DJI Mavic 2 Enterprise - modułowy dron do zastosowań komercyjnych

0
Michał Chrzanowski
30 Październik 2018
Artykuł na: 4-5 minut

DJI Mavic 2 Enterprise to „najmniejszy i najpotężniejszy dron na świecie przeznaczony dla użytkowników komercyjnych“ - zaznacza producent. Został wyposażony między innymi w modułowe akcesoria, usprawnioną baterię, lepszy system wykrywania przeszkód czy znacznik czasu GPS i ochronę hasłem. A to nie wszystko.

Firma DJI zaprezentowała nowego drona. Mavic 2 Enterprise to rozwiązanie kierowane do zastosowań komercyjnych w najbardziej wymagających warunkach i sytuacjach. Nowa jednostka znaczną część specyfikacji zaczerpnęła z modelu Mavic 2 Zoom, ale została także usprawniona i wyposażona w możliwość podpięcia modułowych akcesoriów.

- Mavic 2 Enterprise to najmniejszy i najpotężniejszy dron na świecie przeznaczony dla użytkowników komercyjnych. Jest on wyposażony w szereg zaawansowanych sterowników i rozszerzony port do montażu dodatkowych akcesoriów, które zwiększają możliwości użytkowników w inspekcjach czy misjach poszukiwawczych i ratowniczych, a także wielu innych sytuacjach - zaznacza producent.

 

Pierwsze spojrzenie na specyfikację DJI Mavic 2 Enterprise i mamy odczucie, że to ta sama jednostka co Mavic 2 Zoom. Otrzymujemy przecież 1/2.3-calową matrycę o rozdzielczości 12 Mp, 2x zoom optyczny o zakresie 24-48 mm i świetle f/2.8-3.8 oraz możliwość skorzystania z 3x przybliżenia cyfrowego. Do tego jesteśmy w stanie nagrać filmy w rozdzielczości 4K z prędkością 30 kl./s i przepływnością 100 Mb/s (bez wsparcia HDR i 10-bitowego loga). Nowy DJI Mavic 2 Enterprise rozpędzi się maksymalnie do 72 km/h i pozwoli na 31 minut nieprzerwanego lotu, zaś zastosowana konstrukcja wirników ma zapewnić cichszy i dyskretniejszy lot. Co w takim razie się zmieniło?

Modułowe rozwiązania, jeszcze lepsza kontrola

Mavic 2 Enterprise nie jest dronem dla zwykłego użytkownika. Jak zapowiedział producent jest to jednostka do zastosowań komercyjnych, a więc jest kierowany do różnego rodzaju służb czy to rządowych, czy też ratowniczych. Tak więc praca w wymagających warunkach będzie dla niego codziennością. Dlatego też DJI zaproponowało kilka rozwiązań ułatwiających użytkowanie i zwiększających możliwości.

Do najciekawszych z nich należą modułowe akcesoria, które będziemy mogli przymocować do modelu Mavic 2 Enterprise. Na razie producent zaproponował trzy produkty. Lampa M2E Spotlight o mocy 2400 lumenów ma skutecznie oświetlić scenę po zmroku lub w ciemnościach, co ma okazać się pomocne na przykład podczas misji poszukiwawczych. Podobnie zresztą jak 100-decybelowy głośnik M2E Speaker. Jest także M2E Beacon, stroboskop spełniający standardy FAA's Night Waiver. Dzięki temu dron będzie widoczny z większej odległości - maksymalnie około 5 km.

Ale na tym nie koniec. Bateria zastosowana w nowym Mavic 2 Enterprise ma możliwość „samonagrzewania się“. Dzięki tej funkcji będziemy mogli latać w znacznie niższych temperaturach, o czym zapewnia producent. Poza tym otrzymujemy teraz wbudowany dysk o pojemności 24 GB oraz znacznie usprawniony system wykrywania przeszkód, który teraz wykrywa obiekty z każdej strony urządzenia. Dostępne są również nowe funkcje bezpieczeństwa, w tym znacznik czasu GPS oraz nowa opcja ochrony hasłem, która umożliwia użytkownikom wpisywanie kodu za każdym razem, gdy dron jest aktywowany.

Cena i dostępność

Nowy dron DJI jest już dostępny w sprzedaży. Za zestaw Mavic 2 Enterprise Universal Edition zapłacimy 1999 dolarów. W jego skład wchodzi: dron Mavic 2 Enterprise, zdalny pilot sterowania, jedna bateria, trzy modułowe akcesoria oraz ochronne etui. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Wszystko co najlepsze z podstawowej wersji modelu M10 i monochromatyczna matryca, która zachwyci fanów czerni i bieli. W dodatku matryca nie byle jaka, bo o...
38
4
PowerVision PowerEgg X - dron, kamera, jajko!
PowerVision PowerEgg X - dron, kamera, jajko!
Czy jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego? PowerVision chce nas przekonać, że nie i prezentuje PowerEgg X - ambitny projekt, który łączy podręcznego drona i...
4
1
Insta360 One R - ta modułowa kamerka to najlepsze, co świat action camów widział od lat
Insta360 One R - ta modułowa kamerka to najlepsze, co świat action camów widział od lat
Kamera sferyczna, sportowa, a może coś bardziej zaawansowanego? Dzięki nowej modułowej kamerce Insta360 nie trzeba już będzie wybierać.
12
2
Powiązane artykuły