Kodak EasyShare Z650 - 6 Mp, 10x zoom

CES 2006. Podczas targów CES 2006 Kodak zaprezentuje kolejny model serii 'Z', Kodak EasyShare Z650. Jest to 6-megapikselowy aparat wyposażony w obiektyw Schneider-Kreuznach Variogon z 10-krotnym zbliżeniem optycznym.
CES 2006. Festiwalu premier ciąg dalszy. Podczas rozpoczynających się jutro targów CES 2006 Kodak pokaże po raz pierwszy kolejny kompakt należący do grupy ultra-zoomów. EasyShare Z650, bo o nim mowa, wyposażony jest w obiektyw Schneider-Kreuznach Variogon z 10-krotnym zoomem optycznym (prawdopodobnie 38-380 mm). Od modelu EasyShare Z740 odróżnia go wyższa, 6-megapikselowa rozdzielczość.


Aparat skierowany jest do ambitnych amatorów. Obok kilkunastu programów tematycznych oferuje także tryby priorytetu migawki i przysłony. Nie dysponujemy jeszcze specyfikacją aparatu, ale na podstawie charakterystyki poprzednika wnioskujemy, że Z650 posiada takie funkcje jak: korekta ekspozycji, wybierana metoda pomiaru światła, korekta mocy błysku, tryb seryjny z pamięcią pierwszych lub ostatnich kilku ujęć. Informacja prasowa podkreśla też opcje podglądu histogramu "na żywo".

Podobnie jak wszystkie aktualne kompakty Kodaka, także EasyShare Z650 zgodny jest z systemem kierowania plików do wewnętrznego albumu, komputera lub drukarki. Dane zapisywane są w pamięci wbudowanej 32MB albo na kartach SD/MMC. Podgląd obrazu zapewnia 2-calowy wyświetlacz LCD.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
4
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0