Spotkanie Steve'a Jobsa z Renem Ng i "trzy rzeczy, które Lytro chciałoby zrobić z Apple"

W opublikowanej niedawno książce Adama Lashinsky'ego "Inside Apple" znalazła się informacja o spotkaniu Steve'a Jobsa z założycielem Lytro Renem Ng. Panowie mieli rozmawiać o możliwościach jakie daje nowa technologia, a Jobs poprosił Ng o przygotowanie listy "trzech rzeczy, które Lytro chciałoby zrobić z Apple".

W biografii Steve'a Jobsa napisanej przez Waltera Isaacsona można przeczytać, że szef Apple chciał "wynaleźć na nowo" trzy rzeczy: telewizję, podręczniki i fotografię. Popularność jaką zdobył iPhone jako urządzenie do rejestrowania, obróbki i dzielenia się zdjęciami najwyraźniej nie zaspokoiła ambicji Jobsa. Adam Lashinsky w książce "Inside Apple" wspomina o spotkaniu szefa Apple'a z założycielem Lytro Renem Ng. Panowie mieli rozmawiać o możliwościach jakie daje nowa technologia, a Jobs poprosił Ng o przygotowanie listy "trzech rzeczy, które Lytro chciałoby zrobić z Apple". Niewykluczone więc, że obydwie firmy podjęły współpracę i w przyszłości {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=13704;technologie Lytro zagoszczą w produktach Apple. Tym bardziej, że spojrzenie obydwu firm na robienie zdjęć jest bardzo podobne. Żadna z nich nie skupia się na tradycyjnej, "poważnej" fotografii, a jedynie na zrewolucjonizowaniu amatorskiego "pstrykania zdjęć" - tak by było, zabawne, zajmujące i przyjazne, a efektami można się było łatwo dzielić z przyjaciółmi.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4