Nikon ViewNX 1.2.2 i Transfer 1.3.1

Na stronie internetowej Nikona pojawiły się nowe wersje dwóch programów: Nikon ViewNX i Nikon Transfer. Część zmian związana jest z pojawieniem się nowej lustrzanki - modelem D3X.
Przedstawiamy listę zmian w przeglądarce Nikon ViewNX 1.2.2:
  • Można obecnie edytować zdjęcia RAW w formacie NRW wykonane aparatami COOLPIX P6000.
  • Efekty kompensowania bocznej aberracji chromatycznej, które jest przeprowadzane po naciśnięciu przycisku RAW w celu obróbki zdjęć RAW w formacie NEF lub NRW pod kątem wyświetlania, konwersji plików i drukowania, zostały udoskonalone w porównaniu w poprzednią wersją.
  • Jeśli w systemie Windows XP (z dodatkiem Service Pack 3) lub Windows Vista (z dodatkiem Service Pack 1) dla funkcji "Zapobieganie wykonywaniu danych" wybrano ustawienie Włącz funkcję DEP dla wszystkich programów i usług oprócz tych wybranych poniżej:, program ViewNX czasami nieoczekiwanie kończył pracę w przypadku określonych konfiguracji komputerów. Błąd ten został usunięty.
  • Dodano obsługę zdjęć w formacie RAW wykonanych aparatami D3X.
  • Dodano obsługę narzędzia D3X Picture Control.
Na razie na stronie Nikona pojawiła się tylko jedna wersja - dla systemu Windows.


Aktualizacja programu Nikona Transfer 1.3.1 (w wersji dla Windowsa, dla Mac OS X 1.3.0) przyniosła następujące zmiany: (ustawienie domyślne), dla każdego transferu tworzony jest nowy podfolder z nazwą, jak uprzednio, zgodnie z zasadami stosowanymi w oknie dialogowym nazywania folderu. 

W przypadku wybrania opcji Choose subfolder under Primary Destination path (Wybierz podfolder pod ścieżką Główne miejsce docelowe) może zostać utworzony nowy podfolder dzięki wprowadzeniu nazwy dla folderu w polu kombi na końcu ścieżki Primary Destination (Główne miejsce docelowe) w prawym górnym rogu pola dialogowego lub dzięki wybraniu z rozwijalnego menu istniejącego folderu używanego poprzednio.

W przypadku wybrania opcji Don't use subfolder (Nie używaj podfolderu) podfolder nie zostaje utworzony.;
W związku z ograniczeniami serwisu my Picturetown maksymalna wielkość pliku dla pojedynczego pliku przeznaczonego do skopiowania do my Picturetown wynosi obecnie 2 GB.]Dostępne są dwie wersje: Windows (1.3.1) lub Mac OS X (1.3.0).
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
0
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4