Kodak EasyShare Z650 - 6 Mp, 10x zoom

CES 2006. Podczas targów CES 2006 Kodak zaprezentuje kolejny model serii 'Z', Kodak EasyShare Z650. Jest to 6-megapikselowy aparat wyposażony w obiektyw Schneider-Kreuznach Variogon z 10-krotnym zbliżeniem optycznym.
CES 2006. Festiwalu premier ciąg dalszy. Podczas rozpoczynających się jutro targów CES 2006 Kodak pokaże po raz pierwszy kolejny kompakt należący do grupy ultra-zoomów. EasyShare Z650, bo o nim mowa, wyposażony jest w obiektyw Schneider-Kreuznach Variogon z 10-krotnym zoomem optycznym (prawdopodobnie 38-380 mm). Od modelu EasyShare Z740 odróżnia go wyższa, 6-megapikselowa rozdzielczość.


Aparat skierowany jest do ambitnych amatorów. Obok kilkunastu programów tematycznych oferuje także tryby priorytetu migawki i przysłony. Nie dysponujemy jeszcze specyfikacją aparatu, ale na podstawie charakterystyki poprzednika wnioskujemy, że Z650 posiada takie funkcje jak: korekta ekspozycji, wybierana metoda pomiaru światła, korekta mocy błysku, tryb seryjny z pamięcią pierwszych lub ostatnich kilku ujęć. Informacja prasowa podkreśla też opcje podglądu histogramu "na żywo".

Podobnie jak wszystkie aktualne kompakty Kodaka, także EasyShare Z650 zgodny jest z systemem kierowania plików do wewnętrznego albumu, komputera lub drukarki. Dane zapisywane są w pamięci wbudowanej 32MB albo na kartach SD/MMC. Podgląd obrazu zapewnia 2-calowy wyświetlacz LCD.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8