Nikon D5100 i D7000 - nowy firmware

Koncern Nikon zaktualizował oprogramowanie wewnętrzne dwóch lustrzanek - D5100 i 7000. Pełną listę wprowadzonych zmian publikujemy w dalszej części wiadomości.

Firmware 1.01 do modelu Nikon D5100 wprowadza następujące zmiany (cytat za producentem):
  • Rozwiązano problem z rozpoznawaniem niektórych kart pamięci.
  • Po wybraniu z menu retuszowania koloru selektywnego w przypadku zdjęcia zrobionego po ustawieniu jakości zdjęcia NEF (RAW)+JPEG i wielkości zdjęcia M lub S kolor krawędzi zdjęcia mógł nie zostać zmieniony. Ten problem został usunięty.
  • Po wybraniu w ustawieniu Pomiar ekspozycji opcji Matrycowy pomiar ekspozycji, trybu ekspozycji M (manualny) i różnicy ekspozycji HDR Automatyczna ustawiana różnica ekspozycji była blokowana na wartości będącej odpowiednikiem 2 EV. Zachowanie to zostało zmienione, aby umożliwić automatyczne dostosowywanie różnicy ekspozycji zależnie od warunków fotografowania.
Szczegóły na temat tej aktualizacji można znaleźć na {LNK|https://nikoneurope-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/50707;stronie producenta. Aktualizacja firmware modelu D7000 (A - 1.02, B - 1.03) wprowadza następujące zmiany:
  • Rozwiązano problem z rozpoznawaniem niektórych kart pamięci.
  • Po zmianie ustawienia pokrętła trybu pracy z U1 na U2 albo na inny tryb fotografowania lub po zmianie ustawienia z innego trybu fotografowania na U1 albo U2, gdy zasilanie było wyłączone lub gdy był wyłączony pomiar ekspozycji (Autowyłączenie pomiaru ekspozycji) występowały opisane poniżej błędy. Błędy te zostały rozwiązane.- Czasami tworzony był nowy folder pomimo tego, że istniejący folder nie zawierał jeszcze 999 plików oraz że żaden z plików nie miał numeru "9999".- Liczba pozostałych zdjęć mogła nie być wyświetlana tak, jak wybrano to w ustawieniach.
  • - Ustawienie roli karty w gnieździe 2 mogło być przełączane między wartościami Przepełnienie, Kopia zapasowa i RAW port 1 - JPEG port 2.Rozwiązano błąd powodujący, że informacje o akumulatorze/baterii widoczne w menu ustawień wskazywały czasem wystarczający poziom naładowania, nawet gdy poziom naładowania baterii typu AA lub akumulatora MB-D11 był niski.
  • Rozwiązano błąd powodujący, że niektóre zdjęcia zapisywane podczas odtwarzania filmu nie były wyświetlane poprawnie.
  • Rozwiązano błąd powodujący niekiedy nieprawidłowe działanie powiększania lub pomniejszania, gdy przycisk powiększania w trybie odtwarzania lub przycisk pomniejszania w trybie odtwarzania był naciskany po uruchomieniu podglądu na żywo.
  • Komunikat wyświetlany po sformatowaniu pamięci wewnętrznej przekaźnika bezprzewodowego WT-4 za pomocą opcji Sformatuj pamięć przekaźnika dostępnej w podmenu Ustawienia urządzenia w menu ustawień Przekaźnik bezprzewodowy został zmieniony z Gotowe na Sformatowano pamięć wbudowaną.
Po więcej na ten temat odsyłamy na stronę Nikona.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13