Kodak EasyShare Z712 IS, Z885, C763 i C613 - dla każdego coś miłego

PMA 2007. Na rozpoczynających się dziś w Las Vegas targach PMA 2007 Kodak zaprezentował 4 nowe aparaty. Nie znamy zbyt wielu szczegółów, ale model EasyShare Z712 IS wyposażono w 12-krotny zoom i system optycznej stabilizacji obrazu, Z885 wyróżnia się czułością ISO 8000, a C763 i C613 są przeznaczone dla początkujących fotoamatorów.
Większość firm pochwaliła się swoimi nowościami jeszcze przez targami, ale niektórzy czekali z premierami na pierwszy dzień PMA. Taką strategię obrał Kodak, który zaprezentował właśnie 4 nowe modele cyfrówek. Niestety firma nie ujawniła praktycznie żadnych szczegółów technicznych - opieramy się jedynie na dość krótkiej informacji prasowej i zdjęciach produktów.

Kodak EasyShare Z712 IS

Model Kodak EasyShare Z712 IS ma w założeniu konkurować z cyfrowymi lustrzankami. Wyposażono do w 7-megową matrycę i stabilizowany 12-krotny zoom (ekwiwalent 36-432 mm w małym obrazku). Do sprzedaży trafi w kwietniu bieżącego roku (również w naszym kraju), a jego amerykańską cenę ustalono na poziomie ok. 300 $.

Kodak EasyShare Z885

Kodak EasyShare Z885 rejestruje zdjęcia za pomocą 8-megowej matrycy oraz 5-krotnego zooma odpowiadającego zakresowi 38-180 mm w małym obrazku. Jego cechą wyróżniającą ma być możliwość skorzystania z ekwiwalentu czułości ISO 8000, ale producent nie podaje, czy chodzi o pełną rozdzielczość (zakładamy, że raczej nie). Aparat trafi na rynki światowe w maju tego roku w cenie ok. 200 $.

Kodak EasyShare C763

Aparaty Kodak EasyShare C763 i C613 są przeznaczone dla najmniej wymagających użytkowników szukających prostego w obsłudze kompaktu. Ich główną zaletą ma być niska cena. Model C763 ma 3-krotny zoom optyczny (ekwiwalent 35-105 mm), 7-megową matrycę i będzie kosztował ok. 180$. Z kolei C613 ma 3-krotny zoom o nieco innym zakresie (ekwiwalent 36-108 mm), 6-megową matrycę i powinien kosztować ok. 120$.

W komunikacie prasowym udostępnionym z okazji targów PMA 2007 czytamy również o planach wprowadzenia na rynek niklowo-wodorkowych akumulatorków AA i AAA sprzedawanych jako w pełni naładowane. Po zakupie można je od razu włożyć do urządzenia (tak jak zwykłe baterie) bez konieczności wcześniejszego ładowania.

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej polskiej informacji prasowej producenta.

Ostre zdjęcia przy różnym naświetleniu - nowe aparaty cyfrowe Kodak EasyShare łączą wysoką czułość ISO ze stabilizacją obrazu

Wielofunkcyjne aparaty z dużym zoomem, drukarka niezależna od PC oraz długo działające baterie do aparatów - to produkty Kodaka zaprezentowane na PMA

Warszawa, 8 marca 2007 -
firma Eastman Kodak Company prezentuje nowe dodatkowe produkty ze zdobywającej nagrody rodziny EasyShare - cyfrowe aparaty Kodak EasyShare Z712 IS oraz Kodak EasyShare Z885, z wysoką czułością ISO oraz stabilizacją obrazu do zdjęć w ruchu, przy zmiennym oświetleniu.

"Połączenie wysokiej czułości ISO i dużego zoomu ze stabilizacją obrazu daje możliwość uzyskiwania niezwykłych zdjęć przy każdym oświetleniu" - mówi John Blake, General Manager, Digital Capture and Imaging Devices and Vice President, Eastman Kodak Company. "Kodak kontynuuje dostarczanie łatwych w użyciu aparatów cyfrowych z większą ilością funkcji, dla osób, którzy szukają nowych sposobów na udoskonalenie swojego doświadczenia fotografii cyfrowej".

