Kodak EasyShare Z710 - z trybem manualnym

0
Paweł Ryczkowski
25 Wrzesień 2006
Artykuł na: 6-9 minut
Photokina 2006. Podczas targów Photokina 2006 Kodak zaprezentował nowy model popularnej serii "Z", Easyshare Z710. Wyposażono go w 7-megapikselową matrycę i 10-krotny zoom optyczny Schneider-Kreuznach Variogon bez stablizacji obrazu.
W dniu dzisiejszym Kodak zaprezentował nowy aparat należący do grupy ultrazoomów, Easyshare Z710, będący następcą modelu Z650. W porównaniu z poprzednikiem różni się on rozdzielczością matrycy, która teraz ma 7,1 megapiksela. Zaawansowanych fotoamatorów ucieszy też tryb w pełni manualny, w który wyposażono nowego Kodaka. Niestety, z powodu niedostatecznej ilości informacji dostarczonych przez producenta, można jedynie przypuszczać, że obiektyw Schneider-Kreuznach Variogon z 10-krotnym zoomem optycznym to konstrukcja wzięta z modelu Z650.

Kodak EasyShare Z710

Wprowadzjąc tryb w pełni manualny oraz program sterujący pracą migawki lub przysłony Kodak kieruje dzisiejszą nowość do ambitnych fotoamatorów. Możliwość wyświetlenia histogramu na żywo i linii siatki na wyświetlaczu to dodatkowy atut Z710. Szkoda tylko, że nie zmieniono wyświetlacza, który przy rozmiarze 2 cale nie należy do gigantów. Można było spodziewać się także wprowadzenia stabilizacji optyki, której brak na pewno da się odczuć przy tak dużej krotności obiektywu.

Podobnie jak w poprzednim modelu Easyshare Z710 ma możliwość umieszczania ulubionych zdjęć w pamięci wewnętrznej aparatu, a wyposażenie go w wersję 6.0 oprogramowania Kodak Easyshare umożliwia między innymi łatwe drukowanie zdjęć bezpośrednio z aparatu i reorganizację plików podczas ich przeglądania bez ryzyka utraty danych.

Według informacji producenta Z710 pojawi się na rynku jeszcze we wrześniu tego roku, a jego sugerowana cena będzie bliska równowartości 300 dolarów.

Kodak EasyShare Z710

Specyfikacja techniczna:

NazwaKodak Easyshare Z710
TypAmatorski kompakt cyfrowy
Efektywna rozdzielczość7.1 Mp
Sensor1/2,5 cala CCD, 7.1 Megapikseli
PamięćSD/MMC (32 wbudowana)
Rozdzielczość3082 X 2314
Formaty zapisu obrazuJPEG
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresjib.d
Obiektyw
  • 38-380 mm, 10x
  • F2.8 - F3.7
Stabilizacja obrazubrak
Zoom cyfrowymaks. 5x
PrzysłonaF2.8 - F3.7
Migawkab.d.
Tryby ekspozycjib.d.
Pomiar światłab. d.
Kompensacja ekspozycjib.d.
Blokada ekspozycjipo naciśnięciu spustu do połowy
Autobracketingb.d.
Metody pomiaru ostrościb.d.
Tryby pracy autofocusab.d.
Manual focusb.d.
Blokada ostrościpo naciśnięciu spustu do połowy
Podgląd głębibrak
Czułośćb.d.
Balans bielib.d.
Efektyb.d.
Korekta obrazub.d.
Zdjęcia seryjneb.d.
Rejestracja filmu
  • 640 X 480
  • 320 X 240
Monitor LCD2 cale
Synchronizacja z lampąBrak
Lampa błyskowab.d.
Kontrola błysku
  • Multimode
  • reducing red eyes
Stopka akcesoriówBrak
Matówkab.d.
Lustrob.d.
Wizjerb.d.
Punkt ocznyb.d.
Informacja w wizjerzeb.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowab. d.
Tryby odtwarzaniab.d
Samowyzwalaczb.d.
ZłączaUSB2.0 High Speed, wyjście video
Pilotb.d.
Zasilanieb.d.
Wydajność zasilania (zdjęcia)b.d
Funkcje indywidualneb.d.
Warunki atmosferyczneb.d.
Gwint statywub.d.
Obudowab.d.
Wymiary97 X 72 X 77 mm
Waga285 g
Akcesoriab.d.
Oprogramowanie Kodak EasyShare 6.0
Artykuł na Fotopolis4902

Poniżej zamieszczamy informację prasową:

Nowy cyfrowy aparat fotograficzny KODAK EASYSHARE Z710 z obiektywem o zmiennej ogniskowej zapewnia zaawansowane funkcje w połączeniu z łatwością obsługi

Aparat fotograficzny z obiektywem długoogniskowym jest wyposażony w liczne funkcje, które zapewniają wyjątkową jakość zdjęć w korzystnej cenie

Warszawa, 25 września 2006 r. Firma Eastman Kodak Company ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek EASYSHARE Z710 - najnowszego modelu serii nagradzanych popularnych cyfrowych aparatów fotograficznych ze zmienną ogniskową. Nowy model, wyposażony w 10-krotny zoom optyczny, zapewniający doskonałą jakość zdjęć, a także oferujący różnorodne funkcje, zapełnia lukę pomiędzy wartością a jakością działania. Obsługa Z710 jest intuicyjna w stopniu odpowiednim dla amatorów i wystarczająco zaawansowana dla entuzjastów fotografii cyfrowej - aparat łączy funkcję zdjęć automatycznych z zaawansowanymi funkcjami, które pozwalają na uzyskanie profesjonalnych zdjęć. Aparat fotograficzny Z710 wejdzie na rynek we wrześniu, a jego sugerowana cena detaliczna wyniesie 299 USD.

