Sony zainteresowany Thunderboltem

Sony to kolejna firma związana z branżą fotograficzną i wideo, która zamierza korzystać ze technologii Thunderbolt. Zainteresowanie ze strony japońskiego potentata w praktyce gwarantuje, że Thunderbolt stanie się jednym ze standardów transmisji danych.

Powiększa się grono zwolenników opracowanej przez Intela technologii Thunderbolt. W najnowszej linii laptopów zaadaptowała ją firma Apple (pod nazwą Ligh Peak), później dołączył Canon, a teraz japoński koncern Sony. Na razie nie wiadomo w jakich produktach pojawi się nowe złącze. Można się spodziewać, że w pierwszej kolejności będą to laptopy oraz kamery i aparaty, a może także telewizory. Przypominamy - technologia Thunderbolt / Ligh Peak jako nośnik wykorzystuje światłowód. Transfer danych będzie wynosił 10 Gbps (10 razy więcej niż FireWire 800, 3 razy więcej niż USB 3.0 czy eSATA), a potencjał tego interfejsu został określony na nawet 100 Gbps.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0