Nikon D3S - firmware 1.01

Nikon opublikował pierwszą poprawkę oprogramowania wewnętrznego do profesjonalnej lustrzanki D3S. Listę poprawek umieściliśmy w dalszej części wiadomości.

Firmware 1.01 do aparatu Nikon D3S wprowadza następujące zmiany (cytujemy za stroną internetową producenta):
  • Parametry techniczne nagrywania filmów zostały zmodyfikowane zgodnie z opisem poniżej. Rozwiązano również problem, który w odosobnionych przypadkach powodował pozorne zatrzymanie odtwarzania filmu.
  • Gdy w trybie podglądu na żywo ze statywem został włączony podgląd ekspozycji, możliwe jest wyświetlenie informacji wraz z histogramem, ale podczas nagrywania filmów histogram nie będzie wyświetlany.
  • Gdy przycisk podglądu na żywo zostanie naciśnięty przy podłączonym kablu audio-wideo EG-D2, obraz pojawia się w telewizorze i na monitorze aparatu, ale podczas nagrywania filmów monitor aparatu jest wyłączony. Monitor aparatu jest włączany ponownie po odłączeniu kabla audio-wideo EG-D2 od aparatu.
  • Poprawiono niektóre elementy menu i teksty pomocy w języku chińskim uproszczonym.
  • Po włożeniu do aparatu niektórych kart pamięci w górnej części wyświetlacza LCD pojawiał się komunikat "CHA" i nie można było robić zdjęć. Ten problem został rozwiązany.
Producent udostępnił wersję dla systemu {LNK|http://nikoneurope-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/46100/c/241/r_id/127724;Windows oraz Mac OS X.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8