Kodak EasyShare V705 oraz C875 (a także C743 i C433)

Kodak zaprezentował dziś aż cztery aparaty kompaktowe EasyShare. Najciekawszy z nich to jedyny reprezentant linii 2-obiektywowej V, EasyShare V705. Wyposażono go w dwa układy optyczne, stały szerokokątny i 3-krotny zoom oraz dwie matryce 7 Mp każda. Pozostałe nowości reprezentują linię amatorską 'C' i tu wyróżnia się 8-megapikselowy EasyShare C875 z 5-krotnym zoomem.
Kodak EasyShare V705

Kodak EasyShare V705 to trzeci po V570 i V603 aparat cyfrowy z dwoma obiektywami. Przypomnijmy, że w ten prosty i sprytny sposób Kodak obszedł problem utrudnionego (technologicznie) dostępu do szerokiego kąta. Każdy z dwóch obiektywów ma swoją matrycę, przy czym pierwszy obiektyw jest stałoogniskowy 23 mm, a drugi zmiennoogniskowy, od 39 do 117 mm (dla standardu małoobrazkowego).. Oznacza to oczywiście, że zwrot "5-krotny zoom" używany w informacji prasowej jest nadużyciem ze strony producenta.

Tak czy inaczej V705 jest najmniejszym na rynku kompaktem szerokokątnym i jest to wystarczający powód by zainteresowało się nim wielu zaawansowanych użytkowników. Niestety nie znajdą oni tu manualnych trybów pracy a jedynie 22 tryby tematyczne. Do tego dochodzi kilka trybów kolorów oraz dobierany ręcznie ekwiwalent czułości (do ISO 800).

Druga nowość, EasyShare C875 była już anonsowana kilka dni temu przez niektóre serwisy informacyjne w sieci. Notka prasowa producenta jest tak lakoniczna, że nie dowiedzieliśmy się teraz wiele więcej. C876 to 8-megapikselowy aparat wyposażony w obiektyw Schneider-Kreuznach o 5-krotnym zakresie ogniskowych, a także wyświetlacz LCD 2,5". Producent poleca go osobom, które chcą zmienić swój pierwszy aparat cyfrowy na coś lepszego. Zachwalane właściwości to łatwość obsługi, doskonały design oraz funkcja automatycznego doboru trybu tematycznego do zastanej sytuacji.

Kodak EasyShare C875

Pozostałym dwóm aparatom poświęcono krótki akapit. Kodak EasyShare C743 posiada sensor 7,1 Mp oraz obiektyw z 3-krotnym zoomem. Z kolei Kodak EasyShare C433 sensor 4 Mp oraz taki sam 3-krotny obiektyw. Są to modele amatorskie przeznaczone dla osób szukającego "rozsądnego stosunku jakości do ceny".

C876 dostępny będzie na rynku jeszcze w sierpniu, natomiast pozostałe zaprezentowane dziś modele we wrześniu.

Nowości Kodaka - najmniejszy ultra-szerokokątny aparat cyfrowy oraz kolejne modele z serii C

Wprowadzając niewielkie, atrakcyjne aparaty cyfrowe, Kodak plasuje się wśród czołówki firm prezentujących nowe produkty


Eastman Kodak Company przedstawia kolejne produkty wzbogacające wielokrotnie nagradzany system amatorskiej fotografii cyfrowej. Cztery nowe, innowacyjne i proste w obsłudze aparaty uzupełniają ofertę aparatów cyfrowych Kodak EasyShare serii C i V.

Dwuobiektywowy Kodak EasyShare V705 - najmniejszy na świecie ultra-szerokokątny aparat cyfrowy z matrycą 7.0 MP i 5-krotnym zoomem optycznym oraz Kodak EasyShare C875 - 8.0 MP aparat cyfrowy wyposażony w 5-krotny zoom optyczny firmy SCHNEIDER-KREUZNACH - oto dwie czołowe oferty Kodaka. Aparaty są ciekawie zaprojektowane i doskonale wyposażone.

"Kodak jest liderem na rynku aparatów cyfrowych, dlatego też ponownie wyprzedza konkurencję i proponuje innowacyjnie zaprojektowane ultrakompaktowe aparaty" - mówi Mary Hadley, General Manager, Digital Still Cameras grupy Consumer Digital Imaging firmy Kodak. "Kodak stale podnosi poprzeczkę dostarczając fotografującym narzędzi do wykonywania zdjęć wysokiej jakości, a jednocześnie zapewnia nowe doświadczenia z zakresu fotografii cyfrowej."