Aparat Kodak EasyShare Z712 IS łączy w sobie imponujący 12X obiektyw zmiennoogniskowy (ekwiwalent 36-432 mm SCHNEIDER-KREUZNACH VARIOGON) z optyczną stabilizacją obrazu, zapewniając wielbicielom fotografii działanie najwyższej jakości. Aparat z 7.1 MP może się poszczycić najlepszą w swojej klasie funkcją click-to-capture (0.26 sekundy) łącznie z najwyższą jakością zdjęć, dostępny za przystępną cenę, stanowi poważną alternatywę dla cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych (SLR). Aparat Kodak EasyShare Z712 IS będzie dostępny na polskim rynku od kwietnia, a jego sugerowana cena to 299.95 USD.

Atutami aparatu Kodak EasyShare Z885 jest 5X obiektyw zmiennoogniskowy oraz rozdzielczość 8.1 MP. W połączeniu z wysoką czułością ISO (do 8000), bez problemu radzi sobie ze słabym oświetleniem i ujęciami w ruchu. Szybki AF 5X obiektyw zmiennoogniskowy (ekwiwalent 36-180 mm) w połączeniu z 10 automatycznymi programami tematycznymi, ułatwia robienie zachwycających zdjęć, kiedy tylko tego potrzebujemy. Aparat Kodak EasyShare Z885 będzie dostępny na polskim rynku od maja, a jego sugerowana cena to 199.95 USD.


Kodak EasyShare C613

Kodak przedstawia także dwa inne aparaty - Kodak EasyShare C613 z rozdzielczością 6.2 MP i 3X obiektywem zmiennoogniskowym w kompaktowej i stylowej obudowie, a także Kodak EasyShare C763 z rozdzielczością 7 MP i 3X zoomem, w naprawdę atrakcyjnej cenie. Kodak EasyShare C613 będzie dostępny na polskim rynku od kwietnia, a jego sugerowana cena to 119.95 USD, natomiast Kodak EasyShare C763 będzie dostępny za 179.95 USD.

Nowa stacja dokująco-drukująca wykonuje odbitki o jakości jak z laboratorium, w 60 sekund

W ostatnim badaniu J. D. Powers and Associates dotyczącym satysfakcji klientów kupujących drukarki w 2006 roku, drukarki Kodaka zaprezentowały się wyjątkowo atrakcyjnie na tle konkurencji. Nowa stacja dokująco-drukująca Kodak EasyShare G610 jest najnowszą propozycją w rodzinie popularnych drukarek Kodaka. Klienci po prostu ustawiają swoje aparaty cyfrowe na drukarce i w ciągu zaledwie 60 sekund drukowane są wysokiej jakości zdjęcia Kodaka. Odbitki są wodoodporne, a także odporne na plamy. Pokryte laminatem Kodak XTRALIFE, wytrzymają całe pokolenia w zwykłych domowych warunkach. Stacja Kodak EasyShare G610 będzie dostępna od kwietnia na polskim rynku w cenie 129.95 USD.

Nowe naładowane baterie Kodaka z możliwością ponownego naładowania (Kodak Pre-Charged Rechargeable Ni-MH Digital Camera Batteries) pozostają naładowane do 4 razy dłużej niż zwykłe baterie Ni-MH

Kodak przedstawia nową serię naładowanych baterii Ni-MH (2100mAh, 1.2Volts) w popularnym formacie AA do wszystkich aparatów cyfrowych typu AA dostępnych na rynku. Nowe baterie Kodaka do aparatów cyfrowych (pakowane po 4 w przypadku AA i po 2 w przypadku AAA) mogą być używane tuż po wyjęciu z opakowania i pozostają naładowane aż do 4 razy dłużej, niż zwykłe baterie Ni-MH. Baterie są w stanie w ciągu jednego naładowania obsłużyć wykonanie 300 zdjęć cyfrowych z możliwością ponownego naładowania nawet do 1000 razy, co razem daje możliwość wykonania nawet 300 tysięcy zdjęć cyfrowych przy użyciu jednej baterii. 1-godzinna ładowarka do baterii Kodaka oraz ładowarka Ni-MH zawierają zestaw czterech naładowanych baterii i będą dostępne w sugerowanych cenach odpowiednio 29.99 USD i 15.99 USD. Opakowanie 4 baterii Kodak AA ma sugerowaną cenę 13.99 USD, natomiast 2 baterie Kodak AAA ma sugerowaną cenę 8.99 USD. Nowe baterie i ładowarki będą dostępne od lipca 2007.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0