Fujifilm X100F teraz także w brązie

0
Michał Chrzanowski
29 Maj 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

X100F to jeden z piękniejszych aparatów, jakie możemy obecnie znaleźć na rynku. Jednak teraz zaawansowany kompakt Fujifilm jest dostępny w zupełnie nowej odsłonie - część korpusu została pokryta brązową skórą.

Już pewną tradycją stało się, że Fujifilm po pewnym czasie od premiery wypuszcza specjalne edycje swoich aparatów, charakteryzujące się eleganckim wykończeniem. Tak było w przypadku X-Pro2 i X-T2, gdzie na ubiegłorocznych targach CES producent ukazał światu grafitowe odsłony flagowców.

Podobny los spotkał model X100F, który niebawem będziemy mogli kupić w nowej wersji kolorystycznej. Czarna okładzina aparatu została zastąpiona brązową skórą, która robi piorunujące wrażenie - zwłaszcza ze srebrnymi uzupełnieniami korpusu.

Nowy wygląd, ta sama specyfikacja

W przypadku tego modelu mamy do czynienia jedynie ze zmianą designu. Reszta pozostała bez zmian. We wnętrzu czwartej odsłony kompaktu Fujifilm znajdziemy: 24-milionową matrycę X-Trans CMOS III, procesor obrazu X-Processor Pro, 91-punktowy system AF, a także 8-elementowy obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 35 mm i świetle f/2.

Fujifilm X100F w nowej, brązowej odsłonie ma niebawem pojawić się w sprzedaży. Cena ma być nieznacznie wyższa od standardowego modelu i ma wynieść w przeliczeniu około 1400 dolarów. Jak na razie aparat zadebiutował na rynku azjatyckim. Na razie producent nie ujawnił informacji czy model w nowej wersji kolorystycznej będzie dostępny w Europie, w tym w Polsce.

zdjęcie główne: materiały prasowe

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
10
10
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
15
1