Styl i moc
Aparat Kodak EasyShare V705 utrwala zadziwiająco szerokie ujęcia. Stale wyznaczając nowe granice technologii, Kodak tym razem zastosował w aparacie V705 technologię Kodak Retina Dual Lens, która obejmuje dwa sensory 7 MP, technologię "anti-blur" - poprawiania ostrości zdjęć oraz Kodak Perfect Touch. Zakres 5-krotnego zoomu optycznego i automatycznie dostosowywane ustawienia wybierane spośród 22 programów tematycznych oraz 3 trybów kolorów pozwalają podejść bliżej i dokładnie przyjrzeć się detalom. Najbardziej rozległe ujęcia wykonywane są zaledwie w kilka sekund za pomocą opcji zdjęć panoramicznych - obejmuje ona kąt widzenia 180 stopni jedynie w 3 ujęciach.

Zaskakująco proste w obsłudze funkcje wideo gwarantują możliwość tworzenia filmów VGA (w formacie 640x480) z szybkością 30 klatek na sekundę, wbudowane narzędzia edycji umożliwiają docinanie ujęć oraz wykonywanie wydruków z filmu (4, 9 lub 16 odbitek). Fotoamatorzy mogą również przejrzeć poszczególne kadry, a także podzielić się nimi ze znajomymi i rodziną.


Łatwość obsługi, niewielki rozmiar, innowacja
Korzystny cenowo, kompaktowy Kodak EasyShare C875 z matrycą 8,0MP oraz obiektywem SCHNEIDER-KREUZNACH z 5-krotnym zoomem optycznym zbliża fotografującego do obiektu, uwiecznianego następnie na wyjątkowej jakości odbitkach do formatu 76 x 102 cm (30"x 40").

Automatyczny dobór optymalnych ustawień zapewnia wyjątkowe zdjęcia wykonane za pomocą tego wyjątkowego aparatu łączącego wyrafinowany styl z łatwością obsługi. Duży wyświetlacz - 6,4 cm (2,5") umożliwia przeglądanie zdjęć zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz.

Technologia Kodak Perfect Touch gwarantuje lepsze, jaśniejsze ujęcia. Fotografujący mogą również uwiecznić obrazy w ruchu w telewizyjnej jakości filmów wideo (VGA) rejestrowanych z prędkością 30 kl/sek. Aparat pozwala wykonanie wydruków z filmu (4, 9 lub 16 odbitek), a także przeglądanie zdjęć i dzielenie się poszczególnymi kadrami z wykorzystaniem minimalnej ilości pamięci dzięki kompresji MPEG 4.


A dodatkowo?
Oprócz modeli V705 i C875 Kodak prezentuje również dwie atrakcje z popularnej serii aparatów cyfrowych Kodak EasyShare - modele C743 (3-krotny zoom optyczny, 7,1 MP) oraz C433 (3-krotny zoom optyczny, 5 MP). Nowe aparaty C743 i C433 oferują niezwykłe opcje za przystępną cenę, umożliwiając wykonanie zdjęć, a następnie cieszenie się nimi w gronie rodziny i przyjaciół.

Cena i dostępność oferty
Aparaty Kodak EasyShare V705 będą dostępne na całym świecie na początku września. Model C875 oraz C743 pojawią się na rynku pod koniec września, a C433 będzie w sprzedaży w październiku. Informacje o najnowszych modelach zostaną zamieszczone na stronie internetowej Kodaka w dniu 8 sierpnia.

O systemie Kodak EasyShare
We wszystkich najnowszych modelach aparatów cyfrowych Kodaka zastosowano przełomowy, wielokrotnie nagradzany system Kodak EasyShare, który pozwala poszerzać doświadczenia z fotografią cyfrową użytkownikom na całym świecie. System fotografii cyfrowej KODAK EASYSHARE składa się z aparatów, stacji dokująco-drukujących, usług, stacji dokujących, oprogramowania, papieru do drukarek atramentowych i termicznych oraz akcesoriów, które umożliwiają robienie zdjęć cyfrowych, porządkowanie ich, drukowanie, archiwizowanie oraz dzielenie się nimi bez najmniejszego wysiłku.

Wszystkie cztery modele prezentowanych aparatów obsługiwane są przez najnowszą wersję 6.0 oprogramowania Kodak EasyShare obejmującą szereg udogodnień, dzięki którym użytkownicy mogą łatwiej niż kiedykolwiek odszukać i tworzyć zdjęcia, a także dzielić się nimi. Wersja 6.0 zawiera m.in. opcję sporządzania kartek okolicznościowych, która pozwala przekształcić zdjęcia w zaproszenia, technologię Kodak Perfekt Touch wykorzystywaną do wydruków domowych, opcję "file watch", która reorganizuje system plików oraz opcję personalizacji tła. Nowe oprogramowanie Kodak EasyShare można pobrać za darmo ze strony www.kodak.com/go/easyshare. Dalsze informacje dotyczące produktów Kodaka zamieszczone są na stronie www.kodak.com/go/easyshare.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1