Klaruje się przyszłość Sinara

Powoli wyjaśnia się sytuacja firmy Sinar, której dotychczasowym właścicielem był Jenoptik. Firma zostanie podzielona: dział rozwoju, sprzedaży i wsparcia technicznego trafi do Sinar Photography, przedsiębiorstwa stworzonego przez dotychczasowego dystrybutora Sinara w Szwajcarii, firmę Tekno AG. Produkcją aparatów i akcesoriów zajmie się firma Femron. Natomiast nadal nie jest jasna sytuacja systemu Hy6.
W ostatnich latach rynkiem aparatów średnioformatowych co jakiś czas wstrząsają upadłości, przejęcia czy podziały firm. Ostatnio pod znakiem zapytania stanęła przyszłość systemu Sinar Hy6 / Leaf AFi. Po tym jak {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=9179;Franke & Heidecke ogłosiło upadłość, a Leaf został wykupiony przez Phase One oczy użytkowników aparatów Hy6 / AFi zwróciły się w kierunku Sinara. Tymczasem jego właściciel, firma Jenoptik, ogłosiła, że wycofuje się ze średnioformatowego rynku.


Teraz sytuacja jest już jasna. Dział rozwoju, sprzedaży i wsparcia technicznego trafi do Sinar Photography. To firma stworzona na bazie Tekno AG, dotychczasowego dystrybutora Sinara w Szwajcarii. Produkcją aparatów i akcesoriów zajmie się firma Femron. Dzięki temu najprawdopodobniej uda się utrzymać produkcję części i wsparcie techniczne dla dotychczasowych klientów. Nowi właściciele Sinara zapowiadają też kontynuację produkcji ścianek cyfrowych i aparatów analogowych. Nadal nie jest jasna sprawa produkcji Hy6. Wygląda na to, że przynajmniej w najbliższych miesiącach nikt nie będzie wytwarzał kolejnych aparatów w tym systemie.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6