Sony RX100 - nowe akcesoria

Dwoje niezależnych producentów wprowadziło na rynek nowe produkty dedykowane do zaawansowanego kompaktu Sony RX100. Richard Franiec zaprojektował grip, a koreańska firma Gariz stylowy, skórzany pokrowiec.
Sony RX100 to zaawansowany kompakt z dużą matrycą i obiektywem Carl Zeiss typu zoom, z zakresem ogniskowych 28-100 mm. Wprowadzenie aparatu do polskich sklepów było zapowiedziane na drugą połowę lipca, ale jeszcze nie nastąpiło. Za granicą RX100 jest już dostępny i wzbudza zainteresowanie nie tylko użytkowników, ale też producentów akcesoriów.
Grip do Sony RX100


Richard Franiec wprowadził do sprzedaży doklejany grip, który poprawia uchwyt aparatu. Akcesorium kosztuje 35 dolarów, można je zamówić na stronie producenta, płacąc przez PayPal. Dzisiaj pojawiła się informacja, że została wyprzedana pierwsza wyprodukowana seria, kolejne mają pojawić się w trzecim tygodniu sierpnia.


Koreański producent akcesoriów, Gariz, wprowadził do swojej oferty skórzany pokrowiec do RX100. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnym i przedstawionym na zdjęciach powyżej.


Dodatek można zamówić tylko na stronie producenta, kosztuje około 67 dolarów.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18