Garmin VIRB i VIRB Elite - konkurencja dla GoPro

Na rynku kamerek sportowych pojawił się nowy, poważny gracz. Firma Garmin, znana do tej pory głównie z produkcji odbiorników GPS, zaprezentowała kamerki VIRB oraz VIRB Elite. Nagrywają w rozdzielczości 1080p, mają wodoodporną obudowę i 1,4-calowy ekran. Wersja Elite ma dodatkowo łączność Wi-Fi i GPS.

Firma Garmin to uznany producent odbiorników GPS, wyposażenia łodzi i samolotów. Firma jest obecna na rynku sportowym za sprawą zaawansowanych komputerków treningowych, pulsometrów i liczników rowerowych. Teraz poszerzyła swoją ofertę o kamerki sportowe VIRB i VIRB Elite.


Kamerki Garmin VIRB oferują rozdzielczość 1080p i 16-megapikselowe zdjęcia. Urządzenie ma 1,4-calowy ekran, potrafi rejestrować zdjęcia poklatkowe i zdjęcia seryjne z prędkością 6 kl/s. Kamerki VIRB mają odporną na wodę obudowę, która wytrzymuje zanurzenie na głębokość jednego metra. Wśród opcjonalnych akcesoriów można znaleźć obudowę podwodną, a także kilkanaście rodzajów mocowań. Garmin VIRB ma slot kart microSD, a także bezprzewodowy interfejs ANT+ znany użytkownikom innych urządzeń Garmin.


Wersja Elite ma dodatkowo łączność Wi-Fi, odbiornik GPS, wysokościomierz i czujnik przyspieszenia. Dodatkowo VIRB Elite została wyposażona w tryb "Ski Mode", który sam rozpoznaje, czy użytkownik zjeżdża z góry czy wjeżdża wyciągiem i jedynie w tym pierwszym przypadku uruchamia nagrywanie.

Kamerka Garmin VIRB kosztuje 300 dolarów, a wersja VIRB Elite 400 dolarów. Urządzenia trafią do sklepów we wrześniu.
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13