Garmin VIRB i VIRB Elite - konkurencja dla GoPro

Na rynku kamerek sportowych pojawił się nowy, poważny gracz. Firma Garmin, znana do tej pory głównie z produkcji odbiorników GPS, zaprezentowała kamerki VIRB oraz VIRB Elite. Nagrywają w rozdzielczości 1080p, mają wodoodporną obudowę i 1,4-calowy ekran. Wersja Elite ma dodatkowo łączność Wi-Fi i GPS.

Firma Garmin to uznany producent odbiorników GPS, wyposażenia łodzi i samolotów. Firma jest obecna na rynku sportowym za sprawą zaawansowanych komputerków treningowych, pulsometrów i liczników rowerowych. Teraz poszerzyła swoją ofertę o kamerki sportowe VIRB i VIRB Elite.


Kamerki Garmin VIRB oferują rozdzielczość 1080p i 16-megapikselowe zdjęcia. Urządzenie ma 1,4-calowy ekran, potrafi rejestrować zdjęcia poklatkowe i zdjęcia seryjne z prędkością 6 kl/s. Kamerki VIRB mają odporną na wodę obudowę, która wytrzymuje zanurzenie na głębokość jednego metra. Wśród opcjonalnych akcesoriów można znaleźć obudowę podwodną, a także kilkanaście rodzajów mocowań. Garmin VIRB ma slot kart microSD, a także bezprzewodowy interfejs ANT+ znany użytkownikom innych urządzeń Garmin.


Wersja Elite ma dodatkowo łączność Wi-Fi, odbiornik GPS, wysokościomierz i czujnik przyspieszenia. Dodatkowo VIRB Elite została wyposażona w tryb "Ski Mode", który sam rozpoznaje, czy użytkownik zjeżdża z góry czy wjeżdża wyciągiem i jedynie w tym pierwszym przypadku uruchamia nagrywanie.

Kamerka Garmin VIRB kosztuje 300 dolarów, a wersja VIRB Elite 400 dolarów. Urządzenia trafią do sklepów we wrześniu.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0