Garmin VIRB i VIRB Elite - konkurencja dla GoPro

Na rynku kamerek sportowych pojawił się nowy, poważny gracz. Firma Garmin, znana do tej pory głównie z produkcji odbiorników GPS, zaprezentowała kamerki VIRB oraz VIRB Elite. Nagrywają w rozdzielczości 1080p, mają wodoodporną obudowę i 1,4-calowy ekran. Wersja Elite ma dodatkowo łączność Wi-Fi i GPS.

Firma Garmin to uznany producent odbiorników GPS, wyposażenia łodzi i samolotów. Firma jest obecna na rynku sportowym za sprawą zaawansowanych komputerków treningowych, pulsometrów i liczników rowerowych. Teraz poszerzyła swoją ofertę o kamerki sportowe VIRB i VIRB Elite.


Kamerki Garmin VIRB oferują rozdzielczość 1080p i 16-megapikselowe zdjęcia. Urządzenie ma 1,4-calowy ekran, potrafi rejestrować zdjęcia poklatkowe i zdjęcia seryjne z prędkością 6 kl/s. Kamerki VIRB mają odporną na wodę obudowę, która wytrzymuje zanurzenie na głębokość jednego metra. Wśród opcjonalnych akcesoriów można znaleźć obudowę podwodną, a także kilkanaście rodzajów mocowań. Garmin VIRB ma slot kart microSD, a także bezprzewodowy interfejs ANT+ znany użytkownikom innych urządzeń Garmin.


Wersja Elite ma dodatkowo łączność Wi-Fi, odbiornik GPS, wysokościomierz i czujnik przyspieszenia. Dodatkowo VIRB Elite została wyposażona w tryb "Ski Mode", który sam rozpoznaje, czy użytkownik zjeżdża z góry czy wjeżdża wyciągiem i jedynie w tym pierwszym przypadku uruchamia nagrywanie.

Kamerka Garmin VIRB kosztuje 300 dolarów, a wersja VIRB Elite 400 dolarów. Urządzenia trafią do sklepów we wrześniu.
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1