Joby Gorillacam - większe możliwości fotograficzne iPhone'a

Firma Joby poszła za ciosem i po tym jak zaprezentowała mały statyw z serii Gorillapod dla telefonów komórkowych, teraz przygotowała aplikację rozszerzającą fotograficzne możliwości iPhone'a. Program Gorillacam pozwala na fotografowanie z samowyzwalaczem, interwałometrem, użycie zdjęć seryjnych, siatki ułatwiającej kompozycję i elektronicznej poziomicy. Aplikacja jest darmowa.
Kilkanaście tygodni temu prezentowaliśmy najmniejszy statyw firmy Joby z serii Gorillapod. {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=9699;Gorillamobile współpracuje z telefonami komórkowymi, w tym z iPhonem 3G/3GS. Firma poszła za ciosem i przygotowała aplikację znacznie rozszerzającą możliwości aparatu w telefonie Apple'a.


Gorillamobile pozwala na fotografowanie w trybie seryjnym (1,6 kl/s) i burst (3 klatki po jednym wyzwoleniu migawki). Użytkownik może też skorzystać z elektronicznej poziomicy, siatki ułatwiającej kadrowanie, samowyzwalacza i interwałometru. Kolejną nową funkcją jest Press Anywhere, dzięki której wyzwolenie migawki następuje po dotknięciu jakiegokolwiek miejsca na ekranie iPhone'a. Program jest darmowy, można go pobrać z App Store'a.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4