Nowy dron DJI jeszcze w tym miesiącu. Czy zobaczymy następcę Mavica z optycznym zoomem?

Autor: Maciej Luśtyk

18 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

DJI Mavic to niewątpliwie najciekawszy dron ostatnich lat. Czy możliwe, że za kilka dni zobaczymy jego kolejną generację? Producent opublikował film zapowiadający premierę nowego urządzenia.

Na rynku dronów trudno obecnie o bardziej uniwersalnego drona niż zaprezentowany jesienią 2016 roku DJI Mavic. Dzięki składanej konstrukcji, bogactwie funkcji, specyfikacji, która zadowoli nawet zawodowców i stosunkowo przystępnej cenie od ponad roku pozostaje jedną z najbardziej atrakcyjnych pozycji na rynku. W dodatku, w związku z porzuceniem produkcji dronów przez GoPro, nie ma obecnie w swoim segmencie praktycznie żadnej realnej konkurencji. Czy możliwe jest więc, by już za kilka dni producent odsłonił przed nami jego następcę?

Możemy tylko przypuszczać. Z udostępnionego przez producenta filmiku promocyjnego wiadomo jednak, że 23 stycznia 2018 roku będziemy mieli do czynienia z premierą nowego produktu - jak sugeruje gra słów w tytule kampanii (Adventure Unfolds), prawdopodobnie składanego drona. Jeśli weźmiemy pod uwagę narrację klipu, w której na pierwszy plan wysuwa się kwestia stosunku rozmiaru do możliwości oraz żywiołów składających się na obraz świata, możemy spodziewać się, że będzie to urządzenie kompaktowe i odporne na niesprzyjające warunki pogodowe.

Kompaktowy Mavic Air czy może dwa różne drony?

 

W internecie już od jakiegoś czasu pojawiają się plotki na tematu drona Mavic Air, który miałby być mniejszą, bardziej kompaktową wersją popularnego drona, jednak funkcjonalnością wyprzedzającą kierowany do amatorów model Spark. Pojawiają się także głosy, że zobaczymy aż dwie nowe wersje drona Mavic - Air oraz Mavic Pro II, będącą prawowitym następcą pierwowzoru.

Za drugim wariantem przemawiać może niedawne obniżenie ceny dronów Mavic i Spark, a także dość zagadkowy konkurs, z którym producent wystartował na swoim Twitterze. Prosi on użytkowników o przesłanie dwóch wersji jednego zdjęcie - jednej w szerokim, a drugiej w wąskim, wykadrowanym planie i oznaczenie ich tagiem #AdventureUnfolds. Czy możliwe więc, że na pokładzie zobaczymy dwa moduły kamer, jak to w zwyczaju mają robić ostatnimi czasy producenci smartfonów? Możliwe też że dron będzie zwyczajnie oferował obiektyw typu zoom, a nie funkcję cyfrowego cropa, jak do tej pory. Jeśli tak, przed średnio-zaawansowanymi użytkownikami dronów otworzą się nowe, ciekawe możliwości.

 

DJI odsłoni karty 23 stycznia

O tym, czy nasze przypuszczenia są słuszne przekonamy się już niebawem, bo we wtorek 23 stycznia 2018. Premiera przewidziana jest na godzinę 16:00 czasu polskiego.

Konferencję na żywo będziecie mogli obejrzeć pod tym linkiem live.dji.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Canon oficjalnie zapowiada nowe premiery w systemie EOS R i zapraszana na wydarzenie online, które odbędzie się w środę, 17 lipca o godz. 11:00.
8
Sony ZV-E10 II - aparat dla vlogerów z dużymi usprawnieniami (i wyższą ceną)
Sony ZV-E10 II - aparat dla vlogerów z dużymi usprawnieniami (i wyższą ceną)
Sony prezentuje drugą generację aparatu, który w przystępnej cenie oferować ma dużo możliwości osobom zainteresowany nagrywaniem filmów do internetu. Nowy ZV-E10 II to m.in. lepsza...
7
Pixii Max - alternatywa dla Leiki po raz pierwszy z pełną klatką
Pixii Max - alternatywa dla Leiki po raz pierwszy z pełną klatką
Pixii prezentuje swój najnowszy aparat dalmierzowy. Model Max jako pierwszy w serii prowadza matrycę pełnoklatkową, stając się pełnoprawnym rywalem dla aparatów Leica.
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)