Opuszczona Ameryka na zdjęciach Matthiasa Heidericha

Autor: Michał Chrzanowski

28 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Niegdyś tętniły życiem, dziś większość o nich zapomniała. Jednak dzięki fotografiom Matthiasa Heidericha ponownie ożywają i odradzają wspomnienia. Zobacz niesamowite i kolorowe “miejsca niczyje” uchwycone w obiektywie niemieckiego fotografa.

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora

Na projekt Nowhere in Particular składają się zdjęcia zapomnianych i w większości opuszczonych budynków USA. Podczas czteromiesięcznej podróży po stanach British Columbia, Waszyngton, Oregon, Kalifornia, Nevada, Wyoming, niemiecki fotograf Matthias Heiderich dokumentował opuszczone i odizolowane miejscach, które kiedyś były kolorowe i tętniące życiem.

"Wykonałem te zdjęcia, ponieważ takie “miejsca niczyje” od zawsze mnie fascynowały. Chciałem udokumentować zmiany, odosobnienie oraz zobrazować zupełny brak czynnika ludzkiego w środowiskach, które niegdyś tętniły życiem. To również projekt o powolnym umieraniu przestrzeni miejskiej. Oczywiście w swojej pracy musiałem skupić się także na kolorach i kształtach, które są nieodłącznym czynnikiem moich zdjęć.” - powiedział dla nas Matthias Heiderich.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

Matthias Heiderich to mieszkający w Hamburgu niemiecki fotograf, który specjalizuje się w fotografii miejskiej. Na swoim koncie ma liczne projekty, w których ukazuje między innymi wielobarwną urbanistyczną architekturę. Więcej zdjęć autorstwa Matthiasa Heidericha możecie znaleźć na jego stronie www.matthias-heiderich.de.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Zastanawiacie się jak powstają zapierające dech w piersiach zdjęcia, które możemy oglądać na łamach National Geographic? W marcu na platformie Disney+ zadebiutuje nowy serial...
16
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Mogłoby się wydawać, że aktualny sposób pracy z obrazem jest optymalny i nie zmieni się nigdy. Nowy projekt Apple i Uniwersytetu Kalifornijskiego to pomysł na interfejs nowego typu,...
27
Rynek aparatów w 2023 roku - uspokojenie trendów, stały wzrost i nowe przeszkody
Rynek aparatów w 2023 roku - uspokojenie trendów, stały wzrost i nowe przeszkody
Po mocnym odbiciu w 2022 roku, rynek aparatów fotograficznych kontynuuje pozytywny trend i się stabilizuje. To dobra prognoza na najbliższe lata, choć te mogą przynieść też masę...
17