Sony zainteresowany Thunderboltem

Sony to kolejna firma związana z branżą fotograficzną i wideo, która zamierza korzystać ze technologii Thunderbolt. Zainteresowanie ze strony japońskiego potentata w praktyce gwarantuje, że Thunderbolt stanie się jednym ze standardów transmisji danych.

Powiększa się grono zwolenników opracowanej przez Intela technologii Thunderbolt. W najnowszej linii laptopów zaadaptowała ją firma Apple (pod nazwą Ligh Peak), później dołączył Canon, a teraz japoński koncern Sony. Na razie nie wiadomo w jakich produktach pojawi się nowe złącze. Można się spodziewać, że w pierwszej kolejności będą to laptopy oraz kamery i aparaty, a może także telewizory. Przypominamy - technologia Thunderbolt / Ligh Peak jako nośnik wykorzystuje światłowód. Transfer danych będzie wynosił 10 Gbps (10 razy więcej niż FireWire 800, 3 razy więcej niż USB 3.0 czy eSATA), a potencjał tego interfejsu został określony na nawet 100 Gbps.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0