Wspólna linia papierów firm Hahnemühle i Harman

Autor: Michal Grzegorczyk

24 Maj 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Dwie uznane w świecie cyfrowego druku fotograficznego firmy - Harman i Hahnemühle - zaprezentowały wspólną linię podłoży do artystycznego druku atramentowego. Rodzina "HARMAN Professional Inkjet by Hahnemühle" będzie się składać z sześciu papierów i płótna.

Rodzina podłoży do artystycznego druku atramentowego "HARMAN Professional Inkjet by Hahnemühle" to efekt połączenia sił dwóch uznanych na tym rynku marek: HARMAN technology i Hahnemühle FineArt. W jej skład wchodzi sześć papierów (w tym dwa z barytowanymi włóknami, naśladujące tradycyjne papiery barytowe) oraz płótno. W nowej rodzinie znajdzie się przekrój różnych odmian papierów: od błyszczących po matowe, o różnej strukturze i odcieniach.

Poniżej przytaczamy informację prasową firmy Medikon, polskiego dystrybutora:

DWIE LEGENDY. JEDEN PAPIER.

{ITL|Hahnemühle i HARMAN PHOTO zaprezentował nową gamę papierów fotograficznych do druku atramentowego typu fine art. Dwie najbardziej sztandarowe marki w cyfrowym druku fotograficznym, HARMAN technology i Hahnemühle FineArt połączyły siły by stworzyć najlepsze podłoża w zakresie artystycznego druku atramentowego, pokazując je po raz pierwszy na wystawie PMA w końcu lutego.

Rodzina "HARMAN Professional Inkjet by Hahnemühle" będzie się składać z sześciu papierów artystycznych plus płótno, z zakresem wykończenia powierzchni od błyszczącej do matowej, o różnej strukturze i odcieniach. Dwa z tych nowych papierów są prawdziwymi włóknami barytowanymi, zapewniającymi niezrównane własności archiwalne o wyglądzie i wrażeniu naśladującym tradycyjne barytowe papiery światłoczułe.

Norbert Klinke, Dyrektor ds Sprzedaży i Marketingu firmy Hahnemühle skomentował: "W HARMANie znaleźliśmy idealnego partnera, do stworzenia nowej klasy mediów do drukarek atramentowych. Ich wiedza w dziedzinie wytwarzania obrazów pochodząca z produkcji fotograficznych papierów czarno-białych ILFORD PHOTO przez ponad wiek, zapewniła fantastyczne fundamenty przy naszym własnym dziedzictwie i biegłości do wytworzenia prawdziwie nadzwyczajnego papieru."

HARMAN technology jest firmą kryjącą się za kultową rodziną ILFORD PHOTO, czarno-białych produktów fotograficznych. Niezrównane umiejętności HARMANa w dziedzinie nanoszenia warstw i technologii uzupełniono dziedzictwem Hahnemühle w rozwoju szerokiego zakresu strukturalnych papierów artystycznych dla rynku fotografii cyfrowej.

Steven Brierley, Dyrektor ds Marketingu w HARMAN technology skomentował: "Ta nowa rodzina mediów dla drukarek atramentowych nie tylko reprezentuje nowy standart w rozwoju atramentowego druku fotograficznego, ale jest też fantastyczną mieszanką dwóch niepowtarzalnych fotograficznych dziedzictw."

Te papiery opracowane są dla zaspokojenia potrzeb rynku profesjonalnej fotografii artystycznej, ale oczekuje się również, że w znaczącym stopniu pokryją zapotrzebowanie entuzjastów fotografii.

Pierwszy raz papiery HARMAN Professional Inkjet by Hahnemühle było można zobaczyć na wystawie PMA 21. lutego w Anaheim Convention Centre, Southern California.

Dystrybutorem produktów Harman by Hahnemühle w Polsce jest Medikon Polska Sp. z o.o., będąca wyłącznym przedstawicielem firm Harman i Ilford na terenie kraju.

Z pełną ofertą i szczegółowymi informacjami o papierach można zapoznać się na stronie WWW.sklep.medikon.p

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Mac Pro i Mac Studio oraz MacBook Air 15,3”  - nowe komputery Apple podnoszą poprzeczkę wydajności i mobilności
Mac Pro i Mac Studio oraz MacBook Air 15,3” - nowe komputery Apple podnoszą poprzeczkę wydajności...
Apple przedstawia M2 Ultra - nową generację procesora i wprowadza do oferty trzy nowe komputery: stacje robocze Mac Pro i Mac Studio oraz nowy laptop MacBooka Air z 15,3-calowym wyświetlaczem
1
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda to seria wyprawowych plecaków fotograficznych dla najbardziej wymagających użytkowników. W sezonie 2023 firma wprowadza szereg nowości, wśród których znajdziecie nowe modele plecaków,...
42
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn wprowadza do sprzedaży baterie z nowej linii Ultimate, będące najwydajniejszymi na rynku zamiennikami akumulatorów LP-E6NH, EN-EL15C, NP-W235 oraz BLX-1. Nowe baterie...
4
Powiązane artykuły