Fomei Basic-400 - większa moc

0

Autor: Michal Grzegorczyk

8 Październik 2009
Artykuł na: 6-9 minut
Firma Medikon, polski dystrybutor sprzętu fotograficznego marki Fomei, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży zmodyfikowanego zestawu Basic. Różnica w stosunku do pierwowzoru jest prosta: w Basic-400 lampy są dwa razy mocniejsze. To odpowiedź na głosy użytkowników, którym spodobała się idea takiego zestawu lamp, ale chcieli większej mocy. Nowy zestaw będzie można po raz pierwszy obejrzeć na targach Fotopolis Expo.

Zestaw Fomei Basic-400 opiera się na Fomei Basic-200. Identycznie wygląda lista oferowanych w "kicie" produktów:

  • 2 x lampa Basic 400 z kablami zasilającymi i synchro
  • 2 x reflektor 15 cm
  • 2 x statyw
  • 1 x parasolka 85 cm
  • 1 x softbox 60 x 60 cm
  • torba transportowa na cały zestaw

Praktycznie nie zmieniła się grupa docelowa, do której kierowany jest zestaw. To z jednej strony amatorzy fotografii szukający sprzętu, który pomoże im wejść w świat fotografii studyjnej. Zestaw Basic-400 może się też przydać w wielu firmach, które potrzebują zdjęć do dokumetowania bądź promowania własnej działalności. Wszyscy, którzy nabyli już zestaw Basic-200 mogą potraktować Basic-400 jako rozszerzenie swojego "parku oświetleniowego".

Zestaw będzie można obejrzeć na zbliżających się targach Fotopolis EXPO. Atrakcyjnie prezentuje się jego cena - 2390 złotych brutto. Poniżej prezentujemy informację prasową:

Fomei Basic 400 - Basic zwiększa moc

Po wielkim sukcesie zestawu Fomei Basic-200 i częstym zapytaniom o lampy większej mocy, czeski producent studyjnego sprzętu oświetleniowego rozszerza swoją ofertę o podobny zestaw z tym że 2 razy mocniejszy.

Zestaw Fomei Basic-400 zachowuje funkcjonalność zestawu Fomei Basic-200 lampy o mocy 200Ws zastąpione zostały lampami o mocy 400Ws. Zestaw adresowany jest przede wszystkim dla amatorów fotografii, młodzieży zdobywającej zawód fotografa, studentów, jak również dla małych firm produkcyjnych, spełniając wymogi własnego studia do wykonywania zdjęć promujących działalność firmy. Z pewnością zestaw będzie też interesujący dla posiadaczy zastawu BASIC-200, którzy teraz mogą powiększyć swój park oświetleniowy o mocniejsze lampy i co ważne tej samej serii.

W skład zestawu wchodzą dwie lampy błyskowe o energii błysku 400 Ws, regulowanej w zakresie 0,1 stopnia przysłony.
Czas ładowania kondensatora gromadzącego energię, zależnie od wybranego poziomu energii błysku, wynosi od 1 do 3 s. Wybrany poziom sygnalizowany jest na wyświetlaczu.

Temperatura barwowa błysku - 5500 K. Jako światło modelujące wykorzystana jest żarówka halogenowa o mocy 150 W. Lampa modelująca ma trzy tryby pracy - niezależne (możliwość dowolnego ustawienia mocy światła modelującego), proporcjonalne do energii błysku i wyłączone. Wbudowana fotocela ma możliwość wyboru reakcji na pierwszy, drugi lub trzeci błysk, co umożliwia pracę z aparatami cyfrowymi wysyłającymi przebłyski pomiarowe.

Napięcie synchronizacji wynosi 5 V, przewód synchronizacyjny podłączany jest do typowego gniazda synchronizacji typu "mały jack". Do mocowania elementów formujących wiązkę świetlną służy bagnet "Bowens S". Do odprowadzenia ciepła z wnętrza korpusu lampy służy wentylator.

W uchwycie mocowania lampy do statywu znajduje się mocowanie parasolki. Wymiary lampy wynoszą 310x12x220 cm, masa tylko 1,9 kg.

W skład zestawu Fomei Basic 400 wchodzą dwie lampy Basic 400Ws, przewody zasilające i synchronizacyjne, dwa odbłyśniki do parasolki o średnicy 15 cm, parasolka transparentna o średnicy 85 cm, kwadratowa płaszczyzna rozpraszająca 60x60 cm, dwa statywy i torba transportowa. Cena zestawu jest bardzo atrakcyjna i wynosi 2390 zł brutto.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)