Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Alpha 100 - debiut Sony na rynku cyfrowych lustrzanek uhonorowany złotym medalem DIWA

0

Autor: Michał Sułkiewicz

9 Styczeń 2007
Artykuł na: 6-9 minut
Zeszłego lata firma Sony pokazała swoją pierwszą cyfrową lustrzankę - 10-megapikselowy model A100. Dziennikarze DIWA przetestowali i docenili możliwości nowego aparatu, a przede wszystkim poprawioną stabilizację matrycy Super SteadyShot CCD, automatyczne czyszczenie sensora oraz funkcje D-Range i Zone Matching. Aparat zebrał pozytywne oceny za wysoką jakość zdjęć, przyjazny design i doskonały stosunek jakości do ceny.

Amsterdam, 9 stycznia 2007. Międzynarodowa organizacja DIWA (Digital Imaging Websites Association) ogłasza dzisiaj złotą nagrodę DIWA dla aparatu Sony A100 za wysoką jakość produktu połączoną z atrakcyjną ceną.

Zakup działu fotograficznego firmy Konica Minolta przez Sony pozwolił temu elektronicznemu gigantowi świetnie wystartować na szybko rozwijającym się rynku cyfrowych lustrzanek. Bazując na popularnych lustrzankach Konica Minolta Dynax/Maxxum/Alpha model Sony A100 mógł od razu skorzystać z pełnej gamy doskonałej jakości obiektywów i akcesoriów. Co więcej, ceniony partner Sony - niemiecki Carl Zeiss także wziął udział w budowie systemu . Według ekspertów DIWA właśnie fotograficzna perfekcja w połączeniu z prostotą obsługi jest jednym z głównych źródeł sukcesu A100. Udało się go osiągnąć dzięki wyposażeniu aparatu w kilka unikalnych technologii skierowanych zarówno do początkujących użytkowników, jak i doświadczonych fotografów. Przede wszystkim oryginalny system stabilizacji matrycy, którego nowa generacja zastosowana w modelu A100 pozwala na wykonywanie ostrych zdjęć z ręki nawet przy czasach migawki do 3,5 działki dłuższych niż normalnie. Matryca jest również potrząsana w celu usuwania zanieczyszczeń. Inne efektywne funkcje jak Dynamic Range Optimizer czy Zone Matching pozwalają z kolei na łatwe wykonanie zdjęć w trudnych sytuacjach zdjęciowych.

We wnętrzu aparatu znajdziemy duży i jasny wyświetlacz i 9 punktów autofokusa aktywowanego za pomocą specjalnego czujnika przy wizjerze aparatu. Sony z sukcesem podjęło się zadania wyprodukowania jednego z najszybszych aparatów w swojej klasie, do czego przyczynił się nowy procesor obrazu BIONZ. Dzięki jego mocy obliczeniowej i zastosowanym algorytmom obróbki aparat jest wystarczająco szybki, aby wykonywać 10-megowe zdjęcia z prędkością 3 klatek na sekundę, a następnie przesyłać je do komputera szybkim złączem USB 2.0. Informacje na temat funkcji aparatu i wykonane zdjęcia można przeglądać na jasnym, wysokorozdzielczym ekranie LCD o przekątnej 2,5 cala. Oczywiście A100 oferuje pełen zakres funkcji zdjęciowych, takich jak sześć programów tematycznych, zapis RAW+JPEG oraz wybór między przestrzeniami kolorów sRGB/Adobe RGB.

Rezulataty testów międzynarodowej grupy ekspertów DIWA pokazują, że w swoim debiucie Sony nie mogło wypaść lepiej. Ogólne osiągi aparatu i konkurencyjna cena otrzymały bardzo wysokie noty w zaawansowanej procedurze testowej DIWA, które przełożyły się na Złoty medal DIWA.

O DIWA

Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, branżowa organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającym się zrzeszeniem niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali

Unikalna rygorystyczna procedura testowa

Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku

DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.

Członkowie DIWA:

 • Kanada: www.photoxels.com
 • Czechy: www.fotoaparat.cz
 • Niemcy: www.digitalkamera.de
 • Hungary: www.fotovilag.hu
 • Holandia: www.letsgodigital.org
 • Norwegia: www.digit.no
 • Polska: www.fotopolis.pl
 • Słowenia: www.e-fotografija.com
 • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
 • Turcja: www.diginorm.com.tr
 • Wielka Brytania: www.dp-now.com

Wielojęzyczna strona DIWA

W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com, dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm pragnie wejść na rynek specjalistycznej fotografii średnioformatowej. Nowy model GFX100 IR pozwoli na wykonywanie zdjęć w podczerwieni nawet w rozdzielczości...
8
0
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Powiązane artykuły