Fujifilm X100F teraz także w brązie

0

Autor: Michał Chrzanowski

29 Maj 2018
Artykuł na: 4-5 minut

X100F to jeden z piękniejszych aparatów, jakie możemy obecnie znaleźć na rynku. Jednak teraz zaawansowany kompakt Fujifilm jest dostępny w zupełnie nowej odsłonie - część korpusu została pokryta brązową skórą.

Już pewną tradycją stało się, że Fujifilm po pewnym czasie od premiery wypuszcza specjalne edycje swoich aparatów, charakteryzujące się eleganckim wykończeniem. Tak było w przypadku X-Pro2 i X-T2, gdzie na ubiegłorocznych targach CES producent ukazał światu grafitowe odsłony flagowców.

Podobny los spotkał model X100F, który niebawem będziemy mogli kupić w nowej wersji kolorystycznej. Czarna okładzina aparatu została zastąpiona brązową skórą, która robi piorunujące wrażenie - zwłaszcza ze srebrnymi uzupełnieniami korpusu.

Nowy wygląd, ta sama specyfikacja

W przypadku tego modelu mamy do czynienia jedynie ze zmianą designu. Reszta pozostała bez zmian. We wnętrzu czwartej odsłony kompaktu Fujifilm znajdziemy: 24-milionową matrycę X-Trans CMOS III, procesor obrazu X-Processor Pro, 91-punktowy system AF, a także 8-elementowy obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 35 mm i świetle f/2.

Fujifilm X100F w nowej, brązowej odsłonie ma niebawem pojawić się w sprzedaży. Cena ma być nieznacznie wyższa od standardowego modelu i ma wynieść w przeliczeniu około 1400 dolarów. Jak na razie aparat zadebiutował na rynku azjatyckim. Na razie producent nie ujawnił informacji czy model w nowej wersji kolorystycznej będzie dostępny w Europie, w tym w Polsce.

zdjęcie główne: materiały prasowe

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
4
0
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
20
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0