Zastanawiasz się nad uaktualnieniem Fujifilm X-T2 do wersji 4.00? Nie rób tego - aktualizacja zawiera błędy

0
Michał Chrzanowski
18 Maj 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm postanowiło wycofać ostatnio udostępnioną aktualizację X-T2. Nowe oprogramowanie, które wprowadzało szereg kluczowych funkcji, zawierało także poważne błędy. Jeśli już je zainstalowaliście, oto co musicie zrobić.

Zapowiedziana w połowie kwietnia aktualizacja modelu X-T2 stanowi efekt oczekiwań w zakresie poprawy walorów użytkowych sprzętu Fujifilm oraz wzbogacenia go o szereg ważnych i wcześniej niespotykanych funkcji. W efekcie, po uaktualnieniu oprogramowania, mieliśmy otrzymać zupełnie nowy aparat. Niestety udostępniona w ubiegłym tygodniu najnowsza aktualizacja do wersji 4.00 zawierała także kilka błędów.

- Zwrócono nam uwagę, że jest kilka problemów z niedawno wydaną aktualizacją oprogramowania X-T2 do wersji 4.00. Podjęliśmy zatem trudną decyzję o usunięciu uaktualnienia ze strony internetowej, dopóki nie upewnimy się, że wszystkie problemy zostały całkowicie usunięte. Głęboko przepraszamy za wszelkie niedogodności i rozczarowania - czytamy w opublikowanym przez Fujifilm oświadczeniu.

fot. fujifilmxgfx.com (materiały producenta)

Wymienione usterki obejmują: problemy z konwertowaniem plików RAW wykonanych modelem X-T2 przed wydaniem oprogramowania 4.0, migotanie podglądu na żywo w określonych warunkach oraz rzadką możliwość zawieszenia się aparatu podczas fotografowania.

Producent zidentyfikował te błędy i obecnie pracuje nad ich usunięciem. Najnowsza aktualizacja pozbawiona wyżej wymienionych problemów ma pojawić się w niedalekiej przyszłości. Osoby, które zdążyły już uaktualnić X-T2 powinny zainstalować soft 4.01, która w rzeczywistości jest powrotem do stabilnej wersji 3.0.

Fujifilm ogłosiło również, że zapowiedziane udostępnienie aktualizacji dla GFX 50 i X-Pro2, które miały zostać wydane w tym miesiącu, zostało przełożone w czasie. Producent chce je dokładnie sprawdzić i przetestować, czy także nie zawierają żadnych błędów. Więcej informacji znajdziecie na stronie Fujifilm.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
11
11
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
16
1