Canon Zoemini S2 - aparat natychmiastowy i drukarka do smartfona w jednym

Autor: Maciej Luśtyk

1 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Canon Zoemini to połączenie małeo aparatu natychmiastowego z drukarką do smartfona. Model S2 rozwija możliwości aparatu o nowe funkcje.

Aparaty z serii Canon Zoemini to proste „hybrydowe” aparaty natychmiastowe, które drukują wykonane cyfrowo zdjęcia. Do drukowania zdjęć wykorzystywana jest tutaj technologia Zink, która pozwala na drukowanie zdjęć cyfrowych, bez wykorzystania atramentu ani tonera. Sekret tkwi w materiale, na którym powstają zdjęcia. Papiery ZINK składają się z trzech warstw, z których każda odpowiada za inny kolor. Punktowe rozgrzanie zmienia strukturę krystaliczną którejś z warstw, dzięki czemu mogą powstać kolorowe obrazy.

Z racji wykorzystanej technologii, nie mamy tu do czynienia z tradycyjną natychmiastową fotografią analogową, a drukowaniem cyfrowych zdjęć - charakter odbitek będzie więc widocznie różnił się od tego, co możemy uzyskać za pomocą tradycyjnych rozwiązań. Plusem jest jednak cena - za 100 zł wykonamy około 40 wydruków.

Zoemini S2 oferuje nowe filtry i ramki

Teraz na rynek trafia aparat Zoemini S2, który jest rozwinięciem konceptu z 2019 roku. Jego ogólne możliwości pozostają takie same, jak wcześniej - aparat oferuje 8-megapikselową matrycę (zakres czułości ISO 100-1600), lusterko do selfie i lampę pierścieniową LED, a także moduł łączności Bluetooth, którym połączymy się ze smartfonem, w celu wydrukowania wykonanych nim zdjęć, a także wejście na kartę microSD (w celu zapisania zdjęć do późniejszego wydrukowania) - nowością są natomiast przyciski do dodawania efektów i ramek. Sam aparat oferować ma także wydłużoną kolejkę drukowania, co skróci przerwy w przypadku drukowania większej liczby zdjęć (akumulator pozwoli na wykonanie ok 25 odbitek na jednym ładowaniu).

Poza tym, wygląda na to, że Zoemini S2 to identyczny aparat, jak jego poprzednik.

Cena i dostępność

Zoemini S2 dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych (Dark Tea, Pearl White i Rose Gold) w cenie 809 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie canon.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony FX30 - najtańsza kamera filmowa linii Cinema Line
Sony FX30 - najtańsza kamera filmowa linii Cinema Line
Zamiast zaawansowanego korpusu APS-C, producent prezentuje kompaktową kamerę filmową, która ma być odpowiedzią na bolączki aspirujących twórców wideo. FX30 to jedna z...
13
Do 7740 zł rabatu na obiektywy przy zakupie Fujifilm GFX 50S II
Do 7740 zł rabatu na obiektywy przy zakupie Fujifilm GFX 50S II
Do końca października, kupując aparat średnioformatowy Fujifilm GFX 50S II w zestawie lub osobno otrzymamy dodatkowy rabat na zakup obiektywów.
21
Panasonic Lumix GH6 pozwoli w końcu nagrywać na dyskach SSD. Aktualizacja dostępna od 27 września
Panasonic Lumix GH6 pozwoli w końcu nagrywać na dyskach SSD. Aktualizacja dostępna od 27 września
Jedną z najciekawszych nowości wprowadzonych wraz z modelem GH6 jest opcja bezpośredniej rejestracji na dyskach SSD. Niestety nie była ona dostępna w dniu premiery. Za...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)