LG G FLEX2 – druga generacja elastycznego smartfona

Autor: Michał Chrzanowski

6 Styczeń 2015
Artykuł na: 9-16 minut
CES 2015 Po upływie roku firma LG Electronics zaprezentowała najnowszy model G Flex2. We flagowym modelu udoskonalono design, zwiększono wydajność oraz komfort użytkowania.

Smartfon LG G Flex2 został wyposażony w 64-bitowy procesorQualcomm Snapdragon 810, który gwarantuje szybszą i wydajniejszą pracę. Ekran LG G Flex2 ma przekątną 5,5 cala i dysponuje rozdzielczością Full HD. Jest jednak mniejszy od tego, który użyto w poprzednim modelu. Jak twierdzi producent zmniejszony ekran poprawi ogólną ergonomię aparatu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Promień krzywizny wyświetlacza wynosi 700 mm i zapewnia lepsze wrażenia wzrokowe niezależnie od sposobu trzymania telefonu. Natomiast większa krzywizna tylnej ścianki (promień 650 mm) sprawia, że urządzenie łatwiej mieści się w kieszeni.

W LG G Flex2 producent zaktualizował oprogramowanie, które teraz zapewnia większą wygodę użytkowania. Ponadto, pozwala na korzystanie z nowych funkcji, takich jak Gesture View (szybkie wyświetlanie wykonanego zdjęcia), czy Glance View (szybkie wyświetlanie najważniejszych informacji). W smartfonie G Flex2 zastosowano również „samonaprawiającą się” powłokę tylnej ścianki, która w porównaniu do poprzedniego modelu szybciej i skuteczniej regeneruje powstałe rysy.

Informacja prasowa:

{ITL|Firma LG prezentuje smartfon G Flex2 o zakrzywionym ekranie, wyposażony w wyświetlacz o wyższej rozdzielczości, wydajniejszy procesor oraz bardziej intuicyjne oprogramowanie.

Firma LG Electronics (LG) po raz kolejny ustanawia nowe standardy w branży – tym razem prezentując podczas międzynarodowych targów CES® 2015 najnowszy smartfon LG G Flex2. Wcześniejsza wersja, G Flex uzyskała wiele pozytywnych recenzji, w których doceniono innowacyjne wzornictwo i nieszablonowe rozwiązania. Po upływie roku firma wprowadza model G Flex2, który ze względu na udoskonalony design, większą wydajność oraz lepszy komfort użytkowania, pod każdym względem przewyższa swojego poprzednika.

Smartfon LG G Flex2 wyróżnia nietypowa, zakrzywiona obudowa oraz ośmiordzeniowy, 64-bitowym procesor Qualcomm® Snapdragon™ 810, który gwarantuje szybką i wydajniejszą pracę. W odróżnieniu od poprzednika, zastosowano w nim 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Zaktualizowane oprogramowanie zapewnia jeszcze większą wygodę użytkowania, ponieważ pozwala na korzystanie z nowych funkcji, takich jak Gesture View (szybkie wyświetlanie wykonanego zdjęcia), czy Glance View (szybkie wyświetlanie najważniejszych informacji). W smartfonie G Flex2 zastosowano również „samonaprawiającą się” powłokę tylnej ścianki, która w porównaniu do poprzedniego modelu szybciej i skuteczniej regeneruje rysy.

PIĘKNO DETALI

Pierwsza wersja G Flex zadziwiała krzywizną o promieniu 700 mm, natomiast podczas prac nad jego drugą wersją, firma LG poszła krok dalej. Promienie krzywizny przednich, tylnych oraz bocznych krawędzi nowego smartfona wynoszą od 400 do 700 mm. Zastosowanie takiego rozwiązania nadało mu jeszcze bardziej eleganckiego i dynamicznego wyglądu.

Zakrzywione linie G Flex2 są ważne nie tylko dla samej estetyki urządzenia. Jego ergonomiczny kształt sprawia, że mikrofon znajduje się bliżej twarzy i ust niż w tradycyjnych smartfonach. Dzięki temu wzrasta jakość rozmowy, głos jest lepiej rejestrowany, a do rozmówcy dociera mniej szumów z otoczenia.

