Krótko

“Rentowność uległa znacznej poprawie” - Canon zaprezentował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021

Autor: Krzysztof Mularczyk

27 Kwiecień 2021
Artykuł na: minutę

Canon podsumował pierwszy kwartał bieżącego roku. Według raportu mimo pandemii popyt na aparaty fotograficzne nie maleje.

Firma Canon informuje, że w pierwszym kwartale dział Imaging odnotował znacznie wyższe przychody niż w ubiegłym roku, ponieważ sprzedaż utrzymywała się na wysokim poziomie, napędzana przez aparaty EOS R5 i EOS R6, które zostały wprowadzone na rynek w drugiej połowie ubiegłego roku.

Sprzedaż jednostkowa zarówno aparatów (o 100 tysięcy wyższa), jak i obiektywów przekroczyła założony plan, a rentowność uległa znacznej poprawie w porównaniu z ubiegłym rokiem dzięki wzrostowi średniej ceny sprzedaży i zwiększeniu efektywności sprzedaży.

Według producenta, nawet w obliczu ciągłych ograniczeń w przemieszczaniu się ludzi, popyt na sprzęt foto utrzymuje się na stałym poziomie, czemu sprzyja zapotrzebowanie na wysokiej jakości ekspresję wizualną. W związku z tym Canon zakłada, że rynek aparatów fotograficznych w 2021 roku nieznacznie wzrośnie lub wyniesie 5,8 miliona sztuk.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stówka za relację z wypadku - Citizen pokazuje jak będzie ewoluował reportaż
Stówka za relację z wypadku - Citizen pokazuje jak będzie ewoluował reportaż
Media społecznościowe już dzisiaj wygrywają z portalami i agencjami pod względem szybkości przekazywania informacji. Aplikacja Citizen zatrudnia „etatowych streamerów”...
23
Transpłciowa modelka na okładce Sports Illustrated
Transpłciowa modelka na okładce Sports Illustrated
Po raz pierwszy w historii na okładce znanego magazynu Sports Illustrated pojawia się osoba transpłciowa. „Jeśli ci się to nie podoba, możesz pójść gdzie indziej....
36
Brakuje ci pomysłów na zdjęcia? Skorzystaj z generatora inspiracji Adobe
Brakuje ci pomysłów na zdjęcia? Skorzystaj z generatora inspiracji Adobe
Przeżywacie twórczy zastój? Dlaczego by nie sięgnąć po pomoc? The Inspiration Generator szybko podsunie ci pomysł na sesję.
16