Sony zapowiada zdalnie sterowaną kamerę filmową

Autor: Maciej Luśtyk

1 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Japoński oddział Sony zapowiada premierę urządzenia nowej kategorii. Wszystko wskazuje na to, że producent wejdzie w segment profesjonalnych kamer zdalnie sterowanych.

Na japońskiej stronie Sony pojawiła się zapowiedź nowego urządzenia, które ma mieć premierą w pierwszym tygodniu września. Jak zwykle w przypadku tego typu teaserów nie dowiadujemy się wiele, ale otrzymujemy wystarczająco informacji, żeby zgadywać.

Zapowiedź sygnowana jest hasłem „Cinematography meets robotics”, a na dołączonej grafice widzimy obiektyw Sony zamocowany do pewnego rodzaju gimbala. Najprawdopodobniej ujrzymy więc profesjonalny produkt z kategorii kamer PTZ czy też kamer zdalnie sterowanych, pozwalający na pracę z systemowymi obiektywami producenta i zapewne współpracujący z różnego rodzaju wysięgnikami.

Tego typu rozwiązania powszechnie używane są w branży transmisyjnej i coraz częściej wykorzystywane także przy produkcjach filmowych. Jeśli producentowi uda się w wygodny sposób zintegrować dobrą funkcjonalność z pełnoklatkowymi rozwiązaniami systemowymi, będziemy mieć zapewne do czynienia z ciekawym produktem, który może znaleźć dla siebie miejsce w wielu obszarach pracy.

Więcej dowiemy się już 6 września.

Informacje na temat premiery możecie śledzić na stronie sony.jp.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Pixii Camera 2023 - 64-bitowy procesor ARM otworzyć ma segment aparatów na fotografię obliczeniową
Pixii Camera 2023 - 64-bitowy procesor ARM otworzyć ma segment aparatów na fotografię obliczeniową
Francuzi prezentują kolejną generację cyfrowego aparatu dalmierzowego Pixii. Główną nowością jest tu 64-bitowy procesor, który obiecuje wprowadzić smartfonowe sztuczki...
8
Canon EOS R6 Mark II już w sprzedaży - raty 30 x 0% tylko w Cyfrowe.pl
Canon EOS R6 Mark II już w sprzedaży - raty 30 x 0% tylko w Cyfrowe.pl
Najnowszy pełnoklatkowy korpus Canon EOS R6 Mark II jest już dostępny w sprzedaży. Najbardziej wszechstronny aparat na rynku zamówicie z darmową wysyłką i wygodnym...
7
Czy Sony pracuje nad modelem A7000? Wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Czy Sony pracuje nad modelem A7000? Wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Solidna aktualizacja segmentu APS-C to prawdopodobnie jedna z najbardziej oczekiwanych nowości ze stajni Sony. Wygląda na to, że już niebawem się doczekamy. W sieci...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)