Nadspodziewany sukces czy brak podzespołów? Liczba zamówień Nikona Zfc przerosła producenta

Autor: Krzysztof Mularczyk

5 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Przedsprzedaż Nikona Zfc ruszyła w dniu premiery, ale już po kilku dniach producent poinformował, że może nie dotrzymać obiecanych terminów. Powodem ma być zbyt duża ilość zamówień.

Już po czterech dniach od premiery, Nikon wydał oświadczenie, w którym informuje, że nie jest w stanie nadążyć z realizacją zamówień przedpremierowych na aparat retro Nikon Zfc. Oświadczenie zostało opublikowane na stronie internetowej Nikon Japan z powodu “dużej liczby rezerwacji" na sam korpusu, jak i zestaw z obiektywem 28 mm f/2.8.

Sprzedaż pierwszych egzemplarzy planowała była na przełom lipca i sierpnia. W oświadczeniu Nikon dość lakonicznie podaje, że niektórzy spośród klientów, którzy obecnie dokonują rezerwacji, będą musieli poczekać: "może upłynąć trochę czasu, zanim produkt zostanie dostarczony”. Producent nie podaje jednak szczegółów ile te opóźnienia potrwają.

Zobacz także:
Nikon Zfc - pierwsze wrażenia

Zfc to drugi, po Z50, bezlusterkowiec Nikona wyposażony w matrycę APS-C/DX. Może wzbudzić jednak dużo większe zainteresowanie, bo moda na retro nie przemija. Swoim wyglądem w oczywisty sposób przypomina kultową lustrzankę Nikon FM2, wprowadzoną do sprzedaży w 1982 roku. Aparaty łączy kształt, rozmiar, a nawet waga. [Czytaj więcej]

Niewykluczone, że informacja o wielkim sukcesie przedsprzedaży to po prostu chwyt marketingowy, który ma dodatkowo podkręcić popularność nowego korpusu. Przyczyną opóźnień mogą być też problemy z dostępnością podzespołów, która dotyka obecnie wielu producentów. 

Na nas Zfc zrobił duże wrażenie, więc liczymy się z tym, że oświadczenie producenta tak do końca nie mija się z prawdą. Korpusy retro w systemie Nikon nie zdarzają się często, więc zainteresowanie Zfc na pewno jest duże.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
W sieci huczy od plotek na temat nadchodzącego drona DJI. Wygląda na to, że konsumencki Mavic może namieszać na rynku profesjonalnego wideo.
9
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Przyszły rok zapowiada się fascynująco. Według plotek Fujifilm ma szansę na dobre odmienić to, jak postrzegamy aparaty z segmentu APS-C i jeszcze bardziej zatrzeć...
12
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
Najnowsza kamera sportowa GoPro wprowadza wachlarz istotnych aktualizacji. Nowy procesor pozwolił na zwiększenie rozdzielczości, lepszą pracę w słabym świetle, a także...
8