Joby Gorillacam - większe możliwości fotograficzne iPhone'a

Firma Joby poszła za ciosem i po tym jak zaprezentowała mały statyw z serii Gorillapod dla telefonów komórkowych, teraz przygotowała aplikację rozszerzającą fotograficzne możliwości iPhone'a. Program Gorillacam pozwala na fotografowanie z samowyzwalaczem, interwałometrem, użycie zdjęć seryjnych, siatki ułatwiającej kompozycję i elektronicznej poziomicy. Aplikacja jest darmowa.
Kilkanaście tygodni temu prezentowaliśmy najmniejszy statyw firmy Joby z serii Gorillapod. {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=9699;Gorillamobile współpracuje z telefonami komórkowymi, w tym z iPhonem 3G/3GS. Firma poszła za ciosem i przygotowała aplikację znacznie rozszerzającą możliwości aparatu w telefonie Apple'a.


Gorillamobile pozwala na fotografowanie w trybie seryjnym (1,6 kl/s) i burst (3 klatki po jednym wyzwoleniu migawki). Użytkownik może też skorzystać z elektronicznej poziomicy, siatki ułatwiającej kadrowanie, samowyzwalacza i interwałometru. Kolejną nową funkcją jest Press Anywhere, dzięki której wyzwolenie migawki następuje po dotknięciu jakiegokolwiek miejsca na ekranie iPhone'a. Program jest darmowy, można go pobrać z App Store'a.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4