Opuszczona Ameryka na zdjęciach Matthiasa Heidericha

Opuszczona Ameryka na zdjęciach Matthiasa Heidericha
Niegdyś tętniły życiem, dziś większość o nich zapomniała. Jednak dzięki fotografiom Matthiasa Heidericha ponownie ożywają i odradzają wspomnienia. Zobacz niesamowite i kolorowe “miejsca niczyje” uchwycone w obiektywie niemieckiego fotografa.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora

Na projekt Nowhere in Particular składają się zdjęcia zapomnianych i w większości opuszczonych budynków USA. Podczas czteromiesięcznej podróży po stanach British Columbia, Waszyngton, Oregon, Kalifornia, Nevada, Wyoming, niemiecki fotograf Matthias Heiderich dokumentował opuszczone i odizolowane miejscach, które kiedyś były kolorowe i tętniące życiem.

"Wykonałem te zdjęcia, ponieważ takie “miejsca niczyje” od zawsze mnie fascynowały. Chciałem udokumentować zmiany, odosobnienie oraz zobrazować zupełny brak czynnika ludzkiego w środowiskach, które niegdyś tętniły życiem. To również projekt o powolnym umieraniu przestrzeni miejskiej. Oczywiście w swojej pracy musiałem skupić się także na kolorach i kształtach, które są nieodłącznym czynnikiem moich zdjęć.” - powiedział dla nas Matthias Heiderich.
Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
Matthias Heiderich to mieszkający w Hamburgu niemiecki fotograf, który specjalizuje się w fotografii miejskiej. Na swoim koncie ma liczne projekty, w których ukazuje między innymi wielobarwną urbanistyczną architekturę. Więcej zdjęć autorstwa Matthiasa Heidericha możecie znaleźć na jego stronie www.matthias-heiderich.de.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13