Opuszczona Ameryka na zdjęciach Matthiasa Heidericha

Opuszczona Ameryka na zdjęciach Matthiasa Heidericha
Niegdyś tętniły życiem, dziś większość o nich zapomniała. Jednak dzięki fotografiom Matthiasa Heidericha ponownie ożywają i odradzają wspomnienia. Zobacz niesamowite i kolorowe “miejsca niczyje” uchwycone w obiektywie niemieckiego fotografa.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora

Na projekt Nowhere in Particular składają się zdjęcia zapomnianych i w większości opuszczonych budynków USA. Podczas czteromiesięcznej podróży po stanach British Columbia, Waszyngton, Oregon, Kalifornia, Nevada, Wyoming, niemiecki fotograf Matthias Heiderich dokumentował opuszczone i odizolowane miejscach, które kiedyś były kolorowe i tętniące życiem.

"Wykonałem te zdjęcia, ponieważ takie “miejsca niczyje” od zawsze mnie fascynowały. Chciałem udokumentować zmiany, odosobnienie oraz zobrazować zupełny brak czynnika ludzkiego w środowiskach, które niegdyś tętniły życiem. To również projekt o powolnym umieraniu przestrzeni miejskiej. Oczywiście w swojej pracy musiałem skupić się także na kolorach i kształtach, które są nieodłącznym czynnikiem moich zdjęć.” - powiedział dla nas Matthias Heiderich.
Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
Matthias Heiderich to mieszkający w Hamburgu niemiecki fotograf, który specjalizuje się w fotografii miejskiej. Na swoim koncie ma liczne projekty, w których ukazuje między innymi wielobarwną urbanistyczną architekturę. Więcej zdjęć autorstwa Matthiasa Heidericha możecie znaleźć na jego stronie www.matthias-heiderich.de.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4