Sony zainteresowany Thunderboltem

Sony to kolejna firma związana z branżą fotograficzną i wideo, która zamierza korzystać ze technologii Thunderbolt. Zainteresowanie ze strony japońskiego potentata w praktyce gwarantuje, że Thunderbolt stanie się jednym ze standardów transmisji danych.

Powiększa się grono zwolenników opracowanej przez Intela technologii Thunderbolt. W najnowszej linii laptopów zaadaptowała ją firma Apple (pod nazwą Ligh Peak), później dołączył Canon, a teraz japoński koncern Sony. Na razie nie wiadomo w jakich produktach pojawi się nowe złącze. Można się spodziewać, że w pierwszej kolejności będą to laptopy oraz kamery i aparaty, a może także telewizory. Przypominamy - technologia Thunderbolt / Ligh Peak jako nośnik wykorzystuje światłowód. Transfer danych będzie wynosił 10 Gbps (10 razy więcej niż FireWire 800, 3 razy więcej niż USB 3.0 czy eSATA), a potencjał tego interfejsu został określony na nawet 100 Gbps.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1