Zastanawiasz się nad uaktualnieniem Fujifilm X-T2 do wersji 4.00? Nie rób tego - aktualizacja zawiera błędy

0

Autor: Michał Chrzanowski

18 Maj 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Fujifilm postanowiło wycofać ostatnio udostępnioną aktualizację X-T2. Nowe oprogramowanie, które wprowadzało szereg kluczowych funkcji, zawierało także poważne błędy. Jeśli już je zainstalowaliście, oto co musicie zrobić.

Zapowiedziana w połowie kwietnia aktualizacja modelu X-T2 stanowi efekt oczekiwań w zakresie poprawy walorów użytkowych sprzętu Fujifilm oraz wzbogacenia go o szereg ważnych i wcześniej niespotykanych funkcji. W efekcie, po uaktualnieniu oprogramowania, mieliśmy otrzymać zupełnie nowy aparat. Niestety udostępniona w ubiegłym tygodniu najnowsza aktualizacja do wersji 4.00 zawierała także kilka błędów.

- Zwrócono nam uwagę, że jest kilka problemów z niedawno wydaną aktualizacją oprogramowania X-T2 do wersji 4.00. Podjęliśmy zatem trudną decyzję o usunięciu uaktualnienia ze strony internetowej, dopóki nie upewnimy się, że wszystkie problemy zostały całkowicie usunięte. Głęboko przepraszamy za wszelkie niedogodności i rozczarowania - czytamy w opublikowanym przez Fujifilm oświadczeniu.

fot. fujifilmxgfx.com (materiały producenta)

Wymienione usterki obejmują: problemy z konwertowaniem plików RAW wykonanych modelem X-T2 przed wydaniem oprogramowania 4.0, migotanie podglądu na żywo w określonych warunkach oraz rzadką możliwość zawieszenia się aparatu podczas fotografowania.

Producent zidentyfikował te błędy i obecnie pracuje nad ich usunięciem. Najnowsza aktualizacja pozbawiona wyżej wymienionych problemów ma pojawić się w niedalekiej przyszłości. Osoby, które zdążyły już uaktualnić X-T2 powinny zainstalować soft 4.01, która w rzeczywistości jest powrotem do stabilnej wersji 3.0.

Fujifilm ogłosiło również, że zapowiedziane udostępnienie aktualizacji dla GFX 50 i X-Pro2, które miały zostać wydane w tym miesiącu, zostało przełożone w czasie. Producent chce je dokładnie sprawdzić i przetestować, czy także nie zawierają żadnych błędów. Więcej informacji znajdziecie na stronie Fujifilm.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
19
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0
Nikon Z6 II i Z7 II - małe, duże zmiany
Nikon Z6 II i Z7 II - małe, duże zmiany
Słuchając głosu użytkowników, Nikon wzbogaca nowe korpusy o funkcje, których brakowało fotografom w pierwszej generacji bezlusterkowych modeli Z. Czy to jednak...
1
0