Masz konto na 500px? Twoje dane właśnie zostały zhakowane

Masz konto na 500px? Twoje dane właśnie zostały zhakowane

Atak hakerski na 500px.com. Dane blisko 15 milionów użytkowników trafiły w niepowołane ręce.

Jak podaje popularny serwis fotograficzny 500px.com, do włamania na serwery platformy miało dojść w połowie ubiegłego roku. Jednak dopiero 8 lutego 2019 roku zespół informatyków zauważył nieprawidłowości w kodzie spowodowane nieautoryzowanym dostępem do serwisu osób trzecich. W efekcie zaistniałego ataku hakerskiego wypłynęły dane blisko 15 milionów użytkowników. Skradziono takie wrażliwe informacje jak: imię i nazwisko, data urodzenia i płeć, adresy mailowe, loginy i dokładną liczbę znaków w haśle (nie samo hasło) czy lokalizacje.

- Na chwilę obecną nie mamy informacji o nieautoryzowanym dostępie do Twojego konta i żadnych dowodów na to, że inne dane powiązane z Twoim profilem użytkownika, takie jak informacje o karcie kredytowej (które nie są przechowywane na naszych serwerach) zostały ujawnione - zaznacza serwis 500px.

- Bardzo poważnie podchodzimy do bezpieczeństwa Twoich informacji i szczerze przepraszamy za to, że ten problem wystąpił. Idąc dalej, będziemy nadal ulepszać nasze środki bezpieczeństwa, aby zapewnić ochronę danych, a także wdrażać dodatkowe środki, aby zapobiec ponownemu występowaniu tego typu incydentów - dodaje serwis.

Co musisz zrobić?

Serwis poczynił już odpowiednie kroki i zresetował hasła wszystkich użytkowników. Informacje o takim działaniu rozesłał drogą mailową. Tak więc jeśli chcesz zalogować się do 500px to powinieneś przejść przez procedurę odzyskiwania hasła i ustanowienia nowego dla swojego konta.  Jednak powinieneś też zmienić hasła na każdej stronie, platformie, serwisie lub aplikacji, w której używasz hasła, które jest takie samo jak hasło do konta 500px - co zostało zaznaczone w notce rozesłanej do swoich użytkowników.

zdjęcie główne: unsplash.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0