Kodak EasyShare Z712 IS, Z885, C763 i C613 - dla każdego coś miłego

0
Łukasz Kacperczyk
8 Marzec 2007
Artykuł na: 6-9 minut
PMA 2007. Na rozpoczynających się dziś w Las Vegas targach PMA 2007 Kodak zaprezentował 4 nowe aparaty. Nie znamy zbyt wielu szczegółów, ale model EasyShare Z712 IS wyposażono w 12-krotny zoom i system optycznej stabilizacji obrazu, Z885 wyróżnia się czułością ISO 8000, a C763 i C613 są przeznaczone dla początkujących fotoamatorów.
Większość firm pochwaliła się swoimi nowościami jeszcze przez targami, ale niektórzy czekali z premierami na pierwszy dzień PMA. Taką strategię obrał Kodak, który zaprezentował właśnie 4 nowe modele cyfrówek. Niestety firma nie ujawniła praktycznie żadnych szczegółów technicznych - opieramy się jedynie na dość krótkiej informacji prasowej i zdjęciach produktów.

Kodak EasyShare Z712 IS

Model Kodak EasyShare Z712 IS ma w założeniu konkurować z cyfrowymi lustrzankami. Wyposażono do w 7-megową matrycę i stabilizowany 12-krotny zoom (ekwiwalent 36-432 mm w małym obrazku). Do sprzedaży trafi w kwietniu bieżącego roku (również w naszym kraju), a jego amerykańską cenę ustalono na poziomie ok. 300 $.

Kodak EasyShare Z885

Kodak EasyShare Z885 rejestruje zdjęcia za pomocą 8-megowej matrycy oraz 5-krotnego zooma odpowiadającego zakresowi 38-180 mm w małym obrazku. Jego cechą wyróżniającą ma być możliwość skorzystania z ekwiwalentu czułości ISO 8000, ale producent nie podaje, czy chodzi o pełną rozdzielczość (zakładamy, że raczej nie). Aparat trafi na rynki światowe w maju tego roku w cenie ok. 200 $.

Kodak EasyShare C763

Aparaty Kodak EasyShare C763 i C613 są przeznaczone dla najmniej wymagających użytkowników szukających prostego w obsłudze kompaktu. Ich główną zaletą ma być niska cena. Model C763 ma 3-krotny zoom optyczny (ekwiwalent 35-105 mm), 7-megową matrycę i będzie kosztował ok. 180$. Z kolei C613 ma 3-krotny zoom o nieco innym zakresie (ekwiwalent 36-108 mm), 6-megową matrycę i powinien kosztować ok. 120$.

W komunikacie prasowym udostępnionym z okazji targów PMA 2007 czytamy również o planach wprowadzenia na rynek niklowo-wodorkowych akumulatorków AA i AAA sprzedawanych jako w pełni naładowane. Po zakupie można je od razu włożyć do urządzenia (tak jak zwykłe baterie) bez konieczności wcześniejszego ładowania.

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej polskiej informacji prasowej producenta.

Ostre zdjęcia przy różnym naświetleniu - nowe aparaty cyfrowe Kodak EasyShare łączą wysoką czułość ISO ze stabilizacją obrazu

Wielofunkcyjne aparaty z dużym zoomem, drukarka niezależna od PC oraz długo działające baterie do aparatów - to produkty Kodaka zaprezentowane na PMA

Warszawa, 8 marca 2007 -
firma Eastman Kodak Company prezentuje nowe dodatkowe produkty ze zdobywającej nagrody rodziny EasyShare - cyfrowe aparaty Kodak EasyShare Z712 IS oraz Kodak EasyShare Z885, z wysoką czułością ISO oraz stabilizacją obrazu do zdjęć w ruchu, przy zmiennym oświetleniu.

"Połączenie wysokiej czułości ISO i dużego zoomu ze stabilizacją obrazu daje możliwość uzyskiwania niezwykłych zdjęć przy każdym oświetleniu" - mówi John Blake, General Manager, Digital Capture and Imaging Devices and Vice President, Eastman Kodak Company. "Kodak kontynuuje dostarczanie łatwych w użyciu aparatów cyfrowych z większą ilością funkcji, dla osób, którzy szukają nowych sposobów na udoskonalenie swojego doświadczenia fotografii cyfrowej".

