Krótko

“Rentowność uległa znacznej poprawie” - Canon zaprezentował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

27 Kwiecień 2021
Artykuł na: minutę

Canon podsumował pierwszy kwartał bieżącego roku. Według raportu mimo pandemii popyt na aparaty fotograficzne nie maleje.

Firma Canon informuje, że w pierwszym kwartale dział Imaging odnotował znacznie wyższe przychody niż w ubiegłym roku, ponieważ sprzedaż utrzymywała się na wysokim poziomie, napędzana przez aparaty EOS R5 i EOS R6, które zostały wprowadzone na rynek w drugiej połowie ubiegłego roku.

Sprzedaż jednostkowa zarówno aparatów (o 100 tysięcy wyższa), jak i obiektywów przekroczyła założony plan, a rentowność uległa znacznej poprawie w porównaniu z ubiegłym rokiem dzięki wzrostowi średniej ceny sprzedaży i zwiększeniu efektywności sprzedaży.

Według producenta, nawet w obliczu ciągłych ograniczeń w przemieszczaniu się ludzi, popyt na sprzęt foto utrzymuje się na stałym poziomie, czemu sprzyja zapotrzebowanie na wysokiej jakości ekspresję wizualną. W związku z tym Canon zakłada, że rynek aparatów fotograficznych w 2021 roku nieznacznie wzrośnie lub wyniesie 5,8 miliona sztuk.

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Peak Design Marketplace - firma zachęca użytkowników do sprzedaży używanych akcesoriów fotograficznych
Peak Design Marketplace - firma zachęca użytkowników do sprzedaży używanych akcesoriów...
Coraz więcej producentów idzie w stronę recyklingu, oferując używane produkty w niższych cenach. Do tego grona dołącza Peak Design, które stworzyło platformę do...
5
0
Koniec lustrzanek Sony. Bagnet Minolta A przeszedł do historii…
Koniec lustrzanek Sony. Bagnet Minolta A przeszedł do historii…
Ostatnie modele lustrzanek Sony zniknęły ze strony producenta. To symboliczny koniec systemu opartego na bagnecie A
14
3
Mem warty fortunę - zdjęcie "Disaster Girl" sprzedane za pół mln dolarów jako token NFT
Mem warty fortunę - zdjęcie "Disaster Girl" sprzedane za pół mln dolarów jako token NFT
Technologia kryptowalut zmienia świat sztuki na naszych oczach i na nowo definiuje wartość dzieł w przestrzeni cyfrowej, wprowadzając do niej pojęcie unikalności....
83
4