Nikon D5100 i D7000 - nowy firmware

Koncern Nikon zaktualizował oprogramowanie wewnętrzne dwóch lustrzanek - D5100 i 7000. Pełną listę wprowadzonych zmian publikujemy w dalszej części wiadomości.

Firmware 1.01 do modelu Nikon D5100 wprowadza następujące zmiany (cytat za producentem):
  • Rozwiązano problem z rozpoznawaniem niektórych kart pamięci.
  • Po wybraniu z menu retuszowania koloru selektywnego w przypadku zdjęcia zrobionego po ustawieniu jakości zdjęcia NEF (RAW)+JPEG i wielkości zdjęcia M lub S kolor krawędzi zdjęcia mógł nie zostać zmieniony. Ten problem został usunięty.
  • Po wybraniu w ustawieniu Pomiar ekspozycji opcji Matrycowy pomiar ekspozycji, trybu ekspozycji M (manualny) i różnicy ekspozycji HDR Automatyczna ustawiana różnica ekspozycji była blokowana na wartości będącej odpowiednikiem 2 EV. Zachowanie to zostało zmienione, aby umożliwić automatyczne dostosowywanie różnicy ekspozycji zależnie od warunków fotografowania.
Szczegóły na temat tej aktualizacji można znaleźć na {LNK|https://nikoneurope-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/50707;stronie producenta. Aktualizacja firmware modelu D7000 (A - 1.02, B - 1.03) wprowadza następujące zmiany:
  • Rozwiązano problem z rozpoznawaniem niektórych kart pamięci.
  • Po zmianie ustawienia pokrętła trybu pracy z U1 na U2 albo na inny tryb fotografowania lub po zmianie ustawienia z innego trybu fotografowania na U1 albo U2, gdy zasilanie było wyłączone lub gdy był wyłączony pomiar ekspozycji (Autowyłączenie pomiaru ekspozycji) występowały opisane poniżej błędy. Błędy te zostały rozwiązane.- Czasami tworzony był nowy folder pomimo tego, że istniejący folder nie zawierał jeszcze 999 plików oraz że żaden z plików nie miał numeru "9999".- Liczba pozostałych zdjęć mogła nie być wyświetlana tak, jak wybrano to w ustawieniach.
  • - Ustawienie roli karty w gnieździe 2 mogło być przełączane między wartościami Przepełnienie, Kopia zapasowa i RAW port 1 - JPEG port 2.Rozwiązano błąd powodujący, że informacje o akumulatorze/baterii widoczne w menu ustawień wskazywały czasem wystarczający poziom naładowania, nawet gdy poziom naładowania baterii typu AA lub akumulatora MB-D11 był niski.
  • Rozwiązano błąd powodujący, że niektóre zdjęcia zapisywane podczas odtwarzania filmu nie były wyświetlane poprawnie.
  • Rozwiązano błąd powodujący niekiedy nieprawidłowe działanie powiększania lub pomniejszania, gdy przycisk powiększania w trybie odtwarzania lub przycisk pomniejszania w trybie odtwarzania był naciskany po uruchomieniu podglądu na żywo.
  • Komunikat wyświetlany po sformatowaniu pamięci wewnętrznej przekaźnika bezprzewodowego WT-4 za pomocą opcji Sformatuj pamięć przekaźnika dostępnej w podmenu Ustawienia urządzenia w menu ustawień Przekaźnik bezprzewodowy został zmieniony z Gotowe na Sformatowano pamięć wbudowaną.
Po więcej na ten temat odsyłamy na stronę Nikona.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1