Spotkanie Steve'a Jobsa z Renem Ng i "trzy rzeczy, które Lytro chciałoby zrobić z Apple"

W opublikowanej niedawno książce Adama Lashinsky'ego "Inside Apple" znalazła się informacja o spotkaniu Steve'a Jobsa z założycielem Lytro Renem Ng. Panowie mieli rozmawiać o możliwościach jakie daje nowa technologia, a Jobs poprosił Ng o przygotowanie listy "trzech rzeczy, które Lytro chciałoby zrobić z Apple".

W biografii Steve'a Jobsa napisanej przez Waltera Isaacsona można przeczytać, że szef Apple chciał "wynaleźć na nowo" trzy rzeczy: telewizję, podręczniki i fotografię. Popularność jaką zdobył iPhone jako urządzenie do rejestrowania, obróbki i dzielenia się zdjęciami najwyraźniej nie zaspokoiła ambicji Jobsa. Adam Lashinsky w książce "Inside Apple" wspomina o spotkaniu szefa Apple'a z założycielem Lytro Renem Ng. Panowie mieli rozmawiać o możliwościach jakie daje nowa technologia, a Jobs poprosił Ng o przygotowanie listy "trzech rzeczy, które Lytro chciałoby zrobić z Apple". Niewykluczone więc, że obydwie firmy podjęły współpracę i w przyszłości {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=13704;technologie Lytro zagoszczą w produktach Apple. Tym bardziej, że spojrzenie obydwu firm na robienie zdjęć jest bardzo podobne. Żadna z nich nie skupia się na tradycyjnej, "poważnej" fotografii, a jedynie na zrewolucjonizowaniu amatorskiego "pstrykania zdjęć" - tak by było, zabawne, zajmujące i przyjazne, a efektami można się było łatwo dzielić z przyjaciółmi.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0