Transcend CF 400x - pojemność do 64 GB

Transcend przedstawił nową linię nośników pamięci Compact Flash. Karty łączą dużą prędkość transferu danych z ogromną pojemnością. Największa ma 64-gigabajty, natomiast wszystkie oferują transfer 90 MB/s przy odczycie i 60 MB/s przy zapisie danych. Oczywiście takie prędkości mogą być osiągnięte jedynie w przypadku użycia aparatów wykorzystujących standard UDMA.

Nowa seria Transcend Compact Flash 400x łączy dużą pojemność z wysoką prędkością transferu danych. W jej skład będą wchodziły trzy modele: 16, 32 i 64-gigabajtowy. Cała trójka osiąga transfer danych na poziomie 90 MB/s przy odczycie i 60 MB/s przy zapisie danych. Takie wartości można osiągnąć jedynie w przypadku użycia aparatów wykorzystujących standard UDMA. Producent deklaruje, że nowe karty są wytrzymałe - mają wytrzymać 10 000 wysunięć i wsunięć. Na razie nie jest znana ich cena.
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12