Masz konto na 500px? Twoje dane właśnie zostały zhakowane

Masz konto na 500px? Twoje dane właśnie zostały zhakowane

Atak hakerski na 500px.com. Dane blisko 15 milionów użytkowników trafiły w niepowołane ręce.

Jak podaje popularny serwis fotograficzny 500px.com, do włamania na serwery platformy miało dojść w połowie ubiegłego roku. Jednak dopiero 8 lutego 2019 roku zespół informatyków zauważył nieprawidłowości w kodzie spowodowane nieautoryzowanym dostępem do serwisu osób trzecich. W efekcie zaistniałego ataku hakerskiego wypłynęły dane blisko 15 milionów użytkowników. Skradziono takie wrażliwe informacje jak: imię i nazwisko, data urodzenia i płeć, adresy mailowe, loginy i dokładną liczbę znaków w haśle (nie samo hasło) czy lokalizacje.

- Na chwilę obecną nie mamy informacji o nieautoryzowanym dostępie do Twojego konta i żadnych dowodów na to, że inne dane powiązane z Twoim profilem użytkownika, takie jak informacje o karcie kredytowej (które nie są przechowywane na naszych serwerach) zostały ujawnione - zaznacza serwis 500px.

- Bardzo poważnie podchodzimy do bezpieczeństwa Twoich informacji i szczerze przepraszamy za to, że ten problem wystąpił. Idąc dalej, będziemy nadal ulepszać nasze środki bezpieczeństwa, aby zapewnić ochronę danych, a także wdrażać dodatkowe środki, aby zapobiec ponownemu występowaniu tego typu incydentów - dodaje serwis.

Co musisz zrobić?

Serwis poczynił już odpowiednie kroki i zresetował hasła wszystkich użytkowników. Informacje o takim działaniu rozesłał drogą mailową. Tak więc jeśli chcesz zalogować się do 500px to powinieneś przejść przez procedurę odzyskiwania hasła i ustanowienia nowego dla swojego konta.  Jednak powinieneś też zmienić hasła na każdej stronie, platformie, serwisie lub aplikacji, w której używasz hasła, które jest takie samo jak hasło do konta 500px - co podkreśla serwis 500px w notce rozesłanej do swoich użytkowników.

zdjęcie główne: unsplash.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4