Nikon ViewNX 1.2.2 i Transfer 1.3.1

Na stronie internetowej Nikona pojawiły się nowe wersje dwóch programów: Nikon ViewNX i Nikon Transfer. Część zmian związana jest z pojawieniem się nowej lustrzanki - modelem D3X.
Przedstawiamy listę zmian w przeglądarce Nikon ViewNX 1.2.2:
  • Można obecnie edytować zdjęcia RAW w formacie NRW wykonane aparatami COOLPIX P6000.
  • Efekty kompensowania bocznej aberracji chromatycznej, które jest przeprowadzane po naciśnięciu przycisku RAW w celu obróbki zdjęć RAW w formacie NEF lub NRW pod kątem wyświetlania, konwersji plików i drukowania, zostały udoskonalone w porównaniu w poprzednią wersją.
  • Jeśli w systemie Windows XP (z dodatkiem Service Pack 3) lub Windows Vista (z dodatkiem Service Pack 1) dla funkcji "Zapobieganie wykonywaniu danych" wybrano ustawienie Włącz funkcję DEP dla wszystkich programów i usług oprócz tych wybranych poniżej:, program ViewNX czasami nieoczekiwanie kończył pracę w przypadku określonych konfiguracji komputerów. Błąd ten został usunięty.
  • Dodano obsługę zdjęć w formacie RAW wykonanych aparatami D3X.
  • Dodano obsługę narzędzia D3X Picture Control.
Na razie na stronie Nikona pojawiła się tylko jedna wersja - dla systemu Windows.


Aktualizacja programu Nikona Transfer 1.3.1 (w wersji dla Windowsa, dla Mac OS X 1.3.0) przyniosła następujące zmiany: (ustawienie domyślne), dla każdego transferu tworzony jest nowy podfolder z nazwą, jak uprzednio, zgodnie z zasadami stosowanymi w oknie dialogowym nazywania folderu. 

W przypadku wybrania opcji Choose subfolder under Primary Destination path (Wybierz podfolder pod ścieżką Główne miejsce docelowe) może zostać utworzony nowy podfolder dzięki wprowadzeniu nazwy dla folderu w polu kombi na końcu ścieżki Primary Destination (Główne miejsce docelowe) w prawym górnym rogu pola dialogowego lub dzięki wybraniu z rozwijalnego menu istniejącego folderu używanego poprzednio.

W przypadku wybrania opcji Don't use subfolder (Nie używaj podfolderu) podfolder nie zostaje utworzony.;
W związku z ograniczeniami serwisu my Picturetown maksymalna wielkość pliku dla pojedynczego pliku przeznaczonego do skopiowania do my Picturetown wynosi obecnie 2 GB.]Dostępne są dwie wersje: Windows (1.3.1) lub Mac OS X (1.3.0).
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0