Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Jedenaście nowych ramek cyfrowych Sony S-Frame

0

Autor: Marcin Falana

2 Wrzesień 2010
Artykuł na: 6-9 minut
Sony zaprezentowało 11 nowych ramek cyfrowych z linii S-Frame. Kilka z nich charakteryzuje się innowacyjnymi funkcjami jak odtwarzanie filmów HD nagranych w formacie AVCHD. Model D830 jest pierwszą ramką zasilaną bateriami.

Najbardziej zaawansowane modele: XR100 (250$) oraz VR100 (200$) oferują możliwość odtwarzania filmów AVCHD z dźwiękiem stereo na 10,2-calowym ekranie LCD. Poza tym pozwalają na wyświetlanie panoram z ręki. Model XR100 dodatkowo wyposażono w technologię {ITL|TrueBlack. Kolejną ciekawą propozycją jest 8-calowa ramka D830 (150 $), którą możemy zawsze mieć ze sobą ponieważ jest zasilania bateriami. Reszta z ośmiu nowych modeli różni się wielkością ekranu i wewnętrzną pamięcią. Trzy zaawansowane ramki będą dostępne od listopada, a reszta w grudniu 2010.

]

Poniżej prezentujemy informację prasową producenta:

Światowa nowość Sony
- ramki fotograficzne z funkcją odtwarzania filmów HD

Nowa rodzina produktów S-Frame obejmująca niepowtarzalny "album na zdjęcia" do prezentowania fotografii

  • 11 nowych ramek fotograficznych z ekranami o wielkości od 17,6 cm (7 cali) do 26 cm (10,2 cala)
  • Odtwarzanie filmów AVCHD z dźwiękiem stereo (XR100/VR100)
  • Innowacyjny model S-Frame D830L - przenośny album na zdjęcia stworzony do prezentowania fotografii
  • Zintegrowany model DPP-F800 - cyfrowa ramka fotograficzna i drukarka w jednym urządzeniu
  • Darmowe grawerowanie dla zamawiających przez Internet

Firma Sony rozszerzy o dziesięć modeli rodzinę cyfrowych ramek fotograficznych S-Frame, które ożywią wspomnienia pięknych chwil. Nowe modele pięknie wyglądają w każdym wnętrzu, a najbardziej zaawansowane wśród nich umożliwiają nawet odtwarzanie filmów AVCHD ze stereofonicznym dźwiękiem.

Wśród 11 nowych ramek S-Frame z ekranami o wielkości od 17,6 cm (7 cali) do 26 cm (10,2 cali) każdy znajdzie coś dla siebie. Oferta obejmuje zarówno, prostsze modele, doskonale nadające się na prezent, jak i luksusowe ramki z rozbudowanym zestawem funkcji. Wspólną cechą wszystkich urządzeń są różne tryby pokazu slajdów oraz tryby wyświetlania zegara i kalendarza.

Wszystkie modele (oprócz dostarczanego z wymiennymi obramowaniami E710) mają również podświetlane logo Sony, które automatycznie gaśnie po obróceniu ramki do położenia pionowego. Co więcej, zaawansowany czujnik ustawienia dopasowuje układ wyświetlanego obrazu do poziomego lub pionowego ustawienia ramki. Użytkownik może również skorzystać z programatora oszczędzania energii, który zmniejsza pobór energii przez nieużywaną ramkę. Całości dopełnia wygodny pilot do zdalnej obsługi urządzenia. Modele XR100 i VR100 są wyposażone w wyświetlacz 26 cm (10,2 cala), umożliwiający wyświetlanie zdjęć i filmów na dużym ekranie, z bogatymi szczegółami i pięknymi kolorami. Flagowy model XR100 jest ponadto oparty na technologii TruBlack, która zwiększa głębię obrazu, poprawia kontrast i niemal zupełnie eliminuje odbicia światła. Wyróżnia się również bardzo szerokim kątem widzenia.

Światową nowością wprowadzoną przez Sony w ramkach S-Frame XR100 i VR100 jest funkcja odtwarzania filmów AVCHD (z dźwiękiem stereo) nakręconych kamerą, aparatem bądź lustrzanką. Oprócz oryginalnej ścieżki dźwiękowej do nagrania, użytkownik może wybrać jeden z fabrycznie zainstalowanych podkładów muzycznych albo przesłać do ramki swoje ulubione nagrania.

Album S-Frame: pokaż swoje wspomnienia

Pięknych chwil nie warto chować dla siebie. Można je pokazać innym za pomocą nowego albumu S-Frame D830L z zasilaniem bateryjnym. To jedyne w swoim rodzaju urządzenie doskonale nadaje się do prezentowania zdjęć i filmów o standardowej rozdzielczości przy akompaniamencie muzyki. Podkładem dźwiękowym do pokazu slajdów mogą być fabrycznie zaprogramowane utwory lub nagrania MP3 zaimportowane z karty pamięci albo pamięci USB.

Piękny wygląd urządzenia cieszy oko, a starannie przemyślana konstrukcja zapewnia wygodę użytkowania. Całości dopełnia luksusowy pokrowiec z materiału o wyglądzie skóry. A kiedy urządzenie nie jest używane jako album, można je odstawić na stół albo na półkę tak jak zwykłą ramkę na zdjęcia.

Ramka i drukarka w jednym

Model DPP-F800 to ramka fotograficzna z pełnym zestawem funkcji, która pozwala także na wykonywanie pięknych, trwałych odbitek - bez komputera. Wbudowana w ramkę kolorowa drukarka jest ukryta za panelem 20 cm (8 cali) o regulowanym kącie nachylenia. Dzięki niej piękną, błyszczącą odbitkę można wziąć do ręki po czasie niewiele dłuższym
niż minuta.

Teraz jeszcze bardziej osobiste: darmowe grawerowanie

Nowa usługa grawerowania to szansa na obdarowanie przyjaciół, rodziny i bliskich doskonałym, spersonalizowanym prezentem. Oferowana gratis, dostępna wyłącznie przy zakupie przez Internet od Sony, umożliwia podanie krótkiego napisu, który zostanie wygrawerowany na ramce. Napis ten można sprawdzić na ekranie podczas finalizacji zamówienia, a jego wykonanie nie wydłuża czasu realizacji zamówienia. /Usługa dostępna w zależności od kraju.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0
Powiązane artykuły