Spotkanie Steve'a Jobsa z Renem Ng i "trzy rzeczy, które Lytro chciałoby zrobić z Apple"

W opublikowanej niedawno książce Adama Lashinsky'ego "Inside Apple" znalazła się informacja o spotkaniu Steve'a Jobsa z założycielem Lytro Renem Ng. Panowie mieli rozmawiać o możliwościach jakie daje nowa technologia, a Jobs poprosił Ng o przygotowanie listy "trzech rzeczy, które Lytro chciałoby zrobić z Apple".

W biografii Steve'a Jobsa napisanej przez Waltera Isaacsona można przeczytać, że szef Apple chciał "wynaleźć na nowo" trzy rzeczy: telewizję, podręczniki i fotografię. Popularność jaką zdobył iPhone jako urządzenie do rejestrowania, obróbki i dzielenia się zdjęciami najwyraźniej nie zaspokoiła ambicji Jobsa. Adam Lashinsky w książce "Inside Apple" wspomina o spotkaniu szefa Apple'a z założycielem Lytro Renem Ng. Panowie mieli rozmawiać o możliwościach jakie daje nowa technologia, a Jobs poprosił Ng o przygotowanie listy "trzech rzeczy, które Lytro chciałoby zrobić z Apple". Niewykluczone więc, że obydwie firmy podjęły współpracę i w przyszłości {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=13704;technologie Lytro zagoszczą w produktach Apple. Tym bardziej, że spojrzenie obydwu firm na robienie zdjęć jest bardzo podobne. Żadna z nich nie skupia się na tradycyjnej, "poważnej" fotografii, a jedynie na zrewolucjonizowaniu amatorskiego "pstrykania zdjęć" - tak by było, zabawne, zajmujące i przyjazne, a efektami można się było łatwo dzielić z przyjaciółmi.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18