Ekran smartfona ma przekątną 5,5 cala, mniejszą niż w poprzednim modelu ale dzięki temu jest lepiej dopasowany do pola widzenia użytkownika, a urządzenie pewniej leży w dłoni. Dodatkowo, promień krzywizny ekranu wynoszący 700 mm zapewnia doskonałe wrażenia wzrokowe niezależnie od sposobu trzymania telefonu, natomiast większa krzywizna tylnej ścianki, o promieniu 650 mm, sprawia, że urządzenie łatwiej mieści się w kieszeni. Rozdzielczość wyświetlacza została zwiększona do 1080p Full HD, dzięki czemu wszystkie detale interfejsu użytkownika są żywe i wyraźne. Wyświetlacz P-OLED, dzięki któremu smartfon G Flex2 posiada swój wyjątkowy kształt oraz wytrzymałość, cechuje się większą precyzją odwzorowania obrazu.

Tylna, zakrzywiona ścianka G Flex2 zadziwia starannie wykonanymi detalami. Jednym z elementów wykończenia jest szczotkowana powierzchnia, elegancko wykończona, która przyciąga wzrok subtelnym połyskiem.

NAJNOWOCZEŚNIEJSZE TECHNOLOGIE DNIA DZISIEJSZEGO

G Felx2 jest pierwszym smartfonem, w którego oficjalnej specyfikacji znajdziemy 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm® Snapdragon™ 810 — najszybszy z dostępnych procesorów do urządzeń mobilnych, zoptymalizowany do pracy z systemem Android 5.0. Dzięki temu urządzenie wyróżnia się ogromną wydajnością, zarówno przy odtwarzaniu multimediów, jak i przy pracy wielozadaniowej. Ponadto, dzięki zastosowaniu specjalnej technologii obróbki chemicznej, opracowanej przez firmę LG, wytrzymałość szklanego panelu G Felx2 została zwiększona o około 20%.

Udoskonalenia obejmują także samonaprawiającą się tylną ściankę, która znacznie szybciej regeneruje rysy powstające podczas codziennego użytkowania, co sprawia, że smartfon wygląda jak nowy przez dłuższy czas. W porównaniu z poprzednim modelem, czas regeneracji obudowy w temperaturze pokojowej skrócił się z około trzech minut do zaledwie dziesięciu sekund.

Inną innowacją, dostępną tylko w smartfonach LG jest aparat z szybkim, laserowym autofokusem, zastosowany po raz pierwszy w flagowym modelu LG G3. Dzięki temu smartfon G Flex2 może precyzyjnie ustawić ostrość, nawet przy słabym oświetleniu, ponieważ mierzy odległość od fotografowanego obiektu wysyłając wiązkę promieni lasera. Laserowe ustawianie ostrości w połączeniu ze sprawdzoną w praktyce optyczną stabilizacją obrazu OIS+ oraz dwiema lampami LED sprawia, że pod względem jakości zdjęć smartfon G Felx2 może konkurować z większością kompaktowych aparatów cyfrowych.

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA DLA WIĘKSZEGO KOMFORTU

Oprogramowanie smartfona G Flex2 opracowano z myślą o pełnym wykorzystaniu możliwości zakrzywionego ekranu. Smartfon został wyposażony w najlepsze aplikacje i funkcje, które zostały zoptymalizowane na potrzeby zakrzywionej konstrukcji.

Najważniejsze z nich to:

Gesture Shot – pozwala na łatwe wykonywanie idealnych autoportretów, poprzez wyzwalanie migawki gestem rozpoznawanym przez aparat z odległości do 1,5 m,

Gesture View – umożliwia łatwe wyświetlenie zdjęcia natychmiast po jego wykonaniu,

Glance View – pozwala szybko sprawdzić kluczowe informacje poprzez przesunięcie palcem po ekranie z góry na dół; dzięki tej funkcji nawet przy wyłączonym wyświetlaczu można łatwo odczytać godzinę, ostatnie wiadomości, czy nieodebrane połączenia,

Fast Charge – funkcja szybkiego ładowania, dzięki której wbudowaną baterię (jedyną na świecie zakrzywioną baterię do smartfona) o pojemności 3000 mAh, można naładować do połowy (50%) w zaledwie 40 minut.