"W ciągu ostatnich pięciu lat linia cyfrowych aparatów fotograficznych KODAK EASYSHARE otrzymała różne wyróżnienia za innowacyjność, zaawansowaną technologię i łatwość użytkowania" - powiedziała Mary Hadley, General Manager, Digital Still Cameras, Kodak's Consumer Digital Imaging Group - "Wprowadzając na rynek model Z710 określamy nowy poziom odniesienia wskaźnika ceny do jakości działania, zapewniając możliwość bardzo prostego robienia zdjęć, ich prezentacji i organizacji przy zachowaniu przystępnej ceny".

Tajemnicą wyjątkowej jakości zdjęć, jaką oferuje aparat Z710, jest połączenie rozdzielczości 7,1 megapikseli z profesjonalnym obiektywem SCHNEIDER KREUZNACH VARIOGON z 10-krotnym zoomem optycznym, co upraszcza wykonywanie zbliżeń i ostrych zdjęć, a także zapewnia wysokiej jakości odbitki do formatu 30 x 40 cali (76 x 102 cm). Do tego należy dodać chip do przetwarzania zdjęć KODAK Color Science, który pomaga w uzyskaniu dokładnych szczegółów, naturalnych odcieni skóry i bogatej gamy kolorów i daje absolutną pewność robienia doskonałych zdjęć.

Inteligentne funkcje aparatu Z710 zapewniają wszystkim maksymalne wzbogacenie doświadczeń związanych z fotografią cyfrową. Dodatkowe funkcje obróbki zdjęć, takie jak kadrowanie, wyświetlanie histogramu na żywo i wyświetlacz linii siatki dają większą kreatywność przy robieniu każdego zdjęcia. Zaawansowane ustawienia i opcja własnego trybu fotografowania, w tym programu, przesłony i czasu otwarcia migawki, a także pełny tryb ręczny oznaczają całkowitą kontrolę w każdej sytuacji. Użytkownik, który chce ułatwić sobie pracę, może uzyskać dobre zdjęcia automatycznie, wybierając jeden z 19 trybów w zależności od okoliczności i koloru (np. tryb przy świecach, przy ognisku, na przyjęciu i na plaży).

Zrobienie zdjęcia to dopiero początek doświadczeń z fotografią - dzielenie się cennymi wspomnieniami z innymi to dalszy ważny etap. W związku z tym, model Z710 i cały system EASYSHARE zostały specjalnie opracowane w taki sposób, aby oglądanie zdjęć było tak samo interesujące i przyjemne, jak ich robienie. Duży i jasny dwucalowy kolorowy wyświetlacz, działający w pomieszczeniach i na zewnątrz, umożliwia oglądanie zdjęć w dowolnym momencie, a funkcja Ulubione pozwala na stałe przechowywanie wybranych zdjęć w aparacie i ich bezpośredni podgląd bez zajmowania miejsca na karcie pamięci. Przycisk Share umożliwia użytkownikom łatwe drukowanie, wysyłanie zdjęć pocztą elektroniczną i ich organizację.

Jeśli chodzi o drukowanie zdjęć, Kodak zapewnia wyjątkową jakość i wysoką trwałość odbitek. Korzystając z cieszących się ogromnym uznaniem drukarek KODAK EASYSHARE do wydruku zdjęć na papierze termicznym, w tym z przenośnej drukarki G600 Printer Dock, właściciele aparatu Z710 mogą z łatwością uzyskać prawdziwe odbitki KODAK w formacie 4 x 6 cali w domu, w ciągu zaledwie 60 sekund.

Kodak w dalszym ciągu wprowadza nowatorskie funkcje do często wyróżnianego systemu fotografii cyfrowej KODAK EASYSHARE, zapewniając klientom na całym świecie nowe doświadczenia związane z fotografią. System EASYSHARE obejmuje aparaty fotograficzne, drukarki, stacje dokujące, oprogramowanie, folie i termiczne papiery fotograficzne, a także akcesoria, które ułatwiają wykonywanie, oglądanie i przechowywanie wysokiej jakości zdjęć cyfrowych. Aparat fotograficzny Z710 wyposażony jest w wersję 6.0 oprogramowania KODAK EASYSHARE, zawierającą liczne usprawnienia, które maksymalnie usprawniają wykonywanie i przeglądanie zdjęć. Wersja 6.0 zawiera funkcję drukowania zdjęć, pozwalającą na ich przekształcanie w zaproszenia, technologię KODAK PERFECT TOUCH dla celów drukowania w domu, funkcję przeglądania plików, która umożliwia reorganizację plików bez ryzyka utraty nawet jednego zdjęcia, zindywidualizowane tła zdjęć i wiele innych. Nową wersję 6.0 oprogramowania KODAK EASYSHARE można bezpłatnie uzyskać na stronie www.kodak.com/go/easyshare. Wersja ta jest dostępna w języku polskim. Dodatkowe informacje o produktach KODAK EASYSHARE dostępne są pod adresem www.kodak.com/go/EasyShare.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
8
6
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
15
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)