Nikon ViewNX 1.2.2 i Transfer 1.3.1

Na stronie internetowej Nikona pojawiły się nowe wersje dwóch programów: Nikon ViewNX i Nikon Transfer. Część zmian związana jest z pojawieniem się nowej lustrzanki - modelem D3X.
Przedstawiamy listę zmian w przeglądarce Nikon ViewNX 1.2.2:
  • Można obecnie edytować zdjęcia RAW w formacie NRW wykonane aparatami COOLPIX P6000.
  • Efekty kompensowania bocznej aberracji chromatycznej, które jest przeprowadzane po naciśnięciu przycisku RAW w celu obróbki zdjęć RAW w formacie NEF lub NRW pod kątem wyświetlania, konwersji plików i drukowania, zostały udoskonalone w porównaniu w poprzednią wersją.
  • Jeśli w systemie Windows XP (z dodatkiem Service Pack 3) lub Windows Vista (z dodatkiem Service Pack 1) dla funkcji "Zapobieganie wykonywaniu danych" wybrano ustawienie Włącz funkcję DEP dla wszystkich programów i usług oprócz tych wybranych poniżej:, program ViewNX czasami nieoczekiwanie kończył pracę w przypadku określonych konfiguracji komputerów. Błąd ten został usunięty.
  • Dodano obsługę zdjęć w formacie RAW wykonanych aparatami D3X.
  • Dodano obsługę narzędzia D3X Picture Control.
Na razie na stronie Nikona pojawiła się tylko jedna wersja - dla systemu Windows.


Aktualizacja programu Nikona Transfer 1.3.1 (w wersji dla Windowsa, dla Mac OS X 1.3.0) przyniosła następujące zmiany: (ustawienie domyślne), dla każdego transferu tworzony jest nowy podfolder z nazwą, jak uprzednio, zgodnie z zasadami stosowanymi w oknie dialogowym nazywania folderu. 

W przypadku wybrania opcji Choose subfolder under Primary Destination path (Wybierz podfolder pod ścieżką Główne miejsce docelowe) może zostać utworzony nowy podfolder dzięki wprowadzeniu nazwy dla folderu w polu kombi na końcu ścieżki Primary Destination (Główne miejsce docelowe) w prawym górnym rogu pola dialogowego lub dzięki wybraniu z rozwijalnego menu istniejącego folderu używanego poprzednio.

W przypadku wybrania opcji Don't use subfolder (Nie używaj podfolderu) podfolder nie zostaje utworzony.;
W związku z ograniczeniami serwisu my Picturetown maksymalna wielkość pliku dla pojedynczego pliku przeznaczonego do skopiowania do my Picturetown wynosi obecnie 2 GB.]Dostępne są dwie wersje: Windows (1.3.1) lub Mac OS X (1.3.0).
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0