Metropolia z innej perspektywy

0
Maciej Luśtyk
18 Listopad 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Wielkie miasta są w stanie dostarczyć nam setek ciekawych tematów na fotografie. Co jednak zrobić, aby nasze zdjęcia były wyjątkowe? Czasem wystarczy spojrzeć w górę, tak jak zrobił to Peter Stewart.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora

Peter Stewart to 30-letni australijski fotograf i podróżnik, który na co dzień mieszka w Hongkongu. Znalazł sposób by o dynamicznej, zatłoczonej scenerii wielkiej metropolii opowiedzieć w sposób oryginalny, a przy tym nie pozbawiony sensu. Projekt “Stacked” jest wynikiem jego fotograficznych poszukiwań mających na celu odnalezienie ciekawych miejsc, niezauważanych przez turystów, a czasem i przez samych mieszkańców.
Zobacz wszystkie zdjęcia (17)

Fotografowanie miasta rozpoczął po swojej przeprowadzce w 2009 roku. Z czasem jego uwagę coraz bardziej zaczęły przyciągać wszechobecne rytmy i symetria. W głowie fotografa zrodził się pomysł jak za ich pomocą opowiedzieć o prawdziwej naturze tej azjatyckiej metropolii.

”Hongkong to bardzo ciasno upakowana miejska sceneria. Przy tak licznej populacji, wieżowce mieszkalne stały się standardem, a wolną przestrzeń możemy odnaleźć jedynie patrząc wysoko w górę. Każdy z tych budynków to odrębny, tętniący życiem mikrokosmos z własnymi historiami” - mówi fotograf.

Fotograf uwiecznia budynki z dwóch perspektyw - pechodnia i mieszkańca. Każdy ze sfotografowanych budynków opisuje inny wycinek miejskiego krajobrazu. Niektóre kadry przytłaczają bogactwem szczegółów, inne odkrywają przed nami ukrytą harmonię. Wszystkie jednak składają się spójny, przemyślany portret barwnego miasta, jakim jest Hongkong.

Więcej zdjęć i informacji o autorze znajdziecie pod adresem peterstewartphotography.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
18
0
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Jeśli myśleliście, że rynek fotograficzny dotknął już dna i w końcu przyjdzie czas na poprawę, mamy złą wiadomość. 2019 to kolejny rok z rzędu, w którym branża notuje...
22
27
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Nowe kierownictwo, nowe standardy produkcji, nowe podejście do marketingu i biznesu oraz zapowiedź odświeżonych obiektywów i zupełnie nowej linii szkieł - Meyer Optik...
12
1