Opuszczona Ameryka na zdjęciach Matthiasa Heidericha

Opuszczona Ameryka na zdjęciach Matthiasa Heidericha
Niegdyś tętniły życiem, dziś większość o nich zapomniała. Jednak dzięki fotografiom Matthiasa Heidericha ponownie ożywają i odradzają wspomnienia. Zobacz niesamowite i kolorowe “miejsca niczyje” uchwycone w obiektywie niemieckiego fotografa.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora

Na projekt Nowhere in Particular składają się zdjęcia zapomnianych i w większości opuszczonych budynków USA. Podczas czteromiesięcznej podróży po stanach British Columbia, Waszyngton, Oregon, Kalifornia, Nevada, Wyoming, niemiecki fotograf Matthias Heiderich dokumentował opuszczone i odizolowane miejscach, które kiedyś były kolorowe i tętniące życiem.

"Wykonałem te zdjęcia, ponieważ takie “miejsca niczyje” od zawsze mnie fascynowały. Chciałem udokumentować zmiany, odosobnienie oraz zobrazować zupełny brak czynnika ludzkiego w środowiskach, które niegdyś tętniły życiem. To również projekt o powolnym umieraniu przestrzeni miejskiej. Oczywiście w swojej pracy musiałem skupić się także na kolorach i kształtach, które są nieodłącznym czynnikiem moich zdjęć.” - powiedział dla nas Matthias Heiderich.
Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
Matthias Heiderich to mieszkający w Hamburgu niemiecki fotograf, który specjalizuje się w fotografii miejskiej. Na swoim koncie ma liczne projekty, w których ukazuje między innymi wielobarwną urbanistyczną architekturę. Więcej zdjęć autorstwa Matthiasa Heidericha możecie znaleźć na jego stronie www.matthias-heiderich.de.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18