Google Nexus 6

Google Nexus 6
Google zapowiedziało nowy flagowy smartfon. Model Nexus 6 będzie produkowany przez Motorolę i będzie działał pod kontrolą nowego systemu Android 5.0 "Lollipop". Wyposażenie telefonu obejmuje aparat z 13-megapikselową matrycą i optyczną stabilizacją obrazu.

Produkowany przez Motorolę smartfon Google Nexus 6 będzie działał pod kontrolą "czystej" wersji nowego Androida 5.0 nazwanego przez Google "Lollipop". Pod względem funkcji fotograficznych urządzenie prezentuje się całkiem ciekawie - na pokładzie znajdzie się 13-megapikselowy aparat (z przodu - 2 megapikselowy) z obiektywem o świetle f/2 i podwójnym, okrągłym fleszem otaczającym obiektyw. Nexus 6 ma wbudowaną stabilizację optyczną. Poza robieniem zdjęć potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości sięgającej 4K. Nowy Nexus nie jest mały - zabezpieczony szkłem Gorilla Glass 3 ekran QHD AMOLED ma rozmiar 5,96 cala. Producent przewidział dwie wersje o pojemnościach 32 i 64 gigabajtów. Niestety nie będzie można rozszerzyć pamięci za pomocą kart microSD. Warto wpomnieć o baterii korzystającej z technologii Motorola Turbo Charge. Piętnastominutowe ładowanie, zdaniem producenta, wystarcza na 6 godzin pracy.

Google Nexus 6 będzie sprzedawany w dwóch kolorach - białym i niebieskim. Jego cena to 650 dolarów.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4