Fujifilm QuickLoad - koniec produkcji

Jedynie do kwietnia przyszłego roku firma Fujifilm zamierza produkować filmy typu QuickLoad. Powód tej decyzji jest prozaiczny - zapotrzebowanie na takie materiały spadło do bardzo niskiego poziomu. Zapasy zgromadzone w magazynach wystarczą na rok.

Fujifilm QuickLoad to kolejna ofiara ekspansji technologii cyfrowej w fotografii. W związku z nikłym zainteresowaniem tym materiałem japoński koncern poinformował, że w kwietniu przyszłego roku zaprzestanie jego produkcji. Dotyczy to następujących filmów: Pro 160S, Provia 100F, Velvia 100 i Velvia 50. Zapasy zgromadzone w magazynach wystarczą jeszcze na rok dostaw do (nielicznych) odbiorców.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8