Opuszczona Ameryka na zdjęciach Matthiasa Heidericha

Opuszczona Ameryka na zdjęciach Matthiasa Heidericha
Niegdyś tętniły życiem, dziś większość o nich zapomniała. Jednak dzięki fotografiom Matthiasa Heidericha ponownie ożywają i odradzają wspomnienia. Zobacz niesamowite i kolorowe “miejsca niczyje” uchwycone w obiektywie niemieckiego fotografa.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora

Na projekt Nowhere in Particular składają się zdjęcia zapomnianych i w większości opuszczonych budynków USA. Podczas czteromiesięcznej podróży po stanach British Columbia, Waszyngton, Oregon, Kalifornia, Nevada, Wyoming, niemiecki fotograf Matthias Heiderich dokumentował opuszczone i odizolowane miejscach, które kiedyś były kolorowe i tętniące życiem.

"Wykonałem te zdjęcia, ponieważ takie “miejsca niczyje” od zawsze mnie fascynowały. Chciałem udokumentować zmiany, odosobnienie oraz zobrazować zupełny brak czynnika ludzkiego w środowiskach, które niegdyś tętniły życiem. To również projekt o powolnym umieraniu przestrzeni miejskiej. Oczywiście w swojej pracy musiałem skupić się także na kolorach i kształtach, które są nieodłącznym czynnikiem moich zdjęć.” - powiedział dla nas Matthias Heiderich.
Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
Matthias Heiderich to mieszkający w Hamburgu niemiecki fotograf, który specjalizuje się w fotografii miejskiej. Na swoim koncie ma liczne projekty, w których ukazuje między innymi wielobarwną urbanistyczną architekturę. Więcej zdjęć autorstwa Matthiasa Heidericha możecie znaleźć na jego stronie www.matthias-heiderich.de.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0