Zastanawiasz się nad uaktualnieniem Fujifilm X-T2 do wersji 4.00? Nie rób tego - aktualizacja zawiera błędy

Autor: Michał Chrzanowski

18 Maj 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm postanowiło wycofać ostatnio udostępnioną aktualizację X-T2. Nowe oprogramowanie, które wprowadzało szereg kluczowych funkcji, zawierało także poważne błędy. Jeśli już je zainstalowaliście, oto co musicie zrobić.

Zapowiedziana w połowie kwietnia aktualizacja modelu X-T2 stanowi efekt oczekiwań w zakresie poprawy walorów użytkowych sprzętu Fujifilm oraz wzbogacenia go o szereg ważnych i wcześniej niespotykanych funkcji. W efekcie, po uaktualnieniu oprogramowania, mieliśmy otrzymać zupełnie nowy aparat. Niestety udostępniona w ubiegłym tygodniu najnowsza aktualizacja do wersji 4.00 zawierała także kilka błędów.

- Zwrócono nam uwagę, że jest kilka problemów z niedawno wydaną aktualizacją oprogramowania X-T2 do wersji 4.00. Podjęliśmy zatem trudną decyzję o usunięciu uaktualnienia ze strony internetowej, dopóki nie upewnimy się, że wszystkie problemy zostały całkowicie usunięte. Głęboko przepraszamy za wszelkie niedogodności i rozczarowania - czytamy w opublikowanym przez Fujifilm oświadczeniu.

fot. fujifilmxgfx.com (materiały producenta)

Wymienione usterki obejmują: problemy z konwertowaniem plików RAW wykonanych modelem X-T2 przed wydaniem oprogramowania 4.0, migotanie podglądu na żywo w określonych warunkach oraz rzadką możliwość zawieszenia się aparatu podczas fotografowania.

Producent zidentyfikował te błędy i obecnie pracuje nad ich usunięciem. Najnowsza aktualizacja pozbawiona wyżej wymienionych problemów ma pojawić się w niedalekiej przyszłości. Osoby, które zdążyły już uaktualnić X-T2 powinny zainstalować soft 4.01, która w rzeczywistości jest powrotem do stabilnej wersji 3.0.

Fujifilm ogłosiło również, że zapowiedziane udostępnienie aktualizacji dla GFX 50 i X-Pro2, które miały zostać wydane w tym miesiącu, zostało przełożone w czasie. Producent chce je dokładnie sprawdzić i przetestować, czy także nie zawierają żadnych błędów. Więcej informacji znajdziecie na stronie Fujifilm.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Przyszły rok zapowiada się fascynująco. Według plotek Fujifilm ma szansę na dobre odmienić to, jak postrzegamy aparaty z segmentu APS-C i jeszcze bardziej zatrzeć...
10
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
Najnowsza kamera sportowa GoPro wprowadza wachlarz istotnych aktualizacji. Nowy procesor pozwolił na zwiększenie rozdzielczości, lepszą pracę w słabym świetle, a także...
8
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon zaprezentował pierwszy typowo reporterski korpus bezlusterkowy. Aparat ma ma być nowoczesną alternatywą dla lustrzankowej serii EOS-1D X i pretenduje do miana...
11