Aparat Kodak EasyShare Z712 IS łączy w sobie imponujący 12X obiektyw zmiennoogniskowy (ekwiwalent 36-432 mm SCHNEIDER-KREUZNACH VARIOGON) z optyczną stabilizacją obrazu, zapewniając wielbicielom fotografii działanie najwyższej jakości. Aparat z 7.1 MP może się poszczycić najlepszą w swojej klasie funkcją click-to-capture (0.26 sekundy) łącznie z najwyższą jakością zdjęć, dostępny za przystępną cenę, stanowi poważną alternatywę dla cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych (SLR). Aparat Kodak EasyShare Z712 IS będzie dostępny na polskim rynku od kwietnia, a jego sugerowana cena to 299.95 USD.

Atutami aparatu Kodak EasyShare Z885 jest 5X obiektyw zmiennoogniskowy oraz rozdzielczość 8.1 MP. W połączeniu z wysoką czułością ISO (do 8000), bez problemu radzi sobie ze słabym oświetleniem i ujęciami w ruchu. Szybki AF 5X obiektyw zmiennoogniskowy (ekwiwalent 36-180 mm) w połączeniu z 10 automatycznymi programami tematycznymi, ułatwia robienie zachwycających zdjęć, kiedy tylko tego potrzebujemy. Aparat Kodak EasyShare Z885 będzie dostępny na polskim rynku od maja, a jego sugerowana cena to 199.95 USD.


Kodak EasyShare C613

Kodak przedstawia także dwa inne aparaty - Kodak EasyShare C613 z rozdzielczością 6.2 MP i 3X obiektywem zmiennoogniskowym w kompaktowej i stylowej obudowie, a także Kodak EasyShare C763 z rozdzielczością 7 MP i 3X zoomem, w naprawdę atrakcyjnej cenie. Kodak EasyShare C613 będzie dostępny na polskim rynku od kwietnia, a jego sugerowana cena to 119.95 USD, natomiast Kodak EasyShare C763 będzie dostępny za 179.95 USD.

Nowa stacja dokująco-drukująca wykonuje odbitki o jakości jak z laboratorium, w 60 sekund

W ostatnim badaniu J. D. Powers and Associates dotyczącym satysfakcji klientów kupujących drukarki w 2006 roku, drukarki Kodaka zaprezentowały się wyjątkowo atrakcyjnie na tle konkurencji. Nowa stacja dokująco-drukująca Kodak EasyShare G610 jest najnowszą propozycją w rodzinie popularnych drukarek Kodaka. Klienci po prostu ustawiają swoje aparaty cyfrowe na drukarce i w ciągu zaledwie 60 sekund drukowane są wysokiej jakości zdjęcia Kodaka. Odbitki są wodoodporne, a także odporne na plamy. Pokryte laminatem Kodak XTRALIFE, wytrzymają całe pokolenia w zwykłych domowych warunkach. Stacja Kodak EasyShare G610 będzie dostępna od kwietnia na polskim rynku w cenie 129.95 USD.

Nowe naładowane baterie Kodaka z możliwością ponownego naładowania (Kodak Pre-Charged Rechargeable Ni-MH Digital Camera Batteries) pozostają naładowane do 4 razy dłużej niż zwykłe baterie Ni-MH

Kodak przedstawia nową serię naładowanych baterii Ni-MH (2100mAh, 1.2Volts) w popularnym formacie AA do wszystkich aparatów cyfrowych typu AA dostępnych na rynku. Nowe baterie Kodaka do aparatów cyfrowych (pakowane po 4 w przypadku AA i po 2 w przypadku AAA) mogą być używane tuż po wyjęciu z opakowania i pozostają naładowane aż do 4 razy dłużej, niż zwykłe baterie Ni-MH. Baterie są w stanie w ciągu jednego naładowania obsłużyć wykonanie 300 zdjęć cyfrowych z możliwością ponownego naładowania nawet do 1000 razy, co razem daje możliwość wykonania nawet 300 tysięcy zdjęć cyfrowych przy użyciu jednej baterii. 1-godzinna ładowarka do baterii Kodaka oraz ładowarka Ni-MH zawierają zestaw czterech naładowanych baterii i będą dostępne w sugerowanych cenach odpowiednio 29.99 USD i 15.99 USD. Opakowanie 4 baterii Kodak AA ma sugerowaną cenę 13.99 USD, natomiast 2 baterie Kodak AAA ma sugerowaną cenę 8.99 USD. Nowe baterie i ładowarki będą dostępne od lipca 2007.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
0
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)