.motorola.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1