Nikon D3S - firmware 1.01

0
Michal Grzegorczyk
9 Luty 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Nikon opublikował pierwszą poprawkę oprogramowania wewnętrznego do profesjonalnej lustrzanki D3S. Listę poprawek umieściliśmy w dalszej części wiadomości.

Firmware 1.01 do aparatu Nikon D3S wprowadza następujące zmiany (cytujemy za stroną internetową producenta):
  • Parametry techniczne nagrywania filmów zostały zmodyfikowane zgodnie z opisem poniżej. Rozwiązano również problem, który w odosobnionych przypadkach powodował pozorne zatrzymanie odtwarzania filmu.
  • Gdy w trybie podglądu na żywo ze statywem został włączony podgląd ekspozycji, możliwe jest wyświetlenie informacji wraz z histogramem, ale podczas nagrywania filmów histogram nie będzie wyświetlany.
  • Gdy przycisk podglądu na żywo zostanie naciśnięty przy podłączonym kablu audio-wideo EG-D2, obraz pojawia się w telewizorze i na monitorze aparatu, ale podczas nagrywania filmów monitor aparatu jest wyłączony. Monitor aparatu jest włączany ponownie po odłączeniu kabla audio-wideo EG-D2 od aparatu.
  • Poprawiono niektóre elementy menu i teksty pomocy w języku chińskim uproszczonym.
  • Po włożeniu do aparatu niektórych kart pamięci w górnej części wyświetlacza LCD pojawiał się komunikat "CHA" i nie można było robić zdjęć. Ten problem został rozwiązany.
Producent udostępnił wersję dla systemu {LNK|http://nikoneurope-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/46100/c/241/r_id/127724;Windows oraz Mac OS X.
Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
Sony wyprzedza konkurencję o dwie długości. Najnowszy bezlusterkowiec producenta oferuje największą jak do tej pory rozdzielczość wśród aparatów pełnoklatkowych, a do...
179
4
Sigma fp - najmniejszy pełnoklatkowy aparat systemowy na świecie
Sigma fp - najmniejszy pełnoklatkowy aparat systemowy na świecie
Sigma lubi zaskakiwać i mimo tego, że aparaty firmy są produktami dosyć niszowymi, stale je rozwija. Najnowszy aparat systemu L to zarazem jedna z najciekawszych...
56
15
V-Lux 5 to najnowszy superzoom Leiki, który… wygląda znajomo
V-Lux 5 to najnowszy superzoom Leiki, który… wygląda znajomo
Leica zaprezentowała model V-Lux 5 - brata bliźniaka Panasonika Lumix FZ1000 II. Oba modele łączy ta sama specyfikacja, jednak propozycja niemieckiego producenta...
21
2