Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Obraz olejny sposobem na rozszerzenie oferty fotografa

0

Autor: Maciej Luśtyk

31 Grudzień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
W obecnych czasach niełatwo o usługę, która wyróżniałaby nas na tle konkurencji. A co byście powiedzieli na profesjonalne, olejne reprodukcje fotografii, kierowane jako oferta specjalna dla ekskluzywnych klientów? Serwis Photographer’s Oil Collective zadba o to, by stały one na najwyższym poziomie.

Photographer's Oil Collective (POC) to serwis założony przez fotografa Davida Hobby’ego, który pozwoli nam na wykonanie profesjonalnych, olejnych reprodukcji naszych najlepszych zdjęć, w stosunkowo niskiej cenie jak za taką usługę. Na rynku istnieją już podobne usługi, twórca zapewnia jednak, że pod względem jakości obrazy nie mogą równać się z tymi oferowanymi przez POC. Jej gwarantem ma być niewielka grupa starannie wyselekcjonowanych przez fotografa malarzy. David Hobby osobiście odwiedził setki pracowni w mieście Xiamen w Chinach, by wybrać tych twórców, których styl najlepiej odpowiadałby jego zamierzeniom.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Po dokonaniu wyboru, grupa malarzy została specjalnie przeszkolona pod względem adaptacji swoich umiejętności na potrzeby reprodukcji fotografii, tak by obrazy odpowiadały bliższej nam, zachodniej estetycę.

Olejne reprodukcje możemy zamówić w czterech podstawowych rozmiarach: 40 x 51 cm, 51 x 61 cm, 61 x 92 cm i 92 x 122 cm, w cenach od 750 do 1200 dolarów. Cena obejmuje do dwóch osób na zdjęciu. Za każdą kolejną będziemy musieli dopłacić po $150. Możliwe jest także zamówienie obrazu w większych rozmiarach. Wbrew pozorom nie jest to wygórowana cena za taką usługę. Olejne reprodukcje potrafią kosztować kilkukrotnie więcej. Aby zapewnić jak najlepszy efekt końcowy, serwis oferuje także specjalne wytyczne, które pokierują nas jak wykonywać zdjęcia, by jak najlepiej dały przełożyć się na język malarstwa.

Usługa oferowana przez serwis POC wielu fotografom pomoże w ciekawy sposób rozszerzyć ofertę, choć raczej nie będzie można oferować jej masowo. Cały proces tworzenia reprodukcji może zająć nawet do kilku miesięcy. Z pewnością będzie to jednak atrakcyjna oferta dla ekskluzywnych klientów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie photographerscollective.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0