Spotkanie Steve'a Jobsa z Renem Ng i "trzy rzeczy, które Lytro chciałoby zrobić z Apple"

W opublikowanej niedawno książce Adama Lashinsky'ego "Inside Apple" znalazła się informacja o spotkaniu Steve'a Jobsa z założycielem Lytro Renem Ng. Panowie mieli rozmawiać o możliwościach jakie daje nowa technologia, a Jobs poprosił Ng o przygotowanie listy "trzech rzeczy, które Lytro chciałoby zrobić z Apple".

W biografii Steve'a Jobsa napisanej przez Waltera Isaacsona można przeczytać, że szef Apple chciał "wynaleźć na nowo" trzy rzeczy: telewizję, podręczniki i fotografię. Popularność jaką zdobył iPhone jako urządzenie do rejestrowania, obróbki i dzielenia się zdjęciami najwyraźniej nie zaspokoiła ambicji Jobsa. Adam Lashinsky w książce "Inside Apple" wspomina o spotkaniu szefa Apple'a z założycielem Lytro Renem Ng. Panowie mieli rozmawiać o możliwościach jakie daje nowa technologia, a Jobs poprosił Ng o przygotowanie listy "trzech rzeczy, które Lytro chciałoby zrobić z Apple". Niewykluczone więc, że obydwie firmy podjęły współpracę i w przyszłości {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=13704;technologie Lytro zagoszczą w produktach Apple. Tym bardziej, że spojrzenie obydwu firm na robienie zdjęć jest bardzo podobne. Żadna z nich nie skupia się na tradycyjnej, "poważnej" fotografii, a jedynie na zrewolucjonizowaniu amatorskiego "pstrykania zdjęć" - tak by było, zabawne, zajmujące i przyjazne, a efektami można się było łatwo dzielić z przyjaciółmi.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13