Zastanawiasz się nad uaktualnieniem Fujifilm X-T2 do wersji 4.00? Nie rób tego - aktualizacja zawiera błędy

0
Michał Chrzanowski
18 Maj 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Fujifilm postanowiło wycofać ostatnio udostępnioną aktualizację X-T2. Nowe oprogramowanie, które wprowadzało szereg kluczowych funkcji, zawierało także poważne błędy. Jeśli już je zainstalowaliście, oto co musicie zrobić.

Zapowiedziana w połowie kwietnia aktualizacja modelu X-T2 stanowi efekt oczekiwań w zakresie poprawy walorów użytkowych sprzętu Fujifilm oraz wzbogacenia go o szereg ważnych i wcześniej niespotykanych funkcji. W efekcie, po uaktualnieniu oprogramowania, mieliśmy otrzymać zupełnie nowy aparat. Niestety udostępniona w ubiegłym tygodniu najnowsza aktualizacja do wersji 4.00 zawierała także kilka błędów.

- Zwrócono nam uwagę, że jest kilka problemów z niedawno wydaną aktualizacją oprogramowania X-T2 do wersji 4.00. Podjęliśmy zatem trudną decyzję o usunięciu uaktualnienia ze strony internetowej, dopóki nie upewnimy się, że wszystkie problemy zostały całkowicie usunięte. Głęboko przepraszamy za wszelkie niedogodności i rozczarowania - czytamy w opublikowanym przez Fujifilm oświadczeniu.

fot. fujifilmxgfx.com (materiały producenta)

Wymienione usterki obejmują: problemy z konwertowaniem plików RAW wykonanych modelem X-T2 przed wydaniem oprogramowania 4.0, migotanie podglądu na żywo w określonych warunkach oraz rzadką możliwość zawieszenia się aparatu podczas fotografowania.

Producent zidentyfikował te błędy i obecnie pracuje nad ich usunięciem. Najnowsza aktualizacja pozbawiona wyżej wymienionych problemów ma pojawić się w niedalekiej przyszłości. Osoby, które zdążyły już uaktualnić X-T2 powinny zainstalować soft 4.01, która w rzeczywistości jest powrotem do stabilnej wersji 3.0.

Fujifilm ogłosiło również, że zapowiedziane udostępnienie aktualizacji dla GFX 50 i X-Pro2, które miały zostać wydane w tym miesiącu, zostało przełożone w czasie. Producent chce je dokładnie sprawdzić i przetestować, czy także nie zawierają żadnych błędów. Więcej informacji znajdziecie na stronie Fujifilm.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
7
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
2