DJI Mavic Pro Platinum - nowa odsłona kompaktowego drona

Autor: Michał Chrzanowski

6 Wrzesień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Firma DJI zaprezentowała najnowszą odsłonę kompaktowego drona Mavic. Nowa model w wersji Platinum to odświeżony design, pojemniejsza bateria i cichsza praca śmigieł.

Mavic Pro Platinum to odświeżona wersja zaprezentowanego w połowie ubiegłego roku jednego z bardziej kompaktowych dronów firmy DJI, który został zaprojektowany z myślą o podróżnikach, entuzjastach fotografowania i filmowania z przestworzy oraz wszelkich miłośników sportów ekstremalnych. Jak obiecuje producent, nowy Mavic Pro Platinum to konstrukcja, która zapewnia jeszcze lepszą wydajność niż podstawowa wersja drona.

Lepsza bateria, cichszy lot

Nowa odsłona drona Mavic nie zmieniła swoich rozmiarów, co akurat należy uznać za zaletę. Po złożeniu mierzy jedynie 83 x 83 x 198 mm, co oznacza, że bez problemu zmieścimy go do plecaka. Zmienił się natomiast design - obudowa w kolorze platyny może się podobać. Jednak użytkownicy - poza odświeżonym wyglądem - bardziej docenią nowy akumulator. Ten ma być o 11% wydajniejszy od poprzednika, co oznacza, że lot powinien zostać wydłużony do 30 minut. Ponadto nowa wersja drona ma być także aż o 60% cichsza, dzięki czemu uciążliwy hałas podczas lotu ma być mniej słyszalny. W efekcie fotografowanie lub filmowanie powinno być bardziej dyskretne.

Ponadto otrzymujemy system wykrywania i omijania przeszkód, a także funkcję śledzenia obiektów. Oprócz tego, Mavic Pro Platinum - podobnie jak starszy brat - oferuje szereg zaprogramowanych ruchów, takich jak orbitowanie, czy ujęcie eagle-eye, a także funkcję bezpiecznego powrotu do miejsca startu, w przypadku rozładowania baterii czy utraty łączności z kontrolerem. Jego maksymalna prędkość to z kolei 65 km/h, dzięki czemu dobrze sprawdzi się także podczas filmowania sportów i szybko poruszających się obiektów.

Reszta specyfikacji bez zmian

Na pokładzie znajdziemy 3-osiowy gimbal z 12-milionową matrycą o rozmiarze 1/2.3 cala, która pozwoli nam na rejestrację filmów 4K, w zakresie ISO 100-3200, z maksymalną prędkością 30 kl./s oraz z prędkością 60 kl./s w jakości Full HD. Otrzymujemy także możliwość nagrywania materiałów w zwolnionym tempie, z prędkością 120 kl./s w jakości HD 720 p. Za optykę odpowiada z kolei obiektyw o ekwiwalencie 28 mm ze światłem f/2.2. Co ciekawe, kamerę będziemy mogli obrócić do pionu, a w przypadku wykonywania zdjęć, będziemy mogli skorzystać także z formatu RAW. Minimalna odległość ostrzenia to z kolei tylko 50 cm.

DJI Mavic Pro w wersji Platinum jest już dostępny w przedsprzedaży. Za drona zapłacimy 1100 dolarów, czyli o 300 dolarów więcej niż za podstawową jednostkę.

Więcej informacji o tym, jak również o innych modelach producenta znajdziecie na stornie www.dji.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Grudniowe promocje Canon w sklepie Fotoforma.pl
Grudniowe promocje Canon w sklepie Fotoforma.pl
Sklep Fotoforma.pl Pro Partner Canon informuje o szeregu promocji na wybrane aparaty i obiektywy i akcesoria. Wybierz produkty świadomie u autoryzowanego i jednego z największych...
7
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)