Nikon ViewNX 1.2.2 i Transfer 1.3.1

Na stronie internetowej Nikona pojawiły się nowe wersje dwóch programów: Nikon ViewNX i Nikon Transfer. Część zmian związana jest z pojawieniem się nowej lustrzanki - modelem D3X.
Przedstawiamy listę zmian w przeglądarce Nikon ViewNX 1.2.2:
  • Można obecnie edytować zdjęcia RAW w formacie NRW wykonane aparatami COOLPIX P6000.
  • Efekty kompensowania bocznej aberracji chromatycznej, które jest przeprowadzane po naciśnięciu przycisku RAW w celu obróbki zdjęć RAW w formacie NEF lub NRW pod kątem wyświetlania, konwersji plików i drukowania, zostały udoskonalone w porównaniu w poprzednią wersją.
  • Jeśli w systemie Windows XP (z dodatkiem Service Pack 3) lub Windows Vista (z dodatkiem Service Pack 1) dla funkcji "Zapobieganie wykonywaniu danych" wybrano ustawienie Włącz funkcję DEP dla wszystkich programów i usług oprócz tych wybranych poniżej:, program ViewNX czasami nieoczekiwanie kończył pracę w przypadku określonych konfiguracji komputerów. Błąd ten został usunięty.
  • Dodano obsługę zdjęć w formacie RAW wykonanych aparatami D3X.
  • Dodano obsługę narzędzia D3X Picture Control.
Na razie na stronie Nikona pojawiła się tylko jedna wersja - dla systemu Windows.


Aktualizacja programu Nikona Transfer 1.3.1 (w wersji dla Windowsa, dla Mac OS X 1.3.0) przyniosła następujące zmiany: (ustawienie domyślne), dla każdego transferu tworzony jest nowy podfolder z nazwą, jak uprzednio, zgodnie z zasadami stosowanymi w oknie dialogowym nazywania folderu. 

W przypadku wybrania opcji Choose subfolder under Primary Destination path (Wybierz podfolder pod ścieżką Główne miejsce docelowe) może zostać utworzony nowy podfolder dzięki wprowadzeniu nazwy dla folderu w polu kombi na końcu ścieżki Primary Destination (Główne miejsce docelowe) w prawym górnym rogu pola dialogowego lub dzięki wybraniu z rozwijalnego menu istniejącego folderu używanego poprzednio.

W przypadku wybrania opcji Don't use subfolder (Nie używaj podfolderu) podfolder nie zostaje utworzony.;
W związku z ograniczeniami serwisu my Picturetown maksymalna wielkość pliku dla pojedynczego pliku przeznaczonego do skopiowania do my Picturetown wynosi obecnie 2 GB.]Dostępne są dwie wersje: Windows (1.3.1) lub Mac OS X (1.3.0).
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8