Garmin VIRB i VIRB Elite - konkurencja dla GoPro

Na rynku kamerek sportowych pojawił się nowy, poważny gracz. Firma Garmin, znana do tej pory głównie z produkcji odbiorników GPS, zaprezentowała kamerki VIRB oraz VIRB Elite. Nagrywają w rozdzielczości 1080p, mają wodoodporną obudowę i 1,4-calowy ekran. Wersja Elite ma dodatkowo łączność Wi-Fi i GPS.

Firma Garmin to uznany producent odbiorników GPS, wyposażenia łodzi i samolotów. Firma jest obecna na rynku sportowym za sprawą zaawansowanych komputerków treningowych, pulsometrów i liczników rowerowych. Teraz poszerzyła swoją ofertę o kamerki sportowe VIRB i VIRB Elite.


Kamerki Garmin VIRB oferują rozdzielczość 1080p i 16-megapikselowe zdjęcia. Urządzenie ma 1,4-calowy ekran, potrafi rejestrować zdjęcia poklatkowe i zdjęcia seryjne z prędkością 6 kl/s. Kamerki VIRB mają odporną na wodę obudowę, która wytrzymuje zanurzenie na głębokość jednego metra. Wśród opcjonalnych akcesoriów można znaleźć obudowę podwodną, a także kilkanaście rodzajów mocowań. Garmin VIRB ma slot kart microSD, a także bezprzewodowy interfejs ANT+ znany użytkownikom innych urządzeń Garmin.


Wersja Elite ma dodatkowo łączność Wi-Fi, odbiornik GPS, wysokościomierz i czujnik przyspieszenia. Dodatkowo VIRB Elite została wyposażona w tryb "Ski Mode", który sam rozpoznaje, czy użytkownik zjeżdża z góry czy wjeżdża wyciągiem i jedynie w tym pierwszym przypadku uruchamia nagrywanie.

Kamerka Garmin VIRB kosztuje 300 dolarów, a wersja VIRB Elite 400 dolarów. Urządzenia trafią do sklepów we wrześniu.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1