Sony zainteresowany Thunderboltem

Sony to kolejna firma związana z branżą fotograficzną i wideo, która zamierza korzystać ze technologii Thunderbolt. Zainteresowanie ze strony japońskiego potentata w praktyce gwarantuje, że Thunderbolt stanie się jednym ze standardów transmisji danych.

Powiększa się grono zwolenników opracowanej przez Intela technologii Thunderbolt. W najnowszej linii laptopów zaadaptowała ją firma Apple (pod nazwą Ligh Peak), później dołączył Canon, a teraz japoński koncern Sony. Na razie nie wiadomo w jakich produktach pojawi się nowe złącze. Można się spodziewać, że w pierwszej kolejności będą to laptopy oraz kamery i aparaty, a może także telewizory. Przypominamy - technologia Thunderbolt / Ligh Peak jako nośnik wykorzystuje światłowód. Transfer danych będzie wynosił 10 Gbps (10 razy więcej niż FireWire 800, 3 razy więcej niż USB 3.0 czy eSATA), a potencjał tego interfejsu został określony na nawet 100 Gbps.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0