Kodak Easyshare M590

Firma Kodak zaprezentowała nowy elegancki kompakt Easyshare M590. Producent chwali się, że to najcieńszy aparat cyfrowy z obiektywem o 5-krotnym zoomie optycznym. Poza tym M590 został wyposażony w 14-megapikselową matrycę, 2,7-calowy ekran LCD i możliwość kręcenia filmów HD.
Kodak Easyshare M590

Kodak Easyshare M590 to prosty, niezbyt drogi i jednocześnie dość ciekawie zaprojektowany cyfrowy kompakt. Producent chwali się, że to najcieńszy aparat z obiektywem o 5-krotnym zoome optycznym. Niestety, zakres ogniskowych nie zachwyca - zaczyna się na 35, a kończy na 175 milimetrach, brakuje więc szerokiego kąta. Aparat ma na pokładzie 14-megapikselową matrycę CCD, mechanizm stabilizacji obrazu oraz 2,7-calowy ekran LCD. Easyshare M590 potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości HD 720p, a wszystkie dane trafiają na karty microSD/microSDHC. Oczywiście w kieszonkowym Kodaku nie mogło zabraknąć guzika {ITL|Share, który umożliwia szybkie i łatwe wysyłanie zdjęć i filmów na portale społecznościowe. Aparat ma kosztować w USA około 200 dolarów, będzie dostępny od września. Polskiej ceny ani terminu dostępności jeszcze nie znamy.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1