Nikon Coolpix L21 i L22

Nikon pokazał dwa nowe kompakty z najbardziej podstawowej linii "L". Niestety, producent nie zmienił rozwiązania, które wprawiło nas w zdumienie rok temu - w tańszym L21 znalazł się obiektyw, którego zakres ogniskowych zaczyna się od 41 milimetrów.
Nikon tradycyjnie na początku lutego prezentuje nowe aparaty Coolpix. Wśród nich znalazły się nowe modele z najbardziej podstawowej serii "L". L21 został wyposażony w 8-megapikselową matrycę CCD, ekran LCD o rozmiarze 2,5 cala i rozdzielczości 230 000 oraz obiektyw, którego parametry wprawiły nas w zdumienie już rok temu. Zakres 41 - 145 milimetrów brzmi jak smutny żart. Warto podkreślić, że inni producenci w równie prostych i tanich modelach oferują obiektywy szerokokątne (28mm) - przed wydaniem pieniędzy warto się więc bliżej zapoznać z tym segmentem rynku.

Nikon Coolpix L21

Drugi z nowych Coolpiksów - L22 - prezentuje się normalniej. Japoński producent zastosował 12-megapikselową matrycę, obiektyw o zakresie 37 - 133 milimetrów i 3-calowy ekran o rozdzielczości 230 000 punktów.

Nikon Coolpix L22

Obydwa aparaty są zasilane dwiema bateriami AA i korzystają ze standardu SD/SDHC. Do sprzedaży trafią w lutym tego roku. Na razie nie znamy ich cen.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8