„Już pierwsza wersja smartfona G Flex stanowiła odzwierciedlenie innowacyjnego ducha LG. Natomiast model G Flex2 o udoskonalonym, zakrzywionym kształcie, potwierdza, że nasza firma jest wierna filozofii wprowadzania innowacji, które poprawiają jakość życia” - powiedział Juno Cho, prezes oraz dyrektor generalny działu LG Electronics Mobile Communications. „G Flex2 ma nie tylko zadziwiający wygląd, ale również wydajne podzespoły, dzięki którym jest jednym z najlepszych smartfonów nowej generacji. A do tego potrafi przyciągnąć zainteresowanie również na swojego właściciela”.

Smartfon LG G Flex2 będzie dostępny pod koniec miesiąca w Korei, po czym zostanie wprowadzony do sprzedaży na innych rynkach. Urządzenie będzie początkowo oferowane w dwóch kolorach: srebrnej platyny oraz czerwonym flamenco.

Uczestnicy targów CES 2015 (Las Vegas Convention Center, Central Hall nr 8204), którzy odwiedzą stoisko LG będą mogli osobiście zapoznać się z najnowszymi urządzeniami mobilnymi LG, w tym z modelem G Flex2. Więcej informacji zamieszczono w internetowym centrum prasowym LG www.LGnewsroom.com/ces2015.

Główne dane techniczne (mogą różnić się w zależności od kraju sprzedaży):

Chipset: ośmiordzeniowy procesor Qualcomm® Snapdragon™ 810 2,0 GHz, 64-bitowy,

Wyświetlacz: zakrzywiony P-OLED; 5,5 cala, Full HD (1080 x 1920 pikseli / 403 piksele na cal)

Pamięć: 16/32 MB eMMC ROM / 2 GB DDR4 RAM / gniazdo microSD (maks. 2 TB)

Aparat: tylni aparat 13,0 MP ze stabilizacją optyczną OIS+ i laserowym autofokusem / przedni aparat 2,1 MP

Bateria: 3000 mAh (wbudowana)

System operacyjny: Android 5.0 Lollipop

Wymiary: 149,1 x 75,3 x 7,1-9,4 mm

Masa: 152 g

Sieć komórkowa: 4G / LTE / HSPA+ 21/42 Mb/s

Łączność: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth Smart Ready (Apt-X) 4.1, NFC, Slim-Port, A-GPS/Glonass, USB 2.0

Kolor: srebrny platynowy, czerwony flamenco

Inne: Gesture Shot (wyzwalanie migawki gestem), Gesture View (szybkie wyświetlanie wykonanego zdjęcia), Glance View (szybkie wyświetlanie najważniejszych

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro - nowe fotograficzne flagowce stawiają na funkcje AI
Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro - nowe fotograficzne flagowce stawiają na funkcje AI
Google pokazało 6. odsłonę swojego smartfona. Tym razem otrzymujemy nową matrycę i w sumie 3 aparaty, ale najnowsze flagowce to przede wszystkim nowości...
7
Saramonic SmartMic5 - mikrofon shotgun do smartfona
Saramonic SmartMic5 - mikrofon shotgun do smartfona
Coraz więcej producentów oferuje rozwiązania audio do smartfonów. Swoją ofertę mobilnych rozwiązań rozszerza Saramonic prezentują nowy niedrogi mikrofon pojemnościowy...
8
iPhone 13, 13 Pro i 13 Pro Max - nowy układ aparatów i "kinowe" wideo
iPhone 13, 13 Pro i 13 Pro Max - nowy układ aparatów i "kinowe" wideo
Apple właśnie zaprezentowało najnowszą generację iPhone’ów. Oprócz zwiększonej wydajności otrzymamy też m.in. personalizowane filtry do...
18
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)