Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Szumy w astrofotografii nie dają Wam spać? Zainteresuje Was ten przerobiony Nikon

1

Autor: Maciej Luśtyk

12 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Z racji konieczności korzystania z wysokich czułości, astrofotografie wykonywane zwykłymi aparatami obarczone są widocznym szumem. Jeśli przez to nie możecie spać spokojnie, z pewnością zainteresuje was PrimaLuceLab D5500a Cooled.

Astrofotografia to jedna z najtrudniejszych dziedzin fotografii, wymagająca dobrego przygotowania sprzętowego i teoretycznego. Jedną z głównych przeszkód w uzyskaniu wysokiej jakości zdjęć przy wykorzystaniu w tym celu zwykłych aparatów są szumy pojawiające się przy wysokich wartościach ISO i długich czasach naświetlania. Zwykle trzeba z nimi walczyć w postprodukcji, ale jeśli ktoś jest astrofotograficznym purystą, a nie stać go na zakup dedykowanych konstrukcji typu Nikon D810a, z pewnością zainteresuje się przeróbką modelu D5500 autorstwa firmy PrimaLuceLab.

Co jest w nim tak wyjątkowego? Przede wszystkim przymocowany do tylnej ścianki aparatu pokaźny system chłodzenia sensora, który zapobiec ma powstawaniu wspomnianych wyżej szumów. Dzięki wygodnemu interfejsowi możemy kontrolować temperaturę do jakiej chcemy schłodzić matrycę, a także regulować działanie systemu odprowadzania wilgoci, która może pojawić się podczas procesu chłodzenia.

Dodatkowo, matrycę aparatu wyposażono w nowy, czuły na światło podczerwone filtr, dzięki któremu na zdjęciach właściwie zostać ma odwzorowana kolorystyka mgławic emisyjnych. Otrzymujemy także adapter pozwalający na podłączenie aparatu do zewnętrznego źródła zasilania.

Zdjęcie porównawcze wykonane przy włączonym i wyłączonym systemie chłodzenia robi wrażenie. Niestety za takie efekty przyjdzie nam sporo zapłacić - aż 2 190 euro. Warto wspomnieć, że za body zwykłego Nikona D5500 zapłacimy 1/3 tej ceny.

Ale czego się nie robi dla jakości..

Więcej informacji znajdziecie pod adresem primalucelab.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm pragnie wejść na rynek specjalistycznej fotografii średnioformatowej. Nowy model GFX100 IR pozwoli na wykonywanie zdjęć w podczerwieni nawet w rozdzielczości...
6
